بیا تو فروم

شما در حال مشاهده انجمن به صورت مهمان هستید که در این حالت دسترسی های لازم برای استفاده کامل را ندارید. با عضویت رایگان شما قادر به مشارکت در بحث ها , دانلود فایل ها , ارسال مطلب و نظرخواهی و ... خواهید شد. مراحل ثبت نام آسان و سریع می باشد!

زندگینامه چارلی چاپلین

آمار موضوع


0

587

0

***HeleNa***

مــدیـر بـازنشـسـتـه
عضویت
Mar 17, 2014
ارسال ها
5,011
امتیاز واکنش
787
محل سکونت
tEhRaaN
سیم کارت
جنسیت
ماه تولد

امتیاز:

کثر فیلم*های او کمدی و صامت هستند. چاپلین در زمینه سینما بیش از ۶۵ فعالیت کرد که شروع فعالیتهای وی از سالن ویکتوریا انگلستان بعنوان پسربچه*ای آغاز شد و تا سن ۸۸ سالگی ادامه یافت. وی در سال ۱۹۱۹ بهمراهی تعدادی از دوستان سینمایی اش اتحادیه سینماگران را تاسیس کرد. در سال ۱۹۱۳ بازی چاپلین مورد توجه یکی از فیلم سازان قرار می*گیرد و از آن پس با شرکت فیلم سازی کی استون همکاری می*کند. وی نخستین فیلمش را با نام ساختن یک زندگی که فیلم کمدی بود در سال ۱۹۱۴ آغاز می*کند. در این کمپانی و با این فیلم چاپلین به شهرت سریعی می*رسد.
چاپلین در دوران زندگی خود افتخارات بسیاری کسب کرد:برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی ارجینال برای فیلم لایم لایت در سال ۱۹۷۳،نامزد دریافت جایزه اسکار در رشته*های بهترین فیلم، بهترین فیلم نامه ارجینال و بهترین بازیگر نقش اول برای فیلم دیکتاتور بزرگ در سال ۱۹۴۱،نامزد دریافت جایزه اسکار در رشته بهترین فیلم نامه ارجینال برای فیلم موسیو وردو در سال ۱۹۴۸،دریافت جایزه اسکار بهترین دستاورد هنری برای فیلم سیرک در سال ۱۹۲۹، دریافت جایزه افتخاری یک عمر فعالیت هنری در سال ۱۹۷۲،برنده جایزه افتخاری شیر طلایی از جشنواره ونیز در سال ۱۹۷۲و...
 

بالا