Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

هکر کيست ؟

• نویسنده موضوع BIJAN
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı هک و امنیت
Konu Başlığı هکر کيست ؟
نویسنده موضوع BIJAN
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan BIJAN

BIJAN

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jul 10, 2013
ارسالی‌ها
51
پسندها
9
امتیازها
0

اعتبار :

هکر کسي است که با سيستم هاي کامپيوتري آشناست و مي*تواند با روش*هايي خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... اين انسان مي*تواند خوب يا بد باشد ( در هر حال هکر است )

- سوال: يک هکر از چه راهي وارد يک سيستم مي*شود؟

از راه شبکه (نه بابا ! )
بايد توجه کنيد که هر سيستم کامپيوتري (به عبارت بهتر هر سيستم عامل) به هر حال محصول کار تعدادي انسان است و حتما داراي تعدادي bug (خطاهايي که بعد از ارائه محصول به بازار به تدريج کشف مي*شوند) خواهد بود. بعد از اينکه يک باگ مشخص شد، شرکت ها نرم*افزارهايي را به*سرعت (در عرض چند ساعت ) ايجاد مي*کنند تا مشکل رفع شود اين*ها را patch مي*گويند. و بعد مديران شبکه (Wbemasters) در عرض چند روز تا چند سال (آين آخري در مورد ايرانه) آنها را download کرده و مشکل را حل مي*کنند. در اين فاصله هکرها دمار از روزگار اين سايت*ها در مي*اورند...

- تعريف چند اصطلاح:

*** Hacker واقعي = سامورايي :
کسي که هدفش از نفوذ به سيستم*ها نشان دادن ضعف سيستم*هاي کامپيوتري است نه سوءاستفاده ...

*** Wacker (واکر):
کسي که هدفش از نفوذ به سيستم*ها، استفاده از اطلاعات آن سيستم*هاست (جرو هکر*هاي کلاه* سياه )

*** Cracker (کراکر):
کسي که هدفش از نفوذ به سيستم*ها، خرابکاري و ايجاد اختلال در سيستم*هاي کامپيوتري است. (جرو هکر*هاي کلاه* سياه )

*** Preaker :
از قديمي*ترين هکرها هستند که براي کارشان نياز (و دسترسي) به کامپيوتر نداشتند و کارشان نفوذ به خطوط تلفن براي تماس مجاني، استراق*سمع و ... بود. اين جزو آموزش من نيست چون کار خيلي بديه (-;

◊ تقسيم*بندي

- انواع کامپيوتر*هاي شبکه:
=> کامپيوترهاي Server : کامپيوترهايي که کارشان تامين اطلاعات در شبکه است، مثلآ کامپيوترهايي که سايت*ها را نگه مي*دارند.
=> کامپبوتر*هاي Client : کامپيوترهايي که استفاده کننده هستند مثل همين کامپيوتر خودتان که داريد ازش کار مي*کشيد.

- انواع سيستم* عامل*هايي که Server ها از آن استفاده* مي*کنند:

=> سيستم*هاي فعلي:
* خانواده Unix (مثل FreeBSD , Linux )
* خانواده windows (مثل WinNT, Win2000 )
* Sun Solaris
* OsMac
=> سيستم*هاي قديمي (منقرض شده - آخيش ! ):

- سوال: کدام*ها را بايد ياد گرفت؟

◊ زنگ *تفريح

- تقسيم بندي من براي هکر ها:

توانايي*ها: بلدند از Sub 7 , 187 استفاده کنند و فکر کنند ديگه همه*چي رو ياد گرفته*اند !

توانايي*ها: Mail Box را هم مي*توانند Bomb کنند ... ماشاءالله !

دارند ياد مي*گيرند و هنوز ۲،۳ سال کار دارند.

ديگه آفتاب لبه بومه ... هکرهاي قابل احترام را دوس دارند ...

◊ FAQ

- چه چيزهايي را بايد داشته باشم تا شروع کنم؟

AIX, IRIS, DEC10, DEC20 , ... Win2000, Unix(Linux) را بايد ياد بگيريد. پيشنهاد من اين است که Win2000و RedHat Linux را روي کامپيوتر خود همزمان داشته باشيد. ۱- جوجه*هکرها (احمق کوچولوها): ۲- خروس*هکر*ها يا مرغ*هکرها (احمق*هاي بزرگتر): ۳- هکرهاي قابل*احترام ( مثل خود شما): ۴- هکرهاي پيش*کسوت (مثل من): ۱- Win2000 , Linux را روي کامپيوتر خود نصب کرده و شروع به يادگيري کنيد. ۲- شروع به يادگيري زبان C کنيد. ۳- شروع به يادگيري TCP/IP کنيد. (يک کتاب بخريد ) ۴- مهمترين چيز علاقه به طي کردن يک را بسيار طولاني

بالا پایین