Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

راه حلّ ثبت نام در یاهو بعد از تحریم و ساخت اکانت جدید با این افزونه ...

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı ترفند یاهو
Konu Başlığı راه حلّ ثبت نام در یاهو بعد از تحریم و ساخت اکانت جدید با این افزونه ...
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,741
پسندها
14,844
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

صحت اخبار به نقل از باشگاه خبرنگاران و تیتر آنلاین :

به دنبال تغییرات صورت گرفته در نحوه ایجاد ایمیل های یاهو از این پس امکان ایجاد پست الکترونیکی جدید این شرکت برای کاربران ایرانی وجود نخواهد داشت.
هر روز خبرهاي جديدي از تحريم هاي رايانه اي غرب كه نشان از عدم مقابله با عزم راسخ كشور عزيزمان در فتح قله هاي دانش و فناوري و سربلندي را دارد شنيده مي شود.

تازه ترين خبر متعلق به شركت ياهو مي باشد.اين شركت در اقدامي عجيب نام ايران را از فهرست كشورهايي كه هنگام ثبت نام پست الكترونيك ديده مي شد حذف كرده است.

براي ثبت نام و فعال سازي حساب كاربري نيز وارد كرد يك شماره تلفن همراه الزامي مي باشد كه اين كار براي كاربران ايراني غير ممكن است.

بدين ترتيب ياهو از ايران خداحافظي كرده و استفاده از آن براي كاربران ايراني با مشكل مواجه خواهد بود. شنيده شده كه سرويس مسنجر اين شركت موسوم به ياهو مسنجر نيز در ايران قطع خواهد شد.

ذكر اين نكته ضروريست كه دو شركت بزرگ گوگل و اپل پس از زيان هاي ناشي از تحريم ايران،نام كشورمان را از ليست تحريم خود خارج كردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

با توجه به نبود نام ایران در فهرست کشورهای یاهو امکان ارسال اس.ام.اس به کاربران ایرانی وجود ندارد و انتخاب نام کشورهای دیگر هم در این رابطه کمکی نمی کند. بنابراین می توان گفت امکان ثبت نام در این سایت از کاربران ایران گرفته شده و این درحالیست که شرکت هایی مانند گوگل و اپل در حال کم کردن چنین تحریم هایی هستند.

به گزارش ایسنا، شرکت یاهو چندی پیش با افزایش فشار تحریم ها علیه ایران، نام ایران را از فهرست کشورهایش حذف کرده بود و کاربران ایرانی با انتخاب نام سایر کشورها در این درگاه ثبت نام می کردند اما تغییرات جدیدی که در سرویس میل این شرکت ایجاد شده برای ایجاد حساب کاربری در این سایت شماره موبایل از فرد گرفته می شود تا با تایید کد ارسال شده فرآیند ثبت نام تکمیل شود.

با توجه به نبود نام ایران در فهرست کشورهای یاهو امکان ارسال اس.ام.اس به کاربران ایرانی وجود ندارد و انتخاب نام کشورهای دیگر هم در این رابطه کمکی نمی کند. بنابراین می توان گفت امکان ثبت نام در این سایت از کاربران ایران گرفته شده و این درحالیست که شرکت*هایی مانند گوگل و اپل در حال کم کردن چنین تحریم*هایی هستند. کاربران ایرانی که قبلا در این سایت ثبت نام کرده اند مشکلی در ورود و استفاده از میل خود ندارند.

منبع: تیتر آنلاین

و امّا، راه حل های پیش نهادی برای دور زدن این تحریم :

به نقل از سایت مرجع ...

امروز داشتم یه یاهو آی دی می ساختم که دیدم توی فرم ثبت نام یاهو، شماره موبایل اجباری شده، دنبال کشور ایران و پیش شماره ‎+۹۸ گشتم ولی پیدا نکردم!

فکر کردم که شاید چندان مهم نباشه، روی آمریکا گذاشتم و شماره چند شرکت آمریکایی رو الکی وارد کردم ولی بازهم دیدم سخت گیری خیلی زیاده و راه نمیده.

آخرش کشور افغانستان رو انتخاب کردم و شماره موبایل ایرانی رو وارد کردم و قبول کرد.

فکر کردم که همه چیز تمومه و مشکلی نیست، اما با صفحه ای مواجه شدم که نوشته شده بود اینجا را کلیک کنید تا کد تائید به موبایل شما اس ام اس بشه! و این نقطه بن بست بود!!!

به نظر میرسید هیچ راهی نیست، گوگل کردم و دیدم که بله ظاهراً به دلیل شدت گرفتن تحریم ها، یاهو این سرویس رو برای ایرانی ها بسته. (+ ، +) البته قبلاً هم یه مدت بسته بود ولی میشد با انتخاب دیگر کشورها ثبت نام کرد اما اینبار طوری بسته که هیچ راه معمولی وجود نداشت.

بیشتر که جستجو کردم همه جا گفته شده بود که هیچ راه حلی وجود نداره و این بن بست مطلق است چون کد فعال ساز باید به شماره موبایل ارسال بشه که خب متاسفانه ایران هم جزو لیست نبود! پیشنهاد هایی هم شده بود که یک سیم کارت کشورهای همسایه خریداری کنید و یا کلاً به سمت جی میل مهاجرت کنید!

سعی کردم این مسئله رو دور بزنم گرچه خیلی امیدوار نبودم ولی دیدم که با پست کردن کد ایران به صفحه نهایی، همه چیز داره کار میکنه و وقتی متعجب شدم که با زدن کلید ارسال اس ام اس، بلافاصله اس ام اس رو از یاهو روی گوشیم دریافت کردم!

بله! یاهو فقط اسم رو از لیست پاک کرده بود ولی کد نویسی اون تغییری نکرده بود و این یک باگ مهلک در یاهو بود! این شد که تصمیم گرفتم یک افزونه بنویسم که همه به سادگی بتونن نام ایران را در لیست داشته باشند و در یاهو با شماره موبایلشون در ایران ثبت نام کنند.

این افزونه رو تقدیم به همه ایرانیان عزیز می کنم.
از اینجا دانلود و نصب کنید:

Yahoo sign up for iranian by Nabi K.A.Z. for Greasemonkey شاید لازم به توضیح باشه که برای نصب اون، ابتدا باید افزونه Greasemonkey رو روی مرورگرتون که بهتره فایرفاکس باشه نصب کنید و سپس به این لینک برید و install رو بزنید. (همونجا هم میتونید امتیاز بدید)

بالا پایین