Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

شوهر دوست داشتنی

اطلاعات موضوع

Kategori Adı روانشناسی زناشوئی
Konu Başlığı شوهر دوست داشتنی
نویسنده موضوع kaboos
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sting

kaboos

کـاربـر ویــژه
تاریخ ثبت‌نام
Mar 2, 2014
ارسالی‌ها
601
پسندها
410
امتیازها
0
تخصص
مشاوره دادن و حرف دوستارو گوش دادن و کمک کردن
دل نوشته
گاه گاهی باید خلوت کسی رو شکست و گفت اگر وقت کردی یادرفیقان کن!!!!!!!!
بهترین اخلاقم
صبرم زیاده
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه

اعتبار :

سلام
مطالب و نکاتی که در این موضوع عنوان خواهد شد، از کتاب شوهر دوست داشتنی، نوشته زهرا گلپایگانی و جمعی دیگر از نویسندگان می باشد.

شوهر دوست داشتنی
این مجموعه با استفاده از منابع و کتب مختلف و گاه با مضامین متفاوت، تهیه گردیده و در آن انتظارات و نیازهای زن نسبت به همسرش را مطرح نموده و مرد را از خواسته های قلبی همسرش در زندگی مشترک آگاه می سازد. در این طرح می خواهیم نکاتی را به صورت کاربردی و عینی مطرح کنیم تا مورد استفاده زوج های جوان قرار گیرد.

حضرت علی (ع):
هر یک از شما که تصمیم گرفت ازدواج کند، دو رکعت نماز بخواند ... و بگوید: خدایا به من همسری عطا کن، که هر گاه یاد خدا نمودم مرا یاری کند و اگر خدا را فراموش کردم به من یادآوری نماید.
بحار، ج 103، ص 268

به کمک همسرت بعضی از ویژگی های خوب را از ابتدای زندگی زناشویی عادت زندگیتان کنید. زندگی مشترک یک تولد دوباره است؛ اگر بنای آن خوب گذاشته شود تا ثریا درست و صاف بالا می رود. قرار عادت های خوب را اول بگذارید و آنها را در زندگی نهادینه کنید. مثلا عادت کردن به بوسیدن هنگام دیدار، ابراز علاقه به صورت زبانی، قرار دادن جلساتی برای صحبت در مورد مسائل زندگی به صورت هفتگی یا ماهیانه، نظم و برنامه ریزی و ...

قبل از تلاش برای اینکه همسرت را علاقه مند به خود سازی، استعداد محبوبیت را در خود افزایش بده.

یادت باشد من و تو می شود ما، بعد از ازدواج به این مفهوم بیشتر فکر کن. مهم نیست من یا تو حائز مقام و موقعیت شویم. مثلا اگر تو مدرک کارشناسی داری و من کارشناسی ارشد، احساس ضعف و عقب افتادگی نکن، به این فکر کن که خانواده ما دو لیسانس دارد و یک فوق لیسانس؛ این را در بقیه امور هم تعمیم بده و همیشه مشوقم باش.

همسرت را ستایش کن. حتی برای چیزهای کوچک؛ تنها به دیگران نگو که چقدر به من افتخار می کنی، به خودم بگو!

امام صادق (ع):
هر گاه کسی را دوست داشتی به او بگو؛ زیرا این اظهار دوستی، عشق و علاقه شما را نسبت به هم افزون تر و مستحکم تر می کند.
اصول کافی، ج 2، ص 644

وقتی ناراحتم، بگذار هر چه در دلم هست بیرون بریزم و سیر گریه کنم؛ این جوری تخلیه می شوم و خیلی از مشکلات پیش نمی آید.

بی هیچ دلیل دستم را بگیر و ابراز محبت کن، به خصوص در زمان هایی که ناراحتم، این کار مُسکن خوبی است.

از غیرت ناشایست و بی مورد دوری کن و حد صحیح و اشتباه آن را در ذهنت مشخص کن. همان قدر که غیرت به جا مفید است و نشانه توجه تو به همسرت می باشد، غیرت ناشایست آفت هایی را در پی دارد که ندانسته تو را مبتلا به مشکل خواهد کرد.

امام صادق (ع):
در امر حلال، غیرت وجود ندارد ...
بحار، ج 43، ص 144

kaboos

کـاربـر ویــژه
تاریخ ثبت‌نام
Mar 2, 2014
ارسالی‌ها
601
پسندها
410
امتیازها
0
تخصص
مشاوره دادن و حرف دوستارو گوش دادن و کمک کردن
دل نوشته
گاه گاهی باید خلوت کسی رو شکست و گفت اگر وقت کردی یادرفیقان کن!!!!!!!!
بهترین اخلاقم
صبرم زیاده
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه

اعتبار :

رسول اکرم (ص):
به درستی که خداوند بندگان با غیرت خویش را دوست دارد.

کنزالعمال، حدیث 707

امام علی (ع):
از غیرت ورزی بی جهت دوری کن، زیرا این کار فرد خوب و صالح را به سوی زشتی و فساد می کشاند و فرد پاکدامن رابه سوی شک و گناه متمایل می سازد.

بحارالانوار، ج 103، ص 252

رسول اکرم (ص):
هنگامی که زنی آرایش کرده و معطر از در خانه خارج شود و شوهرش نیز به این کار راضی باشد، به ازای هر قدمی که زن بر می دارد خانه ای از آتش برای شوهرش می شود.

بحار، ج 103، ص 249

گاهی اوقات خودت را جای همسرت بگذار؛ و یادت باشد همانطور که تو به محبت او نیاز داری، او هم به تو و محبت تو نیاز دارد.

وقتی اشتباه می کنی، عذرخواهی کن.
وقتی اشتباه نمی کنی، ببخش.

رسول اکرم (ص):
کسی که از لغزش مسلمانی بگذرد، خداوند در قیامت از لغزش او خواهد گذشت.

میزان الحکمه، ج 7، ص 3832

در مواقع پر تنش، لطفا با کلمات آرام کننده با من حرف بزن تا به خودم بیایم و تعادلم را بدست آورم.

نگو: "من همینم که هستم"؛ تو این گفته را از بچه ها نمی پذیری، من هم از تو نمی پذیرم.

وقتی از دست من یا مسئله ای دیگر ناراحت و عصبانی هستی، کنار من بشین و بگو چه چیز تو را ناراحت می کند. احساساتت را پنهان نکن. رنجش هایت را با رفتار غیر عاقلانه تخلیه نکن. بیا و درباره آنها با من حرف بزن، من همدل خوبی برایت خواهم شد.

رسول اکرم (ص):
به درستی که خداوند مردانی را که فریاد می زنند دوست ندارد و صدای ملایم را دوست دارد.

کنزالعمال، حدیث 7943

امام صادق (ع):
اگر بردبار نیستی، خود را به بردباری وادار.

اصول کافی، ج 2، ص 112

وقتی می خواهم با تو حرف بزنم، دلم می خواهد دست از کاری که مشغولش هستی بکشی و در چشم هایم نگاه کنی تا من بفهمم که واقعا داری به حرفهای من گوش می کنی. وقتی پشتت به من است و با من حرف می زنی یا از پشت روزنامه با من حرف می زنی، احساس تنهایی می کنم. حداقل دو بار در روز واقعا به من نگاه کن، درست در چشمم نگاه کن.

Ops

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jan 24, 2014
ارسالی‌ها
10,600
پسندها
3,164
امتیازها
113
تخصص
SheYtOni
دل نوشته
:)
بهترین اخلاقم
MehRabOni
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

salam ajie goalm
to matnet chandta linke bod man virayesh zadam
lotfan bishtar deghat kon abji khanom
:277:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sting

sting

معـاون ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
27,708
پسندها
5,661
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

گاهی اوقات خودت را جای همسرت بگذار؛ و یادت باشد همانطور که تو به محبت او نیاز داری، او هم به محبت تو نیاز دارد.

بالا پایین