Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

بارداريد؟ آب بنوشيد!

اطلاعات موضوع

Kategori Adı باروری و ناباروری
Konu Başlığı بارداريد؟ آب بنوشيد!
نویسنده موضوع v!olet
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan v!olet

v!olet

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
1,388
پسندها
192
امتیازها
0
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
...
دل نوشته
نیستی خودت کنارم و صدات همش تو گوشمه
بهترین اخلاقم
...
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه
ماه تولد

اعتبار :

يکي از مواردي که سلامت خانم هاي باردار را تهديد مي کند، کم آبي بدن است. کنار هم قرار گرفتن عوامل گرما، تغييرهاي هورموني در بارداري و همين طور کم آبي، سلامت عروق تغذيه کننده ارگان هاي حساس بدن از جمله مغز را به خطر مي اندازد. سال گذشته متاسفانه يکي از مادران باردار را به دليل ترومبوز عروقي در همين ماه مبارک رمضان از دست داديم. گرماي هوا و ساعتهاي طولاني کم آبي بدن در اين خانم روزه دار، مجال نجات دادن جان او و جنيناش را از پزشکان گرفت و متأسفانه هر دو از دست رفتند. البته بيشتر خانمهاي باردار به آنچه ميخورند، واقفاند و نيازهاي غذايي مختلف موردنياز بدنشان را ميشناسند اما معمولا توجهي به نياز ضروري و مبرم بدنشان به آب ندارند و در مورد مصرف اين مايه حيات غفلت ميکنند. برخي ميگويند ما اصلا تشنه نميشويم که آب بنوشيم! جواب من به اين خانمها اين است که قبل از اينکه آنقدر بدنتان بيآب شود که پيام تشنگي از مغز صادر شود، بايد آب بنوشيد. اين بيتوجهي در خانم هايي که در تابستان دوران بارداري خود را طي ميکنند و به خاطر تعريق زياد، آب و املاح فراواني از دست ميدهند بيشتر حائزاهميت است. توصيه مي*کنم حتما علاوه بر مصرف موردنياز روزانه آب، در ميان وعدهها هم از آبميوه طبيعي که در منزل تهيه کرده ايد، استفاده کنيد تا املاح ازدسترفته ناشي از تعريقتان هم جبران شود. مصرف دوغ کمنمک هم گزينه مناسب ديگري است که من به خانمهاي باردار سالم توصيه ميکنم. البته منظورم خانم هاي بارداري است که دوران بارداري خود را بدون هيچ مشکلي مي گذرانند ولي اگر خانمي با مشکل ديابت، فشارخون يا مشکلات کليوي مواجه است بايد درباره مصرف دوغ و آبميوه شيرين با پزشک متخصص مربوطه مشورت کند.

آخرین ویرایش:
بالا پایین