Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

فیزیک کنکور در نزدیک کنکور

اطلاعات موضوع

Kategori Adı طرح سوالات و مشکلات درسی
Konu Başlığı فیزیک کنکور در نزدیک کنکور
نویسنده موضوع !!!OMID!!!
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan !!!OMID!!!

!!!OMID!!!

کـاربــر حـرفــه ای
تاریخ ثبت‌نام
Jul 25, 2015
ارسالی‌ها
2,090
پسندها
526
امتیازها
0
تخصص
مهندس عمران
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه
ماه تولد

اعتبار :

[h=2][/h]

فیزیک کنکور نزدیک کنکور

حدود یک هفته ی دیگر کنکور ۹۴ برگزار می شود.
مخاطب من دو دسته از دانش آموزانند. دسته اول اونایی هستند که فیزیک رو خیلی کم (زیر ۲۰ درصد) می زنن و دسته دوم اونایی که یه درصدی (حالا کم یا زیاد) میزنن، ولی یه سری فصل های آسون و مهمی که من الان می خوام در موردشون صحبت کنم رو اصلا نمی زنند.

میخوام در مورد سه فصل آخر فیزیک پیش دانشگاهی باهاتون صحبت کنم.
از این سه فصل ۶ سوال تو کنکور ریاضی و ۴-۵ سوال تو کنکور تجربی میاد.
باور کنید تو کل فیزیک دبیرستان هیچ قسمتی به سادگی این سه فصل نیست. خوبی این فصل ها اینه که قابلیت اطمینانشون زیاده! یعنی این که اگه کسی این فصلها رو بخونه می تونه مطمئن باشه که حتما تو کنکور به این سوالها جواب می ده! یعنی مثل سینماتیک و دینامیک و یا نوسان نیست که آدم بعد از کلی خوندن باز هم استرس این رو داشته باشه که آیا می تونه به سوال هاش جواب بده یا نه!
اونهایی که امیدی به خوب زدن تست های فیزیک ندارند و روی این درس هیچ حسابی باز نکردند حتما این سه فصل رو توی این مدت باقی مونده بخونن، چه تو رشته ریاضی و چه تو تجربی بین ۱۳ تا ۱۷ درصد سوال ها از این فصل ها میان.
افرادی هم که این سه فصل رو کاملا رها کردند و درصدشون به خاطر فصل های دیگه اس، به خودشون بیان و تو این مدت حتما این سه فصل رو بخونن، خیلی حیفه که درصدتون به خاطر این سه فصل آسون اونی نشه که حقتونه.

به طور کلی من اگه بخوام فصلها رو از آسون به سخت مرتب کنم برای خوندن تو این مدت کم ترتیبش به این صورت خواهد بود:

رشته ریاضی
۱- فصل ۸ پیش دانشگاهی (آشنایی با فیزیک حالت جامد و ساختار هسته)
۲- فصل ۶ پیش دانشگاهی (آشنایی با فیزیک اتمی)
۳- فصل ۷ پیش دانشگاهی (آمواج الکترومغناطیس)
۴- فصل نور و بازتاب نور
۵- فصل شکست نور و عدسی ها
۶- ترمودینامیک
۷- مغناطیس
۸- القای مغناطیس
۹- گرما
۱۰- فشار
۱۱- صوت
۱۲- الکترواستاتیک
۱۳-موج مکانیکی ۱
۱۴- نوسان
۱۵- جریان الکتریکی

۱۶- دینامیک
۱۷- سینماتیک

رشته تجربی
۱- فصل ۸ پیش دانشگاهی
۲- فصل ۶ پیش دانشگاهی
۳- فصل ۷ پیش دانشگاهی
۴- فصل نور و بازتاب نور
۵- فصل شکست نور و عدسی ها
۶- گرما
۷- فشار
۸- صوت
۹- مغناطیس
۱۰- القای مغناطیس
۱۱- الکترواستاتیک
۱۲-موج مکانیکی ۱
۱۳- نوسان
۱۴- جریان الکتریکی
۱۵- دینامیک
۱۶- سینماتیک

معمولا هر سال یه درس عمومی و یه درس اختصاصی رو سخت میدن. بنابراین اگه فک می کنید روی یه درس قوی هستید ولی سر جلسه متوجه شدید که نمیتونید درصد مورد نظرتون رو بزنید اصلا روحیه اتون رو نبازید. همین طور در مورد اولین سوالات هر درس! بعضی وقتا سوالات ابتدایی رو سخت یا زمان بر میدن! در اینصورت سریع ازش رد شید و زیاد درگیر نشید. کلا خودتون رو آماده کنید که هیچی نتونه تمرکزتون رو به هم بزنه! سوالهای سخت، شرایط حوزه و هیچ چیز دیگه ای…

بالا پایین