بیا تو فروم

شما در حال مشاهده انجمن به صورت مهمان هستید که در این حالت دسترسی های لازم برای استفاده کامل را ندارید. با عضویت رایگان شما قادر به مشارکت در بحث ها , دانلود فایل ها , ارسال مطلب و نظرخواهی و ... خواهید شد. مراحل ثبت نام آسان و سریع می باشد!

پرواز بالن‌های ضدموشک آمریکا

آمار موضوع


0

355

0

sting

مــدیـر بـازنشـسـتـه
عضویت
Jun 26, 2013
ارسال ها
27,723
امتیاز واکنش
5,259
محل سکونت
تهـــــــــــران
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

امتیاز:

ارتش آمریکا اولین بالن از دو بالن جنجال‌برانگیز برای تخریب موشک‌های مهاجم به شهرهای ساحل شرقی آمریکا را به پرواز درآورد.


ارتش آمریکا اولین بالن از دو بالن جنجال‌برانگیز برای تخریب موشک‌های مهاجم به شهرهای ساحل شرقی آمریکا را به پرواز درآورد.اولین خودروی دارای رادار به عنوان بخشی از یک آزمایش سه ساله جدیدترین سیستم دفاعی در تاسیسات نظامی نزدیک بالتیمور در مریلند به پرواز درآمد.به گفته سازندگان، این سیستم 8.2 میلیارد دلاری هنگامی که کاملا مستقر شود، شامل دو بالن بدون سرنشین هلیومی خواهد بود که می‌تواند اقیانوس‌ها و خط ساحلی را در شعاع 547 کیلومتری اسکن کند.یکی از بالن‌ها بطور متمادی در دایره‌ای از بالای نیویورک تا کرانه‌های خارجی کارولینای شمالی و همچنین تا غربی‌ترین بخش مرکز اوهایو را اسکن می‌کند.بالن دیگر با خود رادار دقیقی را برای کمک به ارتش در زمین جهت تعیین اهداف حمل می‌کند.این سیستم JLENS نام دارد و توسط شرکت Raytheon ساخته شده است.در بخشی از توسعه این پروژه، مهندسان یکی از بالن‌های به اندازه زمین فوتبال را تا ارتفاع چند هزار متری زمین بالا برده و مجموعه‌ای از آزمایشات را برای اطمینان از عملکردهایی که برای آن طراحی شده، انجام دادند.سازندگان تا چند روز دیگر، به آزمایش و ادغام رادار ادامه خواهند داد و سپس اولین بالن JLENS را بر فراز هنگ توپخانه سوم دفاع هوایی ارتش آمریکا به پرواز در خواهند آورد.بالن دوم قرار است اوایل سال 2015 به آسمان ارسال شود.پس از مجموعه‌ای از آزمایشات دیگر، این بالن نیز در بالای سر سربازان پرواز خواهد کرد که تمرین عملیاتی با سیستم JLENS انجام خواهند داد.هفته گذشته، کنگره آمریکا اختصاص 43.3 میلیون دلار دیگر را برای اولین سال آزمایش این سیستم تصویب کرد. به گفته طرفداران این پروژه، با وجود هزینه بالای ساخت و آزمایش، این سیستم می‌تواند در طولانی مدت، هزینه‌های مورد نیاز برای بازرسی توسط هواپیماهای متداول را کاهش دهد.بالن‌ها مستقر در آبردین مریلند اولین نمونه‌هایی خواهند بود که در نزدیکی یک شهر ساحلی شرقی مستقر خواهد شد.همچنین این بالن‌ها به گفته ارتش با خود دوربین حمل نمی‌کنند.

 

بالا