Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

عشق بعد از ازدواج آغاز می شود یا قبل از آن؟

• نویسنده موضوع sting
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı خواستگاری و ازدواج
Konu Başlığı عشق بعد از ازدواج آغاز می شود یا قبل از آن؟
نویسنده موضوع sting
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sting

sting

معـاون ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
27,708
پسندها
5,661
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

[SUB]اول عاشق می شوند بعد فارغ.[/SUB][SUB]اول مدام می گویند، "دوستت دارم" بعد اعتراف می کنند که هیچ عشقی در میان نبوده.[/SUB][SUB]اما واقعیت کدام است؟ آیا حقیقت را می گویند؟ یا شاید حقیقت را می گویند اما تا اندازه ای که از آن خبر دارند.[/SUB][SUB]من فکر می کنم که بیشتر آدمها معنای عشق را نمی دانند. آنها از منابع اشتباهی عشق را یاد گرفته اند.[/SUB][SUB]اولاجازه بدهید ببینیم عشق چیست. لغت نامه عشق را اینطور تعریف می کند، "حسیعمیق و لطیف به فردی دیگر"، "تعلق قلب به کسی"، یا "شور و میل جنسی". اگرعشق این است، پس هیچ تعجبی ندارد که اینقدر نوسان دارد. برای تداوم عشقباید آنرا بر یک ارزش یا اعتقاد شخصیت ساز بنا کرد. چیزهایی مثل مهر، شورو امیال جنسی کاملاً احساسی[/SUB] هستند و به همان اندازه گرسنگی، غیر قابل پیشبینی می باشند.البتهاشتباه نکنید هر چیز احساسی، جنسی نیست. احساسی از کلمه حس یا همان حواسپنجگانه (بینایی، بویایی، چشایی، شنوایی و بساوایی) می آید. ازاینرو،همانطور که می بینید عشقی که به جوانان ما آموزش داده می شود عشقی احساسییا حسی است که با عوامل خارجی تحریک می شود. و وقتی آن تحریک فروکش کند یاناپدید شود، آن عشق متوقف می شود. این همان فارغ شدن از عشق است.اگرعشق بین یک زوج احساسی باشد جای تعجب نیست که بگویند از عشق فارغ شده اند.منظور آنها این است که این تحریک متوقف شده و به همین دلیل دیگر احساسعاشقی نمی کنند.اگر این آن عشقی که می خواهیم یا نیاز داریم نیست، پس چیست؟جستجویما برای عشق واقعی ما را به گذشته و به زبان عبری باستان می برد. زبانعبری فقط توسط یهودیان استفاده می شد. آنها باور دارند که عبری زبانخداوند جهود است. و از زمانیکه جهود قبل از هر چیز دیگری وجود داشت، میبایست معنای واقعی عشق را می دانست.درزبان عبری عشق به معنای دادن است. و زمانیکه خداوند می خواست به جهان عشقخود را نشان دهد، به آن نگفت که "دوستت دارم"؛ او فقط بخشید. دوستداشتن یعنی بخشیدن. امروز وقتی مردی به زنی می گوید دوستت دارم، در اکثرموارد هیچ قصد بخشیدنی ندارد. فقط می خواهد بگیرد. از آن دختر چیزی میخواهد که معمولاً باکرگی آن دختر است. این هشداری برای همه دختر خانمهاست. سعی کنید قبل ازاینکه ادعاهای مردی که در زندگیتان وارد می شود و بهشما می گوید دوستتان دارد را باور کنید، او را به شیوه های مختلف آزمایشکنید و ببنید چقدر به "بخشیدن" تمایل دارد.آموزش عشق ورزیبرایتداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقی بسیار محکم و قوی تر از عشقی کهامروزه می شناسیم استوار باشیم. ما به عشقی نیاز داریم که فارغ از خود وپاک باشد. این عشق، عشق حقیقی است و عشق حقیقی دیده می شود نه اینکه شنیدهشود. عشق اگر حقیقی باشد، خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.جوانانباید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزها آموزش داده شوند. منظور آموزش جنسینیست بلکه منظور اتیکت احترام، فروتنی، مهربانی و توجه است. اینها فقط چندنمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه موفق در سراسر جهان برای هر نوعرابطه ای است—چه رابطه والد و فرزندی، کارفرما و کارمندی و همینطور رابطهبین زن و مرد.مردهایجوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشان رفتار کنند. یادم می آید که اینهارا در سالهای نوجوانی وقتی با گروهی در یک مجلس همراه بودم یادمان دادند.هر سال آنها یک شب مراسمی مخصوص دخترها و پسرها ترتیب می دادند.قبلاز مراسم، دخترها و پسرها (به طور جداگانه)باید در سمیناری درمورد اتیکتروابط دختر و پسر شرکت می کردند. هیچ آموزشی درمورد مسائل جنسی داده نمیشد ولی حرف از چیزهای بهتر و مهمتری زده می شد. من هنوز چیزهایی که آنجایاد گرفتم را فراموش نکرده ام.همینطورخانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزشببینند. آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده،از فرزندانش به خوبی مراقبت می کرده و خانه را هم مرتب نگه می داشته است. متاسفانهخیلی از مادران کنترل روی دخترانشان را در سن بلوغ از دست می دهند. ایندختران سرکش شده و حوصله گوش دادن به حرف بزرگترها را ندارند. دلیل آن بهنظر من خیلی ساده است. به نظر من فقط کافی است به آینه نگاه کنید. چه میبینید؟ جوابتان همین است.عشق بعد از ازدواجبهنظر من به عشق قبل از ازدواج بیش از حد اهمیت داده می شود و هیچ توجهی بهبعد از آن نمی شود. این به آن خاطر است که عشق مثل اندام های درون بدنانسانها، درون او رشد نمی کند یا توسط یک هورمون خاص در بدن ترشح نمی شود.عشق فقط با تمرین در طولانی مدت است که به وجود می آید. و ازدواج برای زوجها فرصت های خیلی زیادی را برای تمرین آن فراهم می کند.یکنمونه کلاسیک از عشق بعد از ازدواج را در فیلم "فیدلر روی پشت بام" میتوان دید. این فیلم درمورد یک خانواده روسی است که سه دختر زیبا و دوستداشتنی دارند. یک روز، شوهر از زن می پرسد، "منو دوست داری؟" و زن در جوابمی گوید، "بعد از 25 سال از من می پرسی که دوستت دارم یا نه؟ بعد از همهکارهایی که برایت کردم، شستم رُفتم، پختم، سه دختر برایت به دنیا آوردم،حالا از من می پرسی دوستت دارم یا نه؟"بعد لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد، "آره من واقعاً دوستت دارم".عشقآن احساسی نیست که به کسی دارید، تمایل به انجام کارهایی است که دوستدارید برای آن فرد بکنید. به نظر من این اصل جدیدی است که باید در جامعهپایه گذاری شود. این باید استانداردی باشد که برای خودمان و بچه هایمانقرار می دهیم. این باید همان چیزی باشد که به بچه هایمان در اولین قرارملاقات عاشقانه شان یاد می دهیم: بله عشق بعد از ازدواج شروع می شود.

بالا پایین