سوالی دارید؟

Ask Questions and Get Answers from Our Community

پاسخ

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

تماس با مدیران

Our Experts are Ready to Answer your Questions

برای آراستگی و تقویت ریش ها، روغن ریش در خانه بسازید

sting

مــدیـر بـازنشـسـتـه
عضویت
Jun 26, 2013
ارسال ها
27,723
امتیاز واکنش
5,262
امتیاز
113
محل سکونت
تهـــــــــــران
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

امتیاز:

اگر می خواهید روغن ریش بسازید، لازم است توجه داشته باشید که باید از دستورالعمل درست پیروی کنید تا بتوانید موهای صورت خود را تقویت کنید و ظاهر آن ها را بهبود ببخشید. در این مطلب به مواد تشکیل دهنده و چگونگی ساخت روغن ریش اشاره می کنیم.

روغن ریش

در سال های اخیر، استفاده از روغن های مناسب برای ریش تبدیل به بخش مهمی از عادت های آراستن روزانه بسیاری از مردان شده است. همانطور که روند رشد ریش ها ادامه پیدا می کند، مردان بیشتر و بیشتر متوجه اهمیت محافظت از موهای صورت خود می شوند و همان اندازه که به موهای سر خود اهمیت می دهند، به ریش های خود نیز اهمیت داده و رسیدگی می کنند. روغن های ریش نه تنها روی بافت ریش های شما تاثیر می گذارند بلکه می توانند پوست صورت را مرطوب کنند، مانع از پوسته پوسته شدن و خارش آن شوند. روغن ریش باعث می شود ریش ها به خوبی حالت بگیرند و راحت تر کنترل و براق شوند. بعد از حمام صبح گاهی خود می توانید از این روغن استفاده کنید تا به جای داشتن ریش های ناهموار و نامنظم، ریش های براق با ظاهری خوب داشته باشید.

روغن های ریش صنعتی زیادی در بازار وجود دارند که شما می توانید به راحتی آن ها را تهیه کنید. اما برخی افراد ترجیح می دهند از روش های جایگزین برای افزایش سلامتی خود استفاده کنند. آن ها روغن ریش خود را از مواد و روغن های طبیعی و مورد نیاز بدن می سازند. همانطور که ذکر کردیم، استفاده از یک دستورالعمل خوب برای ساخت روغن ریش خانگی، گام بعدی شما در سفر به سمت سلامت و زیبایی پوست و استفاده از لوازم آرایشی است.
چگونه یک روغن ریش خوب بسازیم؟

دستور العمل های بسیار زیادی برای ساخت روغن ریش وجود دارند که اکثر آن ها حاوی ترکیبی از روغن های جوجوبا، بادام یا آرگان هستند. همچنین می توان به عنوان اسانس از روغن هایی مانند روغن اسطوخودوس، رزماری، روغن چای سبز، نارگیل و Cedarwood (روغنی معطر است که از درختی در آمریکای شمالی گرفته می شود) استفاده کرد.مواد تشکیل دهنده:

 • ۴ قطره روغن سداروود
 • ۴ قطره روغن Sandalwood (روغنی معطر است که از درختان خوشبوی صندل گرفته می شود)
 • ۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل
 • ۱۵ گرم روغن جوجوبا
 • ۱۵ گرم روغن آرگان

دستور العمل های لازم:

 • تمام ۵ ماده ای که گفته شد را داخل یک بطری کوچک دردار بریزید و به شدت تکان دهید تا با هم به خوبی مخلوط شوند. دقت داشته باشید قبل از هر بار استفاده باید باز هم بطری را کمی تکان دهید.
 • چند قطره از مخلوط را کف دست خود ریخته و به ریش های خود بزنید. برای این که بخواهید راحت تر از روغن ریش استفاده کنید، می توانید از یک اپلیکاتور کوچک برای پخش کردن روغن روی ریش های خود استفاده کنید.
 • همچنین می توانید از این روغن برای پوست صورت خود نیز استفاده کنید. روغن را روی پوست زیر ریش های خود بزنید وماساژ دهید.
 • برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید روغن ریش خود را زمانی که از حمام بیرون می آیید استفاده کنید، زیرا در آن لحظه منافذ پوست صورت شما باز هستند.
 • این روغن باعث می شود پوست شما نرم تر و حساسیت های آن کمتر شود. همچنین رطوبت لازم برای ریش های شما را تامین می کند.
 • دقت داشته باشید که روغن ریش خانگی خود را دور از نور مستقیم خورشید، در یک مکان خشک و خنک نگهداری کنید. این امر کمک می کند تا بتوانید روغن ریش خود را برای ۶ تا ۱۲ ماه به صورت پایدار و موثر در دسترس داشته باشید.

مواردی که لازم است احتیاط کنیم:

به طور عادی این روغن برای پوست شما ضرری ندارد و سمی نیست اما اگر بیش از حد و اندازه استفاده شود یا اگر به نسبت نادرست ساخته شود، ممکن است عوارض جانبی به دنبال داشته باشد.ممکن است برخی از ترکیبات این روغن ها برای افرادی که دارای پوست های خیلی حساس هستند، مناسب نباشند و باعث بروز حساسیت های پوستی شوند. پس در استفاده از آن ها دقت لازم را داشته باشید.منبع: organicfacts.net
 

موضوعات مشابه


بالا