سوالی دارید؟

Ask Questions and Get Answers from Our Community

پاسخ

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

تماس با مدیران

Our Experts are Ready to Answer your Questions

سگ بامزه با نژاد ساموید

DaniyaL

Wing To Fly
کـاربـر انجمــن
عضویت
Feb 5, 2014
ارسال ها
1,299
امتیاز واکنش
1,868
امتیاز
113
محل سکونت
Rasht
دل نوشته
آدمها تو را نمی فهمند فقط ترجمه ات میکنند آن هم به زبان خودشان
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
جنسیت
ماه تولد

امتیاز:

سگ نژاد ساموید یه سگ با جثه بزرگ، موهای پف دار و پرپشت و سفید و صورتی خندان هست که در نگاه اول دل هر آدمی رو میبره.
سگ ساموید که اصالتا از شمال غربی سیبری، منطقه ای که در اونجا همدم مردم سامویده بودن میاد، سگ هایی قوی و مصصم و در عین حال ملایم، مهربان و فداکار برای خانواده و صاحبانشون هستن.
نژاد سگ ساموید شاید جزو محبوب ترین نژادهای سگ در ایران نباشه، ولی طرفدارای خودش رو داره و از نظر خیلی از افراد (از جمله خودم) زیباترین نژاد سگ در جهانه.
در ادامه با پت پرس همراه باشین تا ویژگی های این سگ تحسین بر انگیز و دوست داشتنی رو باهم مرور کنیم.

[IMG]

تاریخچه نژاد سگ ساموید
از این نژاد سگ دوست داشتنی و جذاب در اصل در منطقه سرد سیبری استفاده میشده و ظایفی مانند شکار، گله داری گوزن های شمالی و کشیدن سورتمه رو بر عهده اون ها میذاشتن.
صاحبان ساموید ها در شب های سرد زمستون برای گرم کردن خودشون استفاده میکردن به این صورت که به این سگ پشمالو میگفتن روی اون ها بخوابه و نقش بخاری رو براشون بازی کنه.
ویژگی های اخلاقی مثل مهربان و ملایم بودن این نژاد باعث شده بود اون ها در خونواده ها هم راه پیدا کنن و فقط یه سگ کار نباشن.
پس نتجیه میگیریم قسمت بزرگی از زندگی مردم سامویده در سیبری به وجود این نژاد سگ ساموید وابسته بوده.
گفته شده اولین بار یه ساموید به اسم آنتارکتیک باک به انگلیس آورده شد و ملکه الکساندرا به تکثیر و پرورش این نژاد علاقه خاصی نشون داد.


[IMG]
خصوصیات سگ نژاد ساموید
چهره خندان سگ ساموید خیلی معروفه و بهش “لبخند سامی” میگن! گوشه های دهان ساموید ها کمی بالا رفته که به چهره اون ها حالت خندون میده.
البته این چهره خندون خیلی خوب شخصیت ساموید ها رو که ذاتا سگ هایی خوشحال، خوش ذات و خوشبین هستن نشون میده.
علاقه زیاد ساموید ها به انسان، احتمالا از رابطه نزدیک جد در جد اون ها با مردم سامویده که این نژاد سگ رو هزاران سال پرورش دادن و تکثیر کردن منشاء گرفته.
این نژاد سگ عاشق وقت گذرونی با اعضای خونواده هست و موقع بودن کنار آدم ها خوشحال و راضیه. شاید بهترین راه برای ضدحال زدن به سگ های ساموید تنها گذاشتن اون ها باشه.
سگ ساموید در حالی که در خونواده معمولا با یکی از اعضای خونه خیلی بیشتر اخت میشه ولی رابطه اش با همه اعضای خونواده خوب و عاطفی باقی میمونه.
یکی دیگه خصوصیات سگ ساموید، پوشش بدن ضخیم و سفید اون هاست. در زمستان پوشش ساموید ها اونقدر ضخیم میشه که نمیتونین کنار بزنینش و پوستشون رو ببینین.
در بهار موهای ساموید ها شروع به ریختن و عوض شدن میکنه.

[IMG]
 

موضوعات مشابه


بالا