Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

نقاشی که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

• نویسنده موضوع Dante
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı نقاشی
Konu Başlığı نقاشی که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند
نویسنده موضوع Dante
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan Dante

Dante

ناظم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Sep 25, 2013
ارسالی‌ها
407
پسندها
1,846
امتیازها
93
دل نوشته
آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری
تیم ایرانی مورد علاقه

اعتبار :

فرادید: شما می‌توانید تقریبا تمام تار‌های موی ریش کلینت ایستوود؛ موج آب زیر پای سگ لابرادور و مو‌های روی کمرش را که سیخ شده‌اند، ببینید. درست مثل این است که به عکس‌های با کیفیت نگاه می‌کنید.

هرچند بسیار باورنکردنی به‌نظر می‌رسد، این عکس‌ها نقاشی‌های یک هنرمند اسکاتلندی به نام «جان فیشر» هستند که او با مداد کشیده است. او در خلق پرتره انسان‌ها، حیوانات، یا نما‌ها و ساختمان‌ها به ظریف‌ترین جزئیات توجه می‌کند و سبکش فوق‌العاده واقع‌گرایانه است.

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

در حقیقت، نقاشی‌های فیشر آنقدر شبیه نمونه‌های زنده هستند که دو بازرس از اداره محلی استاندارد با او ملاقات کردند تا صحت نقاشی‌های او را تعیین کنند. فردی که نامش فاش نشده است، از فیشر بابت غیرواقعی بودن آثارش شکایت کرده بود. او گفته بود، این نقاشی‌ها احتمالا با اپلیکیشن تولید شده است.

فیشر هم از دو بازرس اداره استاندارد که در زمینه تجارت آثار هنری فعالیت می‌کنند، دعوت کرد تا فرایند نقاشی کشیدن او را از نزدیک مشاهده کنند.

جان که ۳۶ ساله است از وقتی فقط یک پسربچه بود، نقاشی می‌کرد.

«بیشتر دایناسور می‌کشیدم و بعد در دفتر یادداشت مدرسه خط خطی‌هایی می‌کردم.»

بعد از اتمام مدرسه او در رشته طراحی گرافیک ادامه تحصیل داد، اما هرگز به عنوان شغل آن را ادامه نداد. او علت بی‌علاقگی خود به طراحی گرفیک را «استفاده بیش از حد از کامپیوتر و کم شدن دخالت انسانی» می‌داند.

او به عنوان سرآشپز در اغذیه فروشی پدرش در شمال اسکاتلند مشغول به کار شد و آخر هفته‌ها را به نقاشی اختصاص داد. از دو سال پیش که جان نقاشی را به عنوان حرفه اصلی‌اش دنبال می‌کند، موفقیت‌هایش صدچندان شده است.

یک نقاشی در اندازه کاغذ A۴ تقریبا پانزده ساعت وقت جان را می‌گیرد، اما صد‌ها پوند از آن درآمد کسب می‌کند.

او درباره «فوت و فن» کارش می‌گوید: «من به ظریف‌ترین جزئیاتی که با چشم قابل مشاهده است و در یک عکس می‌توان آن‌ها را دید، توجه می‌کنم. من تار به تار مو‌های سوژه‌ام را در کارم بازتاب می‌دهم و لایه لایه واقعیت را به آن می‌افزایم.»

بالا پایین