بیا تو فروم

شما در حال مشاهده انجمن به صورت مهمان هستید که در این حالت دسترسی های لازم برای استفاده کامل را ندارید. با عضویت رایگان شما قادر به مشارکت در بحث ها , دانلود فایل ها , ارسال مطلب و نظرخواهی و ... خواهید شد. مراحل ثبت نام آسان و سریع می باشد!

کاهش فشار خون با نوشیدن آب گوجه

۪A۫۰۪f۫۰۪s۫۰۪h۫۰۪a۫۰۪n۫۰

مـدیـر ارشـد انجمـن
عضویت
Jul 29, 2015
ارسال ها
722
امتیاز واکنش
574
محل سکونت
تهران
تخصص
نویسنده
دل نوشته
بدترین کاری که یک نارفیق میتونه باهات انجام بده اینه که : بجای راهنمایی ، چاهنمایی کنه ...
بهترین اخلاقم
صبر و تحمل
سیم کارت
تیم ملی مورد علاقه

امتیاز:

کاهش فشار خون با نوشیدن آب گوجه
کاهش فشار خون با نوشیدن آب گوجه

یک مطالعه جدید نشان داده که نوشیدن یک لیوان آب گوجه بدون نمک در روز می‌تواند فشار خون را کاهش دهد.
healthline: سلامت بهتر قلب می‌تواند به آسانی نوشیدن یک لیوان آب گوجه بدون نمک در روز باشد. در یک گزارش جدید در رابطه با غذا و تغذیه، محققان ژاپنی دریافته‌اند افرادی که به طور متوسط روزانه یک لیوان آب گوجه می‌نوشند٬ در مدت 12 ماه با کاهش فشارخون همراه بوده‌اند.
این افراد همچنین توانسته‌اند مقدار LDL (چربی مضر) را کاهش دهند، که در ارتباط با بیماری‌های قلبی است. این دو عامل یعنی کاهش فشارخون و کاهش LDL می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را که یکی از عوامل شایع مرگ و میر است را کاهش دهد. هر سال بیش از 610000 نفر در جهان به دلیل بیماری‌های قلبی عروقی جان خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل محققین مرتبا به دنبال درمان‌های گوناگون برای اینگونه بیماری‌ها هستند.
در این مطالعه که بر روی بیش از 400 زن و مرد انجام شد، افراد باید به هر میزانی که می‌توانستند آب گوجه بنوشند. نتایج بدست آمده نشان داد که میانگین فشار خون سیستولیک از 141.2 به 137.0 میلیمتر جیوه و فشارخون دیاستولیک از 83.3 به 80.9 کاهش پیدا کرد.
  • یک نکته مهم
اما قبل از اینکه شروع به نوشیدن آب گوجه کنید باید به یک نکته بسیار مهم توجه کرد٬ این تحقیق توسط یک شرکت تولید مواد غذایی به نام Kikkoman حمایت مالی شده. این شرکت همچنین در سال 2015 تحقیقی بر روی کاهش Triglyceride با نوشیدن آب گوجه ارائه کرد که امروزه نتایج بدست آمده از آن زیاد معتبر نیست و تاثیر درستی بر روی کاهش Triglyceride نداشته است. با این حال گوجه فرنگی خواص و ویژگی‌های بینظیر دیگری نیز دارد.
گوجه، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات بیواکتیو است که فواید بسیاری برای بدن دارد. Lycopene یک نوع کاروتنوئید است که خواص ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی دارد. همچنین مصرف روزانه گوجه می‌تواند قدرت باروری را در مردان افزایش دهد.
 

موضوعات مشابه


بالا