Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

پيدا كردن مکان اصلی ازسال کننده ایمیل

اطلاعات موضوع

Kategori Adı ترفند امنیت
Konu Başlığı پيدا كردن مکان اصلی ازسال کننده ایمیل
نویسنده موضوع *مینا*
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan *مینا*

*مینا*

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Sep 12, 2013
ارسالی‌ها
3,063
پسندها
366
امتیازها
83
تخصص
ترانه سرا
دل نوشته
هر وقت دلت شکست خورده هاشو خودت جمع کن نزار هر نامردی منت دست زخمیشو روت بزاره
بهترین اخلاقم
بخشیدن
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه

اعتبار :

[h=2]پيدا كردن مکان اصلی ازسال کننده ایمیل[/h]

امروز قصد دارم روشی را برای دوستان بیان کنم که بتوانند موقعیت مکانی ارسال کننده ایمیل را از طریق IP پیدا کنند .

خیلی از بازدید کنندگان وبلاگم از طریق ایمیل انتقاد ، پیشنهاد و سوالات خود را بیان می کنند و وقتی با برخی از دوستان صمیمی می شدم بعد از خواندن ایمیلشان در انتهای ایمیلی که به عنوان پاسخ برایشان ارسال می کردم به عنوان شوخی نام کشور ، نام شهر و ... حتی نام سرویس اینترنتی ( ISP ) که از طریق آن به اینترنت وصل می شدند را برایشان ارسال می کردم و بهشون هشدار می دادم که سیستمشان از لحاظ امنیتی خیلی ضعیف می باشد !! البته بلافاصله نحوه انجام این کار را برایشان توضیح می دادم تا خیالشان راحت شود و تصور نکنند سیستمشان از لحاظ امنیتی مشکلی دارد .... به هر حال امروز قصد دارم نحوه انجام این کار را به صورت کلی برای تمامی باز دیدکنندگان وبلاگم که از یاهو ( Yahoo Mail Beta ) و یا GMail برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده میکنند بیان کنم تا آنها هم بتوانند موقعیت اصلی ارسال کننده ایمیل را بدست بیاورند ....

برای انجام این کار ابتدا باید IP ارسال کننده ایمیل را بدست بیاورید که نحوه بدست آوردن IP در میل یاهو GMail را به طور جداگانه توضیح می دهم :

بدست اوردن IP ارسال کننده ایمیل در یاهو (Mail Beta ) : بعد از ورود به حساب خود در یاهو بروی یکی از نامه های ارسالی دوبار کلیک کنید تا نامه مورد نظر در پایین صفحه نمایش داده شود . بعد از باز شدن نامه ارسالی در بالای نامه ( مطابق تصویز زیر ) بروی عبارت Compact Header ( یا Standard Header ) کلیک کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Full Header کلیک کنید .
بعد از کلیک بروی عبارت Full Header صفحه ای جدید مطابق تصویر زیر برای شما باز می شود . در این صفحه به دنبال عبارت Received: from بگردید . البته در این صفحه ممکن است عبارت Received: from جند بار تکرار شده باشد که ما آن Received: from را می خواهیم که در بالای آن آدرس ارسال کننده ایمیل درج شده است . بعد از پیدا کردن Received: from مورد نظر در مقابل این عبارت شما به راحتی می توانید IP ارسال کننده ایمیل را بدست بیاورید
بدست اوردن IP ارسال کننده ایمیل در GMail : بعد از ورود به حساب خود در GMail بروی یکی از نامه های ارسالی دوبار کلیک کنید تا نامه مورد نظر باز شود . در بالای نامه دکمه ای با نام Reply وجود دارد . بروی آن کلیک کنید و از منوی حاصل عبارت Show Original را انتخاب کنید . اینک مشابه میل یاهو که بروی عبارت Full Header کلیک کردید در GMail نیز صفحه ای باز می شود که در این صفحه نیز باید به دنبال عبارت Received: from بگردید که نکاتی که در مورد پیدا کردن Received: from صحیح در یاهو گفتم در GMail نیز صادق می باشد .

بدست آوردن محل ارسال کننده ایمیل از طریق IP : بعد از اینکه شما IP ارسال کننده ایمیل را بدست آوردید کافیست این شماره IP را در سایت های GeoBytes IP Locator و یا IP2Location قرار دهید تا از موقعیت مکانی ارسال کننده ایمیل مطلع شوید . البته این دو سایت هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشد ولی سایت GeoBytes IP Locator اطلاعات دقیق تری از موقعیت IP به شما می دهد و همچنین تشخیص می دهد که ارسال کننده ایمیل از پروکسی ( proxy ) یا نرم افزار های مخفی کننده IP استفاده کرده است یا نه ، که این مورد در برخی مواقع می تواند بسیار مفید باشد که با دانستن این موضوع و اینکه ارسال کننده نامه از پروکسی ( proxy ) استفاده کرده است می توان به امنیت نامه های ارسالی شک کرد . همچنین با ورود به سایت GeoBytes IP Locator این سایت IP و موقعیت مکانی شما را به خودتان نشان می دهد .​

بالا پایین