Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

راهنما و نکات کامل درست کردن شیرخشک برای نوزاد

  • نویسنده موضوع sting
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı بارداري و زايمان
Konu Başlığı راهنما و نکات کامل درست کردن شیرخشک برای نوزاد
نویسنده موضوع sting
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sting

sting

معـاون ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
27,708
پسندها
5,661
امتیازها
113
محل سکونت
تهـــــــــــران
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

[h=2]بارداری و نگهداری از کودک[/h] سیستم ایمنی نوزاد شما به قدرت بدن شما نیست و احتمال بیماری و عفونت برای او بیشتر است. این یعنی بهداشت مناسب برای تهیه‌ی شیشه شیر کودک اهمیت زیادی دارد.

برای کاهش خطر عفونت بهتر است هر زمان که کودک شما به شیر نیاز دارد همان موقع شیشه‌ی او را درست کنید. برای درست کردن شیر از آب جوشانده شده‌ی شیر استفاده کنید. از آب‌هایی که قبلاً جوشانده‌اید و یا آب رسوب‌زدایی شده بهتر است استفاده نکنید.
اجازه دهید آب داخل کتری خنک شود اما نباید بیشتر از سی دقیقه بماند. با این کار مطمئن می‌شوید آب در دمای حداقل 70 درجه‌ی سانتی‌گراد باقی می‌ماند، در این دما باکتری‌های مضر کشته خواهد شد. به یاد داشته باشید قبل از دادن شیر به کودک بگذارید کمی خنک شود. [h=3] برای درست کردن شیر از آب بطری استفاده نکنید[/h]
آب بطری برای درست کردن شیشه شیر نوزاد توصیه نمی‌شود زیرا استریل نیست و ممکن است نمک یا سولفات زیادی داشته باشد. اگر مجبور بودید برای درست کردن شیر از آب بطری استفاده کنید برچسب روی بطری را چک کنید تا مطمئن شوید سطح سدیم ( با نام Na نیز نوشته می‌شود ) کمتر از 200 میلی‌گرم در لیتر بوده و میزان سولفات ( با نام SO یا SO4 ) بیش از 250 میلی‌گرم در لیتر است. اغلب این آب‌ها استریل نیستد، مانند آب شیر، و باید قبل از آماده کرده شیر آن را بجوشانید. [h=3] راهنمای مرحله‌به‌مرحله برای درست کردن شیشه شیر نوزاد[/h]
بطری را حداقل یک لیتر از آب شیر پر کنید ( از آبی که قبل جوشانده‌اید استفاده نکنید ) آب را بجوشانید. سپس حداکثر برای سی دقیقه بگذارید سرد شود. در این شرایط دمای آب حدود 70 درجه‌ی سانتی‌گراد باقی می‌ماند.
سطحی که روی آن کار می‌کنید را تمیز و ضدعفونی کنید. حتماً دست‌هایتان را بشویید.
اگر از دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده‌های آب سرد استفاده می‌کنید هرگونه محلول دیگری را از شیشه یا پستانک کودک بشویید و یا بطری را با آب جوشیده‌ی سرد شده‌ی کتری آب بکشید، نه با آب شیر.
بطری را روی یک سطح تمیز بگذارید. پستانک و درب شیشه را روی درب دستگاه ضدعفونی‌کننده بگذارید. هیچ‌گاه آن را روی کابینت یا میز قرار ندهید.
از دستورات سازنده پیروی کرده و مقدار آب موردنیاز را درون بطری بریزید. چک کنید سطح آب درست باشد. همیشه اول آب که گرم است را داخل بطری بریزید، قبل از آنکه پودر شیر خشک را اضافه کنید. شیر خشک را بر اساس دستور سازنده با پیمانه‌ی تمیز داخل بطری بریزید. شیر خشک‌های مختلف پیمانه‌های متفاوتی دارند. حتماً از پیمانه‌ای استفاده کنید که مخصوص همان شیر خشک شما باشد.
لبه‌ی سری شیشه را گرفته و آن را روی بطری شیر بگذارید. درب شیشه را بپیچانید تا سفت شود.
درب شیشه را بسته و آن را تکان دهید تا پودر حل شود.
باید شیر خنک شود تا برای نوشیدن مناسب شود. این کار را با گرفتن نیمی از انتهای شیشه زیر آب سرد انجام دهید. نباید آب شیر با سرپوش شیشه تماس پیدا کند.
قبل از دادن شیر به نوزاد دمای آن را پشت دستتان تست کنید. باید دمای شیر مانند دمای بدن باشد. یعنی ممکن است مقدار احساس گرمی یا سردی روی پوست داشته باشید اما نباید داغ باشد. اگر پس از شیر خوردن نوزاد مقداری شیر در بطری باقی ماند آن را دور بریزید.
[h=3] بایدها و نبایدهای تهیه شیرخشک نوزاد[/h]
ازآنجایی‌که دستورالعمل سازنده برای میزان آب و شیر خشک مورداستفاده در هر محصول فرق دارد باید حتماً با دقت راهنمای بسته را دنبال کنید. در زمان درست کردن شیر اصلاً بیشتر از مقدار گفته‌شده شیر خشک نریزید. با این کار کودک ممکن است دچار یبوست و یا کم‌آبی شود. مقدار کمتر شیر خشک نیز ممکن است باعث شود نوزاد مواد مغذی کافی دریافت نکند. شکر یا برشتوک به شیر نوزاد اضافه نکنید. هرگز شیر نوزاد را در ماکروویو گرم نکنید. با این کار ممکن است شیر یکسان گرم نشده و دهان کودک بسوزد.
 
بالا پایین