Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

طراحی دکوراسیون منزل

اطلاعات موضوع

Kategori Adı دکوراسیون
Konu Başlığı طراحی دکوراسیون منزل
نویسنده موضوع raha75
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan dayan

raha75

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Feb 25, 2017
ارسالی‌ها
2
پسندها
2
امتیازها
0

اعتبار :

[FONT=IRANSansWeb_Light !important]محیط منزل مکانی است که بهترین و مهمترین ساعات شبانه‌ روز را در آن میگذرانیم. احساس ما در این ساعات تحت تاثیر محیط منزل قرار دارد. موارد بسیاری در این تاثیرگذاری مورد توجه هستند که نورپردازی از مهمترین آنهاست. گروه مهندسی مکعب با داشتن بهترین تیم طراحی دکوراسیون شما را برای هرچه بیشتر لذت بردن ازمحیط خانه همراهی میکند.در این مقاله سعی کرده ایم نکاتی را برایتان توضیح دهیم که امیدواریم لذت ببرید.[/FONT][FONT=IRANSansWeb_Light !important]شاید گفتنش جالب نباشد ، اما طراح ها هیچ راز پنهانی ندارند. هیچ قانونی برای کاری که طراح ها انجام می دهند وجود ندارد. آنها طبیعتا خلاق و عاشق تصور کردن ، رویاپردازی ، کشف و دنبال کردن الهاماتشان هستند. اما یک سری قوائد وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دنبال شوند. طراح ها فقط چیزهایی که از نظرشان خوب است و تناسب دارد را امتحان می کنند. و نمی توان گفت اینها حقه ها یا مهارت هایی هستند که طی سالها تمرین به دست می آید. هر کسی از عهده اینکار بر می آید. در واقع این می تواند زیربنایی برای پیشرفت و توسعه شهود خلاقانه و هنجار شکن تان باشد.[/FONT]​


[h=2]12 نکته برای بهتر کردن چیدمان دکوراسیون منزل:[/h][h=3]رنگ باید آخرین چیزی باشد که انتخاب می کنید.[/h][FONT=IRANSansWeb_Light !important]کلا چه در طراحی دکوراسیون منزل چه طراحی دکوراسیون اداری رنگ باید آخرین چیزی باشد که انتخاب می کنید. صاحبان منزل همیشه می خواهند رنگ دیوارها را قبل از نقل مکان به خانه مشخص کنند. البته درکشان می کنم. هیچ چیز به اندازه وارد شدن به یک خانه که به تازگی رنگ شده دلچسب نیست. البته این هم مشکلی ندارد اما به نظر من ایده آل نیست.[/FONT][FONT=IRANSansWeb_Light !important]هزاران رنگ ، با تناژ رنگ ها و سایه های مختلف وجود دارد. و هر یک در هر خانه ای متفاوت خواهد بود ، چون منابع نوری خانه ها با هم متفاوت است ، و این یعنی رنگی که در خانه فعلی تان خوب به نظر می رسد ممکن است در خانه جدید اینطور نباشد. رنگ دیوارها باید مکمل اثاثه یا لوازم داخلی ، آثار هنری ، فرش و هر چیز دیگری در منزل باشد. به نظرم رنگ دیوارها را بعد از انتخاب لوازم و اسباب داخل منزل انتخاب کنید.[/FONT]​

[h=3]آثار هنری را در ارتفاع مناسب نصب کنید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]گالری ها و موزه آثار هنری را طوری آویزان می کنند که خط وسط (مرکز) هر قطعه ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر از کف فاصله داشته باشد. (متوسط سطح چشم انسان ۱۴۵ سانتی متر می باشد.) و در طراحی دکوراسیون منزل شما هم باید همین کار را انجام دهید.در منزل هایی که سقف شان بلند است ، ممکن است بخواهید تابلوها و چیزهایی دیگر را بالاتر نصب کنید. اما به یاد داشته باشید که این وسایل باید با مقیاس انسانی مطابقت داشته باشند ، نه با مقیاس ساختمان.
اگر خیلی مطمئن نیستید ، اول یک عکس بگیرید. در عکس می توان خیلی چیزها را مشخص کرد. آن را چاپ کنید و یا با استفاده از فتوشاپ یا برنامه های دیگر ، وسایلی که می خواهید را بر روی عکس قرار دهید. به این ترتیب می توانید تا حدی متوجه شوید که اندازه لوازم مورد نیاز برای آن اتاق باید چقدر باشد یا اینکه یک گلدان درختی بزرگ می تواند برای پر کردن یک نقطه خالی مناسب باشد یا خیر.
[/FONT]​[h=3]مبلمان خود را با فاصله از هم بچینید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]نکته ای که در دکوراسیون منزل باید رعایت شود تا می توانید از شلوغ کردن بیش از حد اتاق مقاومت کنید. زندگی وقتی دلپذیر می شود که فضایی برای تکان خوردن داشته باشید. این موضوع به خصوص اگر بودجه تان محدود است خیلی به کمک تان می آید. چون لازم نیست فضا را با تعداد زیادی اسباب و اثاثیه پر کنید. بودجه تان را بیشتر بر روی خرید وسایل کمتر اما با کیفیت بهتر صرف کنید ، و به این ترتیب از تبدیل شدن اتاق تان به فروشگاه های اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم جلوگیری کنید.[/FONT][h=3]نحوه چیدمان مبلمان بر روی فرش خیلی مهم است. (مخصوصا در طراحی دکوراسیون منزل)[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]اساسا به سه روش می توانید مبلمان را بر روی فرش بچینید.[/FONT]​


[h=3]همه چیز روی فرش باشد :[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]اگر اتاق تان کوچک است ، بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب این است که همه هیچ چیزی را روی فرش قرار ندهید. البته اندازه فرش هم نباید انقدر کوچک باشد که اصلا به چشم نیاید. اندازه فرش باید به حدی باشد که پایه های جلویی هر یک از صندلی ها و مبلمان روی آن قرار بگیرد. این رویکرد به ویژه زمانی مناسب است که بخواهید یک الگو را بر روی یک فرش سفت و یا بافت درست بزرگتر لایه بندی کنید.[/FONT]​


[h=3]بخشی از هر چیز روی فرش باشد :[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]فقط پایه های جلویی تمام مبلمان را بر روی فرش قرار دهید تا چیدمان آنها از نظر بصری با هم متناسب باشد و یک فضای خوب و باز ایجاد شود.[/FONT]​[h=3]دنبال تم ها و موضوعات تکراری نباشید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]مثلا تم ساحلی خیلی محبوب است. و قطعا نشانه ها و علامت های این تم را دیده اید: رنگ آبی و سفید ، نقاشی های قایق بادبانی و غیره. اما این تم خیلی تکراری و فاقد فردیت است.[/FONT]​[h=3]یک نقطه کانونی ایجاد کنید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]در هر حرفه ای ، برخی چیزها نقش عمده و حمایتی به خود می گیرند. در طراحی دکوراسیون داخلی هم به همین صورت است. یک نقطه کانونی انتخاب کنید و مابقی اتاق را حول محور آن بچینید. اجازه دهید لوازم دیگر، نقش ثانویه داشته باشند. لازم نیست همه چیز برای خودش یک نقش عمده داشته باشد؛ چون فقط نویز بصری به وجود می آورد.
در دکوراسیون منزل نقطه کانونی می تواند یک هود چشمگیر در آشپزخانه، تاقچه بالای شومینه ، یک اثر هنری در اتاق نشیمن و یا تاج تخت در اتاق خواب باشد. این نقطه کانونی هر چه که باشد، باید جلب توجه کند.
[/FONT]​[h=3]خطوط دید را در نظر بگیرید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]نقطه کانونی هر اتاق باید با اتاق دیگر متفاوت باشد ، به طوری که این حس را القا کند انگار دارید بین آنها کشیده می شوید. به همین دلیل بهترین نقطه برای یک نقطه کانونی ، معمولا باید درست روبری ورودی اتاق باشد[/FONT]​[h=3]کلکسیون خود را تغییر دهید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]به چیزهایی که با دیگر لوازم اتاق همخوانی ندارند ، نچسبید. حتی اگر یادگاری مادربزرگ تان باشد هم فرقی نمی کند. به درد این جا نمی خورد ، پس یک جای جدید برایش پیدا کنید (مثلا یک اتاق دیگر).
همیشه تعادل را رعایت کنید ، و این نقل قول از کوکو شانل را فراموش نکنید : ” قبل از خارج از شدن از منزل ، نگاهی به آینده بیاندازید و یکی از چیزهایی که پوشیده اید را درآورید “. در طراحی مهم است که بدانید نقطه پایان و توقف کجاست.
[/FONT]​[h=3]مقیاس ها با هم متفاوت هستند.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]چیزی که در فروشگاه خوب به نظر می رسد ، ممکن است در چیدن دکوراسیون منزل شما مانند یک غول بی شاخ و دم باشد. یا اینکه آنقدر کوچک باشد که دیده نشود. بنابراین یادتان باشد که همیشه مقیاس و نسبت ها را در نظر بگیرید.
گاهی اوقات نیز چیزهایی که جداگانه ممکن است به چشم نیایند، در ترکیب با هم یک اثر چشمگیر را به وجود می آورند.
[/FONT]​[h=3]لایه های نوری مختلف اضافه کنید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]مثلا در یک آشپزخانه ، زیر کابینت ها می توانند یک منبع نوری داشته باشند ، به آثار هنری از بالا نور بتابد و فضای داخلی کابینت ها هم با یک منبع نوری دیگر روشن شده باشد. یک منبع روشنایی مرکزی به تنهایی مانند لوستر نمی تواند نتیجه چشمگیری داشته است.[/FONT][FONT=IRANSansWeb_Light !important]طراحان حرفه ای برای ایجاد علاقه و تنوع از لایه های نوری متنوع بهره می گیرند. در اتاقی که همه چیز در آن به طور مساوی روشن است، هیچ چیزی جلب توجه نمی کند. یک یا حتی دو نقطه کانونی انتخاب کنید و آنها را برجسته کنید. در صورت تمایل می توانید از منابع کم نور مثل چراغ های رو میزی یا آباژور نیز استفاده کنید.[/FONT]​[h=3]شجاع باشید.[/h]


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]شخصیت به فضا عظمت می دهد. شخصیت خودتان را در طراحی پیاده کنید و از آن لذت ببرید. هرچه بیشتر امتحان کنید، بیشتر متوجه می شوید چه چیزهایی به هم می آیند و چه چیزهایی نمی آیند.
عناصر غیر منتظره را با هم ترکیب کنید. گاهی اوقات فکر می کنیم برخی لوازم ممکن است با هم متناسب نباشند، اما نتیجه کاریزماتیک خواهد شد. اگر واقعا می خواهید اتاق تان یک چیز استثنایی از آب در بیاید، از لوازم معمولی و تکراری اجتناب کنید.
[/FONT]​[h=3]اصول را به نفع خلاقیت نادیده بگیرید.[/h][FONT=IRANSansWeb_Light]
داشتن دستورالعمل های یک نقطه شروع خوب برای طراحی دکوراسیون یک منزل است، حتی اگر برخی از آنها برای یک فضای خاص عملی نباشند.دنبال یک چیز شخصی باشید که لبخند به لبتان بیاورد و مهمتر از آن راحت باشد.

[/FONT]
 

گیتی بهروز

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Nov 2, 2020
ارسالی‌ها
7
پسندها
6
امتیازها
3
وب سایت
moodkitchen.ir

اعتبار :

مطلب خوبی بود. من فکر میکنم که طراحی دکوارسیون داخلی مهم تر از چیزیه که ما فکرش رو بکنیم. همونطور که خودتون اشاره کردید ما آدم ها بیش از نیمی از عمر خودمون را توی این فضا می گذرونیم. نکات جالبی رو در مورد دکوراسیون منزل اشاره کردید. در مورد دکوراسیون کابینت آشپزخانه که مورد علاقه من هست پیشنهاد می دم به این سایت سر بزنید. من همیشه از مطالب بروزی که می زاره لذت می برم.
 

سایه های بیداری

کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
May 26, 2019
ارسالی‌ها
2,025
پسندها
2,875
امتیازها
3

اعتبار :

مطلب خوبی بود. من فکر میکنم که طراحی دکوارسیون داخلی مهم تر از چیزیه که ما فکرش رو بکنیم. همونطور که خودتون اشاره کردید ما آدم ها بیش از نیمی از عمر خودمون را توی این فضا می گذرونیم. نکات جالبی رو در مورد دکوراسیون منزل اشاره کردید. در مورد دکوراسیون کابینت آشپزخانه که مورد علاقه من هست پیشنهاد می دم به این سایت سر بزنید. من همیشه از مطالب بروزی که می زاره لذت می برم.
از آدرسی که مرقوم فرمودید ، بازدید مبسوطی داشتم که برایم بسیار جالب بود .
همان بدو ورود ، فندق ها و گردو ها چشمهای عسلی ما را بسیار نواخت و آن سیب های ترش تبریزی . :D
هر چند که دسترسی میسر نبود ،
اما معدۀ مبارک را قول « صبر داشته باش ، به زودی » فرمودیم و آرام کردیم به همین وعدۀ سر خرمن . :D

و اما بعد :
یکی دو مورد واژۀ نامأنوس مشاهده شد که اگر معادل فارسی آن در متن گنجانده شود ، بی شک با طبع ایرانی ما بیش از پیش مأنوس و مقبول خواهد بود . همانگونه که طبخ ما با طبع ما ، از دیر باز ، هم آغوشی تنگاتنگی را ، با آزمون و خطا در کارنامۀ میل و اشتها ایجاد و در خوان نگاه زیبا اندیش هر ایرانی ، گسترده است .
به عنوان مثال :
« زوج جوانی را تصور کنید که از سبک زندگی
مینیمال لذت می برند ، به مباحث فنگشویی علاقه مند هستند و متفاوت بودن جزو ارزش های آنها است »
و :
« در این مرحله از فرآیند کار افکار و ایده ها با استفاده از موتورهای قدرتمند
رندرگیری در غالب یک طرح سه بعدی به مشتری ارائه می گردد. »
و :
« اعتقاد ما بر آن است که بهترین طرح ها و با کیفیت ترین
متریال ها بدون یک اجرای خوب یک پکیج ناقص و ناکارآمد خواهد بود. »

واژه های با رنگ متفاوت ، دقیقاً همان نامأنوس ها هستند .

از میان طرح های اجرایی موجود ، فقط طرح « ویلای شهریار » زیر ذره بین همان دو تا « عسلی » ( چشمهای ) ما قرار گرفت که انصافاً طرح و اجرایی بسیار زیبا و دلنشین و چشم نواز با رنگ آمیزی آرام بخش است .
ولی به نظرم یکی دو ایراد در طرح به چشم میخورد که اگر نوع دیگری طراحی میشد ، شاید زیبایی طرح دو چندان میشد .
قسمت بالای گاز رومیزی :
به نظر میرسد مهندس طراح بنابر ضرورت همخوانی و هماهنگی نیم دایرۀ ( آرک ) بالای اجاق گاز با طاق « عباسی » پنجره های ویلا ، آن قسمت از کابینت را ، به آن شکل طراحی کرده . که البته ایدۀ بسیار عالی و خوبی است . ولی اگر به جای استفاده از ام دی اف در آن قسمت ، اگر همان نیم دایره را با شیشۀ مخصوص یا هر چیز دیگری اجرا میکرد ، هم کابینهای بالایی را از یکنواختی نما ( از نظر رنگ و جنس ) خارج مینمود ( چون آن قسمت مرکز ردیف کابینهای بالاییست و دو قسمت طرفین ، قرینه های مرکز ) و هم امکان نورگیری طبیعی بیشتری را به فضای تاریک روی اجاق ، میداد . و در عین حال آن قسمت را از تشابه و همانندی با کرکرۀ نیمه باز یک مغازه خارج میکرد .

سرتاج و پاسنگ ( یا به قول طراح : پاخور ) :
با توجه به نور بسیار عالی که توسط پنجره ها ، محیط آشپزخانه را روشن کرده ، و با توجه به رنگ تیره ای که برای صفحۀ رویی کابینها انتخاب شده ، میشد رنگ سرتاج و پاسنگ را نیز از همان رنگ انتخاب نمود تا رنگ روشن سقف و کف آشپزخانه را منقطع نموده و تمایزی بین رنگ سقف و کف آشپزخانه و کابینها ایجاد کرد . مخصوصاً برای پاسنگ . رنگ روشن کف آشپزخانه با رنگ روشن کابین در هم آمیخته و از جلوۀ پروفیل های ( معنی فارسی اش را نمیدانم ) پاسنگ کاسته است . در صورتیکه انتخاب یک رنگ مثلا آلبالویی تقریبا پر رنگ ( برای پاسنگ ) ، بین کابین و کف آشپزخانه ، میتوانست همانند نقش پیراهن سفید برای کت و شلوار سرمه ای را داشته باشد . در ضمن انعکاس نور آلبالویی پاسنگ بر روی سرامیک کف و بر روی رنگ افرایی نمای کابینها ، میتوانست همانند رنگ پله ها ، انعکاسی همانند رنگین کمانی ( از آرام تا تند ) داشته باشد و روح سرد رنگ سرامیک و کابین را ، گرمی بخشد . و در عین حال با رنگ تیرۀ صفحۀ کابینها ، ایجاد قرینه میکرد . ( ابتدا و انتها نسبت به مرکز قرینه میشد ) و یک همخوانی هم با پله ها ایجاد میکرد . طراحی و رنگ آمیزی طرح مورد نظر فوق العاده است و همانند آرامش دریا عمل میکند . اما همان دریا نیاز مبرم به موجهای کوتاه و آرام دارد که آب دریا را همانند برکه ، راکد و ساکت نشان ندهد و پاخور به رنگ متمایز میتوانست همان موج آرام و کوتاه باشد که دریا و ساحل را از هم تفکیک کند .

گوشه های تیز سنگ روی صفحه :
در نمای نزدیک تصویر صفحۀ کابین ، کاملا مشهود است گوشه های آن بسیار تیز و خطرناک است .
همۀ ما میدانیم که در مهمانیها ، کودکان تقریبا غیر قابل کنترل هستند . مخصوصاً کودکان دهۀ نود که به لطف تربیت تقلیدی و روانکاوانۀ اینترنتی و ماهواره ای ، یکی از یکی معجون تر تشریف دارند . بچه ها به هنگام بازی ، همانند موشها ، معمولاً از کناره ها استفاده میکنند . موقع دنبال کردن هم ، مخصوصاً اگر پای یک کابین ( جزیره ) نیز در میان باشد ، به طور حتم دور آن جزیره طواف خواهند کرد و یک صفحۀ سنگی ( یا حتی ام دی اف ) به ارتفاع 90 سانتی از زمین با گوشه های به اون تیزی ، وسیلۀ مهلکی برای در آوردن چشم و شکستن فک و پیشانی و سر بچه هاست . ( هر چند که من خودم شخصاً از بابت برخی از این معجونها ، دلم خنک میشود ، :p:p:p اما تجربه نشان داده که بادمجان بم آفت ندارد و اکثراً بچه های ساکت تر و آرام تر قربانی معجونها میشوند ) .
زیبایی بخشیدن به یک طرح به معنی شل و کور کردن بچه ها نیست و در طراحی ها ، نکات ایمنی نیز می بایست در نظر گرفته شود .

یک طراحی خوب ، مستلزم وارد شدن در فضای واقعی محیط است ( تجسم آنچه که پس از اجرا قابل درک است ) نه در فضای مجازی ( روی صفحۀ نمایش رایانه ) . شما میتوانید با انواع نرم افزارها ، زیباترین طراحی ها را روی صفحۀ نمایش داشته باشید . اما آن زیباییها ، اولا می بایست قابل اجرا و دوماً آمیزشی با محیط اجرا باید داشته باشد که بتواند به پرورش روح آدمی بپردازد . وگرنه بی جان و بی روح خواهد بود . دکوراسیون داخلی باید با روح و روان آدمی مماس و همنوا و هماهنگ باشد ، نه در تقابل با آن . مثل موسیقی و آوا که میتواند آرام بخش ( زنده یاد شجریان ) ، یا گوشخراش و سوهان روح ( تتلو ) باشد . نجاری ( دکوراسیون ) پیشه ای ( هنری ) ظریف و لطیف است که موجب سامان احساسهای زیبایی طلبی آدمی میشود . و اگر در طراحی ها این احساسها در نظر گرفته نشود ، حتی بهترین طراحی ها نیز ، بی روح و مرده و سرد خواهد بود .
همین .

pers.jpg


IMG_9224.jpg
 
آخرین ویرایش:

گیتی بهروز

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Nov 2, 2020
ارسالی‌ها
7
پسندها
6
امتیازها
3
وب سایت
moodkitchen.ir

اعتبار :

خوشحالم که براتون جالب بوده. به نظرات شما هم موافق و هم مخالف هستم. البته فک می کنم که این نظرات رو اگر به نوعی بتونید به گوش مدیران این سایت برسونید هم می تونن از این نظرات استفاده کنن و هم اینکه مسلما اینکه تونستن چشم های تیز بین یک ایرانی رو به خودشون جلب کنن باعث ایجاد روحیه مضاعف براشون خواهد بود.
در مورد مطالبی که اشاره کردید با استفاده از واژه های فارسی موافقم البته که شاید برخی از این واژه ها معادل فراسی نداشته باشن و یا منظور رو به خوبی نشان ندن. و یا بحث امنیت بچه ها و گوشه های تیز جزیره. با این حال به این هم معتقدم که طراحی یک موضوع فردی است و همونطور که توی توضیحات اول این سایت هم نوشته شده بود طراحی منزل هر فرد می تونه با فرد دیگر متفاوت باشه. و در برسی یک طرح باید نظرات احتمالی کارفرما رو هم در نظر گرفت که تا چه حد تاثیرگذار بوده.
در مورد رنگ بندی اما با شما موافق نیستم!! اگر توی پروژه های اجرایی این شرکت کمی بچرخید می فهمید که اساس کار اونا سادگی و زیبایی در کنار کارایی هستش. همون سبک minimal در طراحی. و اینو توی اکثر کاراشون شاهد هستیم. به نظر من وقتی شما توی این سبک طراحی می کنید توی انتخاب رنگ یه سری محدودیت هایی دارید که در صورتی که رعایتشون نکنید کار هویت و اصالت خودش رو از دست می ده. برای مثال شما این کارو مشاهده کنید:
این یکی از کارای مورد علاقه من از این گروه هستش و خوشحالم از اینکه هموطنان من توی صنعت دکوراسیون تا این حد پیشرفت کردن و می تونن با کارای اروپایی و کارای روز دنیا رغابت کنن. این موضوع انتخاب رنگ توی این کارم مشهوده. به نظرتون این طور نیست؟
 

سایه های بیداری

کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
May 26, 2019
ارسالی‌ها
2,025
پسندها
2,875
امتیازها
3

اعتبار :

من چیز خاصی در این طرح مشاهده نکردم .
اگر منظورتان تجهیزات به کار گرفته شده در اجرای این طرح است
اول باید ببینیم این تجهیزات ساخت داخل است یا وارداتی از اروپا و دیگر کشورهای صاحب نام در این رشته ؟
اگر تولید داخلی باشد ، حق با شماست و بنده با کمال احترام قبول میکنم
اما اگر وارداتی باشد ، تازه می رسیم به این ضرب المثل که : با کت و شلوار دیگران دامادی کردن هنر نیست .
اما اگر منظورتان طراحی و اجرای خود طرح است ، عرض کردم که طراحی خاصی مشاهده نکردم .
یک طرح معمولی است که با وجود فضای بدون نور کافی ، از رنگهایی استفاده کرده اند که فضای آشپزخانه را تبدیل به تونل وحشت نموده است . تاریک و ترسناک ، همانند فیلمهای هالیودی . شما میتوانید این نوع طرح ها را دوست داشته باشید و حتی می توانید به ابزارهای عاریتی به کار گرفته شده ، افتخار هم بکنید . اما بنده به یک طرح از زوایای مختلف نگاه میکنم و بیشتر روی عقلانیت و واقعیتها و مهمتر از همه بر روانشناسی و خلاقیت طرح تاکید دارم و اهمیت میدهم . استفاده از کلماتی همانند « مینی مال » و سایر داستانهای مد شده در این ( هنر - صنعت ) شاید برای کارفرمای تازه به دوران رسیدۀ آن طرح که در سعادت آباد ساکن هستند ، پس زمینۀ « پز » و دیگر مشتقات آن جالب و مدرنیزه باشد ، اما از نظر من نوعی شیره کشی بر سر خود و دیگران است .
اینکه در حال حاضر هنرمندان بسیار عالی در این زمینه در کشور وجود دارد ، یک واقعیت غیر قابل انکار است . اما افتخار نیست .
داستانی که شما سر هم میکنید ، برای شخص بنده چندان دلنشین نیست که آب از دهانم سرازیر شود برای ترشی لیموی عاریتی .
بر خلاف طرح « شهریار » ، طرح سعادت آباد بسیار افتضاح و به دردنخور است . حتی اگر اجرای خوبی داشته باشد .
هر چند اینجا جای این بحث نیست ، اما باید بدانید که کپی کردن از اثر داوینچی ( مونالیزا ) حتی اگر توسط بهترین هنرمند جهان نیز باشد ، فقط یک کپی از یک اثر است و هرگز نه تنها مقام آن کپی کننده از مقام هنری داوینچی پیشی نمیگیرد ، بلکه به پای وی نیز نمیرسد .
بر خلاف عقیدۀ شما بنده وقتی افتخار میکنم که در این کشور ، داوینچی ها ظهور یابند نه کپی کنندگان از اثر داوینچی .
یه توک پا به همین شرکت ( یا هر شرکت دیگری ) تشریف ببرید و از مهندسین طراح آن بخواهید یک طرح از ایدۀ خودشان را به شما ارائه دهند . اگر چنین طرحی داشتند ، واقعا قابل ستایشند و طراح و هنرمند و مهندس . اما اگر طرح های تلفیقی از این و اون را پیش روی شما گشودند ، دیگر نه هنرمندند و نه طراح و نه مهندس . بلکه فقط یه تعداد کپی پیستی هستند که پشت میز طراحی نشسته اند .
داوینچی بودن مهمه . نه ادای داوینچی در آوردن .
اگر قلمم کمی نیشدار و زهر آلود است ، شما به بزرگواری ببخشید . اما این روزها لازمۀ تشخیص عسل طبیعی و بکر ، گذاشتن عسل در فریزر و سوزاندن آن نیست بلکه مراجعه به خود زنبور است که ممکن است دچار نیش آن زنبور نیز بشوید . و من همان زنبورم .
 
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: نبات

گیتی بهروز

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Nov 2, 2020
ارسالی‌ها
7
پسندها
6
امتیازها
3
وب سایت
moodkitchen.ir

اعتبار :

به هر حال من فکر می کنم که طرز تفکر هر کس بسته به تجربیات و مشاهدات خودش شکل میگیره و قابل احترامه. گاهی اوقات برای درک بهتری پیدا کردن از یک طرح باید تجربه قرار گرفتن در همچین فضایی رو قبلا زندگی کرده باشید. من با فرمایشات شما موافق نیستم . علاوه بر این فکر می کنم بزرگترین طراحان و متخصصین در این زمینه هم نمی تونن با این قطعیت نظر بدن و چیزی رو رد و یا تایید کنن. چه برسه به من یا شما
 

سایه های بیداری

کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
May 26, 2019
ارسالی‌ها
2,025
پسندها
2,875
امتیازها
3

اعتبار :

شما مختار هستید و میتوانید با عرایض بنده موافق نباشید ، و همینطور میتوانید قاطعیت رای و نظر نداشته باشید ، اما نمیتوانید و چنین حقی ندارید که درجۀ قاطعیت اظهار نظر مرا تعیین کنید . بنده بر خلاف شما ، حتی اگر متخصص اون رشته هم نباشم ، با قاطعیت تمام اظهار نظر میکنم و ملاحظه فرمودید که کردم . اگر هر شاگردی ، بله قربان گوی استاد خود بود ، امروز به قول شما : ( من و شما ) به جای پوشیدن شلواری از پارچۀ « منچستر » می بایست برگ انجیر ، پشت و رویمان می زدیم و در غارها می زیستیم . این یک اصل اثبات شده است که : « شاگرد ، سر از استاد است » . که اگر چنین نبود ، امروز هیچ رشد و ترقی در هیچ زمینه ای از علوم ، حاصل نمیشد .
« همه چیز را همگان دانند و همگان هنوز از مادر نزادند » ( بزرگمهر )
« بزرگترین طراحان و متخصصین » مورد نظر شما ، برای خودشان بزرگترین هستند ، نه برای من و آیندگان .
علوم تجربی ، علوم دینی نیست که انگشت نقد نهادن بر آن ، تکفیر و ارتداد ، نتیجۀ آن باشد .

این چند طراحی را ملاحظه بفرمائید . اینها را نیز بزرگترین طراحان و متخصصین دنیا طراحی فرموده اند :


ساختمان جان هنکاک
برج جان هنکاک


«ساختمان جان هنکاک» (John Hancock Tower) در بوستون بلندترین و البته مرگ‌بارترین برج شهر است. هنگامی که این برج در دست ساخت بود، پنجره‌های ۲۲۰ کیلوگرمی آن ناگهان از جای درآمده و بر سر افرادی که پایین ساختمان ایستاده بودند، می‌افتاد. این اتفاق چندین بار رخ داد تا این‌که معماران و مهندسان ساختمان متوجه شدند که طراحی پنجره‌ها ایراد دارد و مجبور شدند همه‌ی ۱۰,۳۳۴ پنجره‌ی برج را تعویض کنند.

هتل Vdara
هتل Vdara


گاهی دمای هوا در «لاس وگاس» بسیار بالا می‌رود. اما نه در این حد که موهای افراد کنار استخر بسوزد یا لیوان‌های پلاستیکی ساکنان هتل شروع به آب شدن کنند. این دقیقا اتفاقی است که در «هتل Vdara» افتاد و مهمانان هتل مدعی بودند که پنجره‌های ساختمان مانند یک آینه‌ی مقعر نور خورشید را در نقطه‌ای متمرکز کرده و یک «اشعه‌ی مرگ» ایجاد می‌کند.


تالار کنسرت والت دیزنی
سالن کنسرت والت دیزنی


اگر این‌ مسئله را که به نظر می‌رسد شخصی چند شکل هندسی گوناگون را به‌طور تصادفی کنار هم قرار داده و این بنا را ساخته در نظر نگیریم، این نکته که «تالار کنسرت والت دیزنی» (The Walt Disney Concert Hall) از صفحه‌های فلزی درخشان ساخته شده، باقی می‌ماند. حوالی ظهر که آفتاب به‌طور مستقیم می‌تابد، اشعه‌های شدیدی را به سمت خانه‌های افرادی که در نزدیکی این بنا زندگی می‌کنند، پرتاب می‌کند. این ساختمان یا یک سلاح فوق سری است یا یک اشتباه معماری بزرگ و سازه‌ای که ایده‌پردازی و اجرای ضعیفی داشته است. احتمال زیاد مورد دوم صحیح است.


پل تاکوما نروژ
پل تاکوما نروز


«پل تاکوما نروز» (Tacoma Narrows Bridge) همانند دفترچه‌ی راهنمایی است که نشان می‌دهد یک پل را چگونه طراحی نکنیم و به هزاران معمار یاد می‌دهد که در ساخت‌‌وسازهای آینده چه اشتباهاتی را مرتکب نشوند. بادهایی با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت و طراحی ناقصی که به درستی اجازه‌ی عبور جریان هوا را نمی‌داد، سبب از هم پاشیدن و فروریختن کامل این پل شد.

صدها نمونه از اینها را میتوانید با یک سرچ ساده در فضای مجازی بیابید .
همۀ اینها را بزرگترین طراحان و متخصصین دنیا طراحی کرده اند .
نه با هزینۀ بیست سی میلیون تومان . بلکه با هزینه های میلیاردی و تیلیاردی .
اگر زمان اجرای این طرحها ، به این بزرگان میگفتند بالای چشمتان ابروست ، یا خودشان و یا هواداران دو آتشۀ آنها ، چشم گوینده را از حدقه در می آوردند که : شما در حدی نیستی که اظهار نظر کنی . اما پس از اجرای طرح معلوم شد که طراحی آنان معیوب است .
طراحان و متخصصین مورد علاقۀ شما از اینها که بزرگتر نیستند . هستند آیا ؟
من در همان پست اول ، عرض کردم که در این رشته ( دکوراسیون ) هنرمندان و طراحان زیادی هستند که انصافاً قابل تقدیر هستند . و چه بسا که طراحان مورد علاقۀ شما نیز از همین دسته باشند . اما این دلیل نمیشود که بگوییم اصلا اشتباه نمیکنند .
یکی از ایراد های اساسی انسان ، و خصوصاً ایرانی جماعت « بت ساختن » از انسانهای معمولی و حتی گاهاً زیر معمولی است .
یک طراح دکوراسیون ، فقط یک طراح دکوراسیون است . نه بیشتر .
اگر شما دوست دارید از طراحان مورد علاقۀ خودتان بت بسازید ، بسازید ، اما لطفا در وسط میدان جلوی چشم من نصب نکنید ، ببرید در مقابل خانۀ خودتان نصب کنید و هر روز دور آن طواف کنید .
همین .
 
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: نبات

sakbari

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Aug 31, 2021
ارسالی‌ها
37
پسندها
4
امتیازها
8

اعتبار :


[FONT=IRANSansWeb_Light !important]محیط منزل مکانی است که بهترین و مهمترین ساعات شبانه‌ روز را در آن میگذرانیم. احساس ما در این ساعات تحت تاثیر محیط منزل قرار دارد. موارد بسیاری در این تاثیرگذاری مورد توجه هستند که نورپردازی از مهمترین آنهاست. گروه مهندسی مکعب با داشتن بهترین تیم طراحی دکوراسیون شما را برای هرچه بیشتر لذت بردن ازمحیط خانه همراهی میکند.در این مقاله سعی کرده ایم نکاتی را برایتان توضیح دهیم که امیدواریم لذت ببرید.شاید گفتنش جالب نباشد ، اما طراح ها هیچ راز پنهانی ندارند. هیچ قانونی برای کاری که طراح ها انجام می دهند وجود ندارد. آنها طبیعتا خلاق و عاشق تصور کردن ، رویاپردازی ، کشف و دنبال کردن الهاماتشان هستند. اما یک سری قوائد وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دنبال شوند. طراح ها فقط چیزهایی که از نظرشان خوب است و تناسب دارد را امتحان می کنند. و نمی توان گفت اینها حقه ها یا مهارت هایی هستند که طی سالها تمرین به دست می آید. هر کسی از عهده اینکار بر می آید. در واقع این می تواند زیربنایی برای پیشرفت و توسعه شهود خلاقانه و هنجار شکن تان باشد.[/FONT][h=2]12 نکته برای بهتر کردن چیدمان دکوراسیون منزل:[/h][h=3]رنگ باید آخرین چیزی باشد که انتخاب می کنید.[/h]​
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]کلا چه در طراحی دکوراسیون منزل چه طراحی دکوراسیون اداری رنگ باید آخرین چیزی باشد که انتخاب می کنید. صاحبان منزل همیشه می خواهند رنگ دیوارها را قبل از نقل مکان به خانه مشخص کنند. البته درکشان می کنم. هیچ چیز به اندازه وارد شدن به یک خانه که به تازگی رنگ شده دلچسب نیست. البته این هم مشکلی ندارد اما به نظر من ایده آل نیست.هزاران رنگ ، با تناژ رنگ ها و سایه های مختلف وجود دارد. و هر یک در هر خانه ای متفاوت خواهد بود ، چون منابع نوری خانه ها با هم متفاوت است ، و این یعنی رنگی که در خانه فعلی تان خوب به نظر می رسد ممکن است در خانه جدید اینطور نباشد. رنگ دیوارها باید مکمل اثاثه یا لوازم داخلی ، آثار هنری ، فرش و هر چیز دیگری در منزل باشد. به نظرم رنگ دیوارها را بعد از انتخاب لوازم و اسباب داخل منزل انتخاب کنید.[/FONT]​[h=3]آثار هنری را در ارتفاع مناسب نصب کنید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]گالری ها و موزه آثار هنری را طوری آویزان می کنند که خط وسط (مرکز) هر قطعه ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر از کف فاصله داشته باشد. (متوسط سطح چشم انسان ۱۴۵ سانتی متر می باشد.) و در طراحی دکوراسیون منزل شما هم باید همین کار را انجام دهید.در منزل هایی که سقف شان بلند است ، ممکن است بخواهید تابلوها و چیزهایی دیگر را بالاتر نصب کنید. اما به یاد داشته باشید که این وسایل باید با مقیاس انسانی مطابقت داشته باشند ، نه با مقیاس ساختمان.
اگر خیلی مطمئن نیستید ، اول یک عکس بگیرید. در عکس می توان خیلی چیزها را مشخص کرد. آن را چاپ کنید و یا با استفاده از فتوشاپ یا برنامه های دیگر ، وسایلی که می خواهید را بر روی عکس قرار دهید. به این ترتیب می توانید تا حدی متوجه شوید که اندازه لوازم مورد نیاز برای آن اتاق باید چقدر باشد یا اینکه یک گلدان درختی بزرگ می تواند برای پر کردن یک نقطه خالی مناسب باشد یا خیر.
[/FONT]​[h=3]مبلمان خود را با فاصله از هم بچینید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]نکته ای که در دکوراسیون منزل باید رعایت شود تا می توانید از شلوغ کردن بیش از حد اتاق مقاومت کنید. زندگی وقتی دلپذیر می شود که فضایی برای تکان خوردن داشته باشید. این موضوع به خصوص اگر بودجه تان محدود است خیلی به کمک تان می آید. چون لازم نیست فضا را با تعداد زیادی اسباب و اثاثیه پر کنید. بودجه تان را بیشتر بر روی خرید وسایل کمتر اما با کیفیت بهتر صرف کنید ، و به این ترتیب از تبدیل شدن اتاق تان به فروشگاه های اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم جلوگیری کنید.[/FONT][h=3]نحوه چیدمان مبلمان بر روی فرش خیلی مهم است. (مخصوصا در طراحی دکوراسیون منزل)[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]اساسا به سه روش می توانید مبلمان را بر روی فرش بچینید.[/FONT][h=3]همه چیز روی فرش باشد :[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]اگر اتاق تان کوچک است ، بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب این است که همه هیچ چیزی را روی فرش قرار ندهید. البته اندازه فرش هم نباید انقدر کوچک باشد که اصلا به چشم نیاید. اندازه فرش باید به حدی باشد که پایه های جلویی هر یک از صندلی ها و مبلمان روی آن قرار بگیرد. این رویکرد به ویژه زمانی مناسب است که بخواهید یک الگو را بر روی یک فرش سفت و یا بافت درست بزرگتر لایه بندی کنید.[/FONT][h=3]بخشی از هر چیز روی فرش باشد :[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]فقط پایه های جلویی تمام مبلمان را بر روی فرش قرار دهید تا چیدمان آنها از نظر بصری با هم متناسب باشد و یک فضای خوب و باز ایجاد شود.[/FONT]
[h=3]دنبال تم ها و موضوعات تکراری نباشید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]مثلا تم ساحلی خیلی محبوب است. و قطعا نشانه ها و علامت های این تم را دیده اید: رنگ آبی و سفید ، نقاشی های قایق بادبانی و غیره. اما این تم خیلی تکراری و فاقد فردیت است.[/FONT]​[h=3]یک نقطه کانونی ایجاد کنید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]در هر حرفه ای ، برخی چیزها نقش عمده و حمایتی به خود می گیرند. در طراحی دکوراسیون داخلی هم به همین صورت است. یک نقطه کانونی انتخاب کنید و مابقی اتاق را حول محور آن بچینید. اجازه دهید لوازم دیگر، نقش ثانویه داشته باشند. لازم نیست همه چیز برای خودش یک نقش عمده داشته باشد؛ چون فقط نویز بصری به وجود می آورد.
در دکوراسیون منزل نقطه کانونی می تواند یک هود چشمگیر در آشپزخانه، تاقچه بالای شومینه ، یک اثر هنری در اتاق نشیمن و یا تاج تخت در اتاق خواب باشد. این نقطه کانونی هر چه که باشد، باید جلب توجه کند.
[/FONT]​[h=3]خطوط دید را در نظر بگیرید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]نقطه کانونی هر اتاق باید با اتاق دیگر متفاوت باشد ، به طوری که این حس را القا کند انگار دارید بین آنها کشیده می شوید. به همین دلیل بهترین نقطه برای یک نقطه کانونی ، معمولا باید درست روبری ورودی اتاق باشد[/FONT]​[h=3]کلکسیون خود را تغییر دهید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]به چیزهایی که با دیگر لوازم اتاق همخوانی ندارند ، نچسبید. حتی اگر یادگاری مادربزرگ تان باشد هم فرقی نمی کند. به درد این جا نمی خورد ، پس یک جای جدید برایش پیدا کنید (مثلا یک اتاق دیگر).
همیشه تعادل را رعایت کنید ، و این نقل قول از کوکو شانل را فراموش نکنید : ” قبل از خارج از شدن از منزل ، نگاهی به آینده بیاندازید و یکی از چیزهایی که پوشیده اید را درآورید “. در طراحی مهم است که بدانید نقطه پایان و توقف کجاست.
[/FONT]​[h=3]مقیاس ها با هم متفاوت هستند.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]چیزی که در فروشگاه خوب به نظر می رسد ، ممکن است در چیدن دکوراسیون منزل شما مانند یک غول بی شاخ و دم باشد. یا اینکه آنقدر کوچک باشد که دیده نشود. بنابراین یادتان باشد که همیشه مقیاس و نسبت ها را در نظر بگیرید.
گاهی اوقات نیز چیزهایی که جداگانه ممکن است به چشم نیایند، در ترکیب با هم یک اثر چشمگیر را به وجود می آورند.
[/FONT]​[h=3]لایه های نوری مختلف اضافه کنید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]مثلا در یک آشپزخانه ، زیر کابینت ها می توانند یک منبع نوری داشته باشند ، به آثار هنری از بالا نور بتابد و فضای داخلی کابینت ها هم با یک منبع نوری دیگر روشن شده باشد. یک منبع روشنایی مرکزی به تنهایی مانند لوستر نمی تواند نتیجه چشمگیری داشته است.طراحان حرفه ای برای ایجاد علاقه و تنوع از لایه های نوری متنوع بهره می گیرند. در اتاقی که همه چیز در آن به طور مساوی روشن است، هیچ چیزی جلب توجه نمی کند. یک یا حتی دو نقطه کانونی انتخاب کنید و آنها را برجسته کنید. در صورت تمایل می توانید از منابع کم نور مثل چراغ های رو میزی یا آباژور نیز استفاده کنید.[/FONT]​[h=3]شجاع باشید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light !important]شخصیت به فضا عظمت می دهد. شخصیت خودتان را در طراحی پیاده کنید و از آن لذت ببرید. هرچه بیشتر امتحان کنید، بیشتر متوجه می شوید چه چیزهایی به هم می آیند و چه چیزهایی نمی آیند.
عناصر غیر منتظره را با هم ترکیب کنید. گاهی اوقات فکر می کنیم برخی لوازم ممکن است با هم متناسب نباشند، اما نتیجه کاریزماتیک خواهد شد. اگر واقعا می خواهید اتاق تان یک چیز استثنایی از آب در بیاید، از لوازم معمولی و تکراری اجتناب کنید.
[/FONT]​[h=3]اصول را به نفع خلاقیت نادیده بگیرید.[/h]
[FONT=IRANSansWeb_Light]
داشتن دستورالعمل های یک نقطه شروع خوب برای طراحی دکوراسیون یک منزل است، حتی اگر برخی از آنها برای یک فضای خاص عملی نباشند.دنبال یک چیز شخصی باشید که لبخند به لبتان بیاورد و مهمتر از آن راحت باشد.

[/FONT]
 

sakbari

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Aug 31, 2021
ارسالی‌ها
37
پسندها
4
امتیازها
8

اعتبار :

درب ضد سرقت فلزی، یکی از بهترین درب های ضد سرقت موجود در بازار است که امروزه رواج خیلی زیادی دارد. این درب همان طور که از نامش نیز پیداست، جنسی فلزی دارد و به شدت مقاوم و مستحکم است. اما متاسفانه جنس های چینی و بی کیفیت به قدری در بازار زیاد شده اند که نمی توان به سادگی دست به انتخاب زد و خیلی راحت یک درب ضد سرقت فلزی خریداری کرد.
 

dayan

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Nov 27, 2021
ارسالی‌ها
1
پسندها
0
امتیازها
1

اعتبار :

برای بازسازی خانه یا کلا کار ساختمانی در تهران خیلی مهم است که شرکت یا بنای خوبی پروزه شما را انجام دهد، هم برای هزینه های کلی تاثیر زیادی دارد و هم کیفیت کار انجام شده بالا خواهد بود.
 
بالا پایین