Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

آشنایی با پراجکت سرور جهت مدیریت پروژه

اطلاعات موضوع

Kategori Adı گرایش های صنایع
Konu Başlığı آشنایی با پراجکت سرور جهت مدیریت پروژه
نویسنده موضوع projanco
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan projanco

projanco

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 4, 2017
ارسالی‌ها
5
پسندها
0
امتیازها
0

اعتبار :

پراجکت سرور استقرار EPM راهکاری جامع برای مدیریت پروژه

امروزه یکی از اصلی ترین نیازهای مدیران و صاحبان شرکتهای کوچک و بزرگ توانایی مدیریت بر روی فعالیتهای موجود در سازمان و سنجش میزان تطابق عملکرد سازمان با سیاستها و استراتژیهای تعریف شده در سطوح مختلف میباشد. این فعالیتها چه به صورت وظایف گسترده و متمرکز در سطح افراد و واحدهای سازمانی و چه به صورت پروژه هایی کامل و ساختارمند در تمامی سازمانها چه کوچک و چه بزرگ وجود دارند. با افزایش تنوع فعالیتهای موجود در سازمان و گستردگی اهداف مورد نظر این چالش پیچیدگیهای خاص خود را پیدا کرده و همواره کارشناسان به دنبال ابزارها و روشهایی هستند که بتوانند اطلاعات مربوط به عملکرد روزانه سازمان را به صورت یکجا مشاهده ، تحلیل و مدیریت کنند.پراجکت سرور ابزاری است که توسط شرکت مایکروسافت به این منظور طراحی و گسترش پیدا کرده است . این ابزار به شما امکان میدهد کلیه پروژه های سازمانی و یا وظایف تعریف شده برای افراد در واحدهای مختلف سازمان خود را مشاهده نمایید و در کنار مدیریت این وظایف و پروژه ها با دریافت میزان پیشرفت آنها به صورت لحظه ای از میزان تحقق اهداف خرد و کلان در سازمان خود مطلع شوید.


ویژگیهای منحصر به فرد پراجکت سرور

دسترسی آسان به اطلاعات حتی از طریق گوشی تلفن همراه
دسترسی به اطلاعاتی چون شناسنامه پروژه ، فعالیتهای زیر مجموعه و پیشرفت آنها بر روی بستر وب
مشاهده وظایف محوله به شما توسط مدیر بالا سری و توانایی رصد وظایف افراد تیمتان
مقایسه آنلاین میزان پیشرفت واقعی با پیشرفت برنامه ای
استقرار EPM و دفتر مدیریت پروژه PMO متناسب با استاندرادهای روز دنیا
پشتیبانی از انواع متدلوژیهای برنامه ریزی و کنترل پروژه
توانایی مدیریت اهداف سازمانی و مشاهده میزان تحقق این اهداف
دسترسی سریع کلیه اسناد موجود در پروژه حتی به صورت آفلاین
نمایش جلسات تنظیم شده برای شما به صورت آنلاین
توانایی ایجاد سیستم گزارشات روزانه ستادی و کارگاهی
توانایی ایجاد سیستم صورتجلسات شرکتی و کارگاهی
توانایی ایجاد انواع سیستمهای گردش اسناد و اطلاعات
توانایی مشاهده و ثبت تایم شیت به صورت آنلاین
توانایی پیاده سازی سامانه ارزیابی عملکرد پرسنل و واحدهای سازمانی
اتصال به Outlook· گرفتن خروجی اطلاعات پروژه ها بر روی اکسل
برقراری ارتباط میان اعضای پروژه به صورت آنلاین
سیستم گزارش گیری بسیار پیشرفته

مدیریت مستندات پروژه در پراجکت سرور

استفاده از امکانات موجود در شیرپوینت ، به کاربران پراجکت سرور کمک میکند تا به بهترین شکل ممکن بتوانند اسناد مربوط به پروژه را مدیریت کنند. همواره بعد از ایجاد یک پروژه در این محیط ، سایت پروژه ای در کنار آن ایجاد میشود که کاربران میتوانند کلیه اسناد مربوط به پروژه شامل انواع نقشه ها ، صورت وضعیتها ، اسناد مالی ، اسناد اداری و… را در این سایت ذخیره کنند. امکانات امنیتی موجود در سامانه این اطمینان را به مدیران مربوطه میدهد که هیچ فردی بدون داشتن مجوز نتواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد. همچنین کاربران میتوانند تنها با یک جستجو در زمانی کوتاه تمامی اسناد را که مد نظر دارند جستجو و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.از سوی دیگر با استفاده امکان ایجاد فرایند بر روی اسناد میتوانند این اسناد را به گردش در آورده و بعد از طی پروسه مورد نظر در محل مناسب ذخیره نمایند. در صورت نیاز شما میتوانید در این سامانه سابقه کلیه تغییرات مربوط به یک سند خاص را ذخیره سازی کرده و در هر زمانی آنها را مشاهده و بازیابی نمایید.


یکپارچگی پراجکت سرور با مایکروسافت پراجکت و کلیه نرم افزارهای آفیس

برای کاربرانی که از نرم افزار مایکروسافت پراجکت و سایر نرم افزارهای آفیس استفاده میکنند ، کار با پراجکت سرور بسیار ساده خواهد بود. بسیاری از قابلیتهای پرا جکت سرور در واقع شکل تکامل یافته ای از قابلیتهای موجود در نرم افزار مایکروسافت پراجکت است که همین امر ، پراجکت سرور را تبدیل به یکی از قویترین و محبوبترین نرم افزارهای موجود در زمینه مدیریت پروژه می نماید. البته بسیاری از قابلیتها چون مدیریت اسناد ، مدیریت منابع سازمان ، مدیریت تایم شیت ها ، ایجاد سایت پروژه و … وجود دارند که در این محیط افزوده شده اند البته در صورت ارتباط برقرار کردن مایکروسافت پراجکت با پراجکت سرور ، امکاناتی بر روی این نرم افزار اضافه میشوند که در حالت تک کاربری فعال نیستند .با این توضیحات این دو محیط یعنی مایکروسافت پراجکت و پراجکت سرور در تعامل کامل با یکدیگر قرار دارند و شما میتوانید به سادگی یک پروژه سازمانی را در محیط مایکروسافت پراجکت باز کنید و یا یک پروژه غیر سازمانی را به PWA ببرید. از سوی دیگر استفاده از بستر مبتنی بر شیرپوینت باعث میشود شما بتوانید به سادگی فایلهای آفیس را هم بر روی وب و هم بر روی سیستم خود مشاهده و ویرایش نمایید.


پیاده سازی فرمها و فرایندهای سازمانی در پراجکت سرور

پراجکت سرور به عنوان یک سامانه قابل گسترش ، این توانایی را دارد که به کاربران اجازه دهد تا فرایندهای سازمانی خود را ذخیره نموده و سامانه مدیریت پروژه خود را مطابق این فرایندها پیاده سازی نمایند. این قابلیت در کنار توانایی ایجاد انواع فرمهای استاندارد برای جمع آوری اطلاعات از سطح سازمان در نهایت به کاربران این سامانه کمک میکند که آنرا دقیقا مطابق نیازهای خود شکل دهند و خروجی شخصی سازی شده ای را به عنوان اطلاعات ارزشمند در انتها به مدیران ارائه میدهد. به عنوان مثال شما میتوانید کلیه برنامه جلسات و اطلاعات صورتجلسات ، مصوبات و پیگیری آنها ، گردش صورت وضعیتها ، فرایندهای تصویب نقشه ها و اطلاعات فنی و غیر فنی پروژه ها را در این سامانه پیاده سازی نمایید.


آنالیز پورتفولیو (سبد پروژه) در پراجکت سرور

یکی از قابلیتهای بسیار پیشرفته در پراجکت سرور توانایی مدیریت اطلاعات مربوط به پروژه حتی در مرحله قبل از اجرا میباشد. مدیران سازمان میتوانند به راحتی انواع فرمهای خام پروپوزال را برای پیشنهاد اجرای پروژه تهیه نموده و این فرمها را در اختیار واحدهای مختلف قرار دهند. این فرمها پس از تکمیل در صورت نیاز مراحلی را طی مینمایند و پس از اخذ تاییدیه از واحد های مختلف به عنوان پروژه های قابل اجرا برای سازمان ثبت میشوند. از سوی دیگر همواره به دلیل محدود بودن منابع سازمان انجام کلیه پروژه های مطرح شده مقدور نیست.از سوی دیگر ، اهداف استراتژیک خرد و کلان تعریف شده در سازمان شما را به سوی انجام پروژه هایی سوق میدهند که بیشترین اثر مثبت را بر روی این اهداف دارند. در اینجا پراجکت سرور با امکان آنالیز پورتفولیو به شما در انتخاب بهترین سبد پروژه ممکن برای سازمانتان با توجه به محدودیتهای موجود و اهداف مد نظر کمک میکند.


امکانات گزارش گیری پیشرفته پراجکت سرور

همواره فاکتورهای مختلفی برای مقایسه و ارزیابی برای سامانه های مدیریت پروژه مطرح میشود. یکی از این فاکتورها که اهمیت بسیار ویژه ای در انتخاب و به کار گیری این سامانه ها دارد ، امکانات آنها در زمینه گزارش گیری میباشد. پراجکت سرور در این زمینه ابزارهای بسیار پیشرفته ای برای گزارش گیری از اطلاعات موجود در سامانه پیش روی ما قرار میدهد که با استفاده از این ابزار شما میتوانید گزارشاتی بسیار پیشرفته و دقیق از کلیه شاخصهای مطرح شده در زمینه مدیریت و کنترل پروژه ایجاد نمایید.این گزارشات داشبوردهای مدیریتی بسیار کاملی را به ما ارائه میدهند و تمامی آنها در تعامل با یکدیگر هستند بدین معنا که در یک داشبورد به محض تغییر در یک گزارش ، سایر گزارشات نیز متناسب با آن تغییر میکنند.

ساختار سازمانی و فیلدهای سفارشی پراجکت سرور

کاربران این سامانه میتوانند برای سازمان خود چارت سازمانی تعریف نمایند ، همچنین میتوانند به تعداد دلخواه ساختار مختلف برای دسته بندی و شکست منابع تعریف کنند که تمامی این ساختارها میتوانند در گزارشات به صورت مستقیم مورد استفاده قرار گیرند به عنوان مثال شما ممکن است علاقه مند به این باشید که در خصوص پیشرفت وظایف مربوط به کارکنان یک واحد خاص اطلاعاتی کسب کنید و یا اینکه یخواهید گزارشی از پیشرفت مهندسین صنایع سازمان خود ، یک پیمانکار جزء و یا گروهی از پیمانکاران داشته باشید. تمامی این موارد به راحتی در این سامانه قابلیت پیاده سازی خواهند داشت.همچنین قابلیت بسیار خوبی به نام فیلدهای سفارشی در این سامانه به شما این امکان را میدهد در صورت نیاز بتوانید انواع مشخصات را به یک فعالیت یا منبع و یا پروژه اضافه نمایید. به عنوان مثال میتوانید میزان بودجه مصوب یک پروژه را به صورت یک فیلد سفارشی در کنار اطلاعات آن پروژه ذخیره کنید.

منبعhttp://www.projanco.com
 
آخرین ویرایش:
بالا پایین