Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

طرز تهیه کامل ته چین مرغ خوشمزه و پر طرفدار

• نویسنده موضوع sting
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı بخش آشپزی و شیرینی پزی
Konu Başlığı طرز تهیه کامل ته چین مرغ خوشمزه و پر طرفدار
نویسنده موضوع sting
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sting

sting

معـاون ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
27,708
پسندها
5,661
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

ته چین از غذاهایی هست که توی مهمونی ها طرفدار زیاد داره و تهیه اش هم کار خیلی سختی نیست. بله واقعیت اینه که ته چین مرغ از آسون ترین غذاهاییه که میشه برای مهمونی ها ترتیب داد. واقعا هم وقت گیر نیست و به سادگی میتونید به همه کارهاتون برسین. مهم اینه قلق های ته چین رو بدونید و اندازه ها رو بلد باشید تا یه ته چین عالی مجلسی درست کنید و همه کیف کنن.

ته چین مرغ (عکس از
غزال مانی)

ته چین مرغ

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ

• برنج آبکش شده سه لیوان
  • تخم مرغ دو عدد (اگه به جای تخم مرغ های کامل از سه تا زرده استفاده کنید بافتش بهتر هم میشه ولی من از تخم مرغ کامل استفاده کردم)
  • ماست نصف لیوان (بهتره کمی چکیده و ترش باشه ولی باز من از ماست سفت که اصلا آب نداشت استفاده کردم)
  • زعفران دم کرده نصف لیوان
  • مرغ پخته و ریش شده 1 لیوان (یک تکه ران کامل یا یه طرف سینه)
  • گلاب 1 قاشق غذاخوری
  • کره 2 قاشق غذاخوری
این مقدار مواد برای 4 نفر کافیه.

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ

بهترین راه آبکش کردن برنج

برای آبکش کردن برنج، اون رو از قبل سه چهار ساعت با نمک زیاد خیس میدیم. بعد آبش رو خارج میکنیم و برنجها رو آب میکشیم تا نمک اضافیش بره. بعد در قابلمه حدود پنج لیوان آب رو به جوش میاریم و برنجهای خیس داده شده رو با مقدار کمی نمک در آب جوش میریزیم و میذاریم که بجوشه، وقتی کمی جوشید یک دانه از برنج رو برمیداریم و نصفش میکنیم، وقتی به اندازه یک نقطه سفید وسطش خام بود آبکشش میکنیم. این بهترین زمان برای آبکش کردن برنج هست
پختن مرغ

مرغ رو همیشه بهتره در آب کم بپزین. اینطوری تمام طعمش رو به خودش میگیره و به آبش نمیده و خوشمزه تر میشه. مرغ رو در مقدار کمی آب با پیاز و کمی نمک و زردچوبه و چوب دارچین روی حرارت ملایم میگذاریم که بپزه. وقتی که مرغ پخت و آبش حدودا خشک شد خاموش میکنیم و میذاریم خنک شه و ریش ریش میکنیم. میتونید مرغ رو بعد از ریش کردن هم کمی تفت بدید. طعم بهتری هم میگیره
مراحل تهیه ته چین مرغ

خوب من چون برای خودمون ته چین رو آماده میکردم از مرغی که از خورشت روز قبل مونده بود استفاده کردم. شما به همون شکلی که بالا توضیح دادم مرغ رو بپزید.

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان مرحله به مرحلهطرز تهیه کامل ته چین مرغ و بادمجان با آموزش مرحله به مرحله و با عکس. در این ته چین از تکه های مرغ که با یه سس ربی تهیه شدن در کنار بادمجان سرخ شده استفاده شده...
ادامه مطلب

برای شروع تخم مرغ ها رو در ظرف گودی باهم میزنیم که از لختی در بیاد. بعد زعفرون و گلاب رو اضافه میکنیم و با همزن دستی میزنیم تا کاملا مخلوط شه.

تخم مرغ ها رو میزنیم

اضافه کردن زعفرون
ماست رو هم اضافه میکتیم و هم میزنیم.

اضافه کردن ماست
کره رو ذوب میکنیم و به مواد اضافه میکنیم

و مخلوط میکنیم. بعد هم کل مایع رو با برنج کاملا مخلوط میکنیم.

کره دوب شده رو هم اضافه میکنیم

مایع تخم مرغی رو با برنج مخلوط میکنیم
کف قابلمه نچسبی رو روغن میریزیم و میچرخونیم تا کاملا دیواره ها چرب شن. نصف مایه ته چین رو کف قابلمه میریزیم و روش رو با قاشق فشار میدیم تا فشرده شه. بعد هم مرغ های ریش شده رو روش میریزیم و باقی مایه ته چین رو روی مرغ ها میریزیم. باز کمی با پشت قاشق فشارش میدیم و روش رو صاف میکنیم.

نصف مایه تهچین رو کف قابلمه میریزیم

مرغ ها رو روش میچینیم
عد هم میذاریم روی حرارت ملایم برای حدود 40 دقیقه تا یک ساعت کاملا بپزه و طلایی بشه. میتونید روش رو فویل بکشید و توی فر بذارید در دمای 180 در همون زمان آماده شه. وقتی آماده اس که همه ته چین حالت منسجم پیدا کنه و سفت بشه و از دیواره های قابلمه جدا شه.

نصف دیگه ی برنج رو اضافه میکنیم
ته چین خیلی ساده اس و با دستور های مختلف میشه درستش کرد و لابلاش هم میتونید از انواع مواد استفاده کنید. حتی میتونید به عنوان ته دیگ فقط استفاده کنید که خیلی عالی و زیبا میشه.

ته چین مرغ

نکات مربوط به ته چین مرغ

• نسبت ماست و تخم مرغ توی ته چین خیلی مهمه و باید رعایت بشه.
  • اگه مقدار ماستتون زیاد باشه ته چین شل میشه و وا میره.
  • اگه تخم مرغ کم باشه ته چین وا میره. اگه زیاد هم باشه جالب نمیشه.
  • زعفرون و گلاب بوی تخم مرغ رو توی ته چین از بین میبره و اصلا بویی از تخم مرغ احساس نمیشه. مطمئن باشین.
  • اگه مرغ رو با همون مخلفات که عرض کردم بپزید طعم خیلی خوبی میگیره. ولی میتونید مرغ رو به همراه کمی پیاز تفت بدید و کمی هم زعفران اضافه کنید که طعم بهتر بگیره.
  • در نهایت میتونید با زرشک و خلال پسته و بادوم و در صورت تمایل ماست چکیده تزیین کنید.

بالا پایین