Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

بررسی کامل ویژگی های وردپرس 5.6

اطلاعات موضوع

Kategori Adı مفاهیم مبتدی طراحی سایت
Konu Başlığı بررسی کامل ویژگی های وردپرس 5.6
نویسنده موضوع sara5280
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sara5280

sara5280

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Nov 27, 2021
ارسالی‌ها
57
پسندها
4
امتیازها
8
محل سکونت
رشت
تخصص
sa

اعتبار :


مانند سایر نسخه‌های منتشر شده باگ‌ها و مشکلات زیادی در این نسخه برطرف شد تا در نهایت به انتشار وردپرس 5 ختم شود. همچنین امکانات ریز و درشتی در این نسخه اضافه شده اما بیشترین تمرکز و تغییر بر روی ویرایشگر کهنسال وردپرس است. بله! ویرایشگری که عمریست با آن کار می‌کنیم جای خود را به یک ویرایشگر جدید و صفحه‌ساز حرفه‌ای به نام گوتنبرگ داده است. البته گوتنبرگ در نسخه‌ قبلی وردپرس نیز روی کار آمد اما در این نسخه تکمیل شده و امکانات بیشتری را به رخ می‌کشد. در واقع انتشار وردپرس 5 را نقطه عطفی در به وجود آمدن ویرایشگر جدید می‌توان حساب کرد.

به ویرایشگر جدید سلام کنید

به گفته تیم توسعه وردپرس، بزرگ‌ترین تغییری که با انتشار وردپرس 5 مشاهده می‌کنید، تغییر در ویرایشگر آن است. ویرایشگری منعطف برای نمایش بلوک‌های محتوایی، ساخت صفحات مختلف وبسایت مانند برگه نخست یا برگه‌هایی برای ایجاد landing page، اصلاح و تغییر در بلاگ و نوشتن کد بصورت کاملا زنده روی کار آمده است. امکاناتی که در این نسخه در ویرایشگر گوتنبرگ برای شما محیا شده در تصویر زیر قابل مشاهده است:

بخش‌هایی که در ویرایشگر گوتنبرگ مشاهده می‌کنید بصورت تصویر بالاست. هر کدام امکانی است که به شما قابلیت ساخت صفحات مورد نظر را می‌دهد.

شاید تصور کنید در این ویرایشگر جدید نوع نمایش محتوا تغییر می‌کند! خیر اصلا اینگونه نیست. همانند گذشته، محتوای شما به مخاطب نشان داده می‌شود. فقط این شما هستید که امکانات بیشتری را برای افزودن به مطلب خود پیدا می‌کنید. در واقع دست شما بازتر است و می‌توانید منعطف‌تر عمل کنید.

آزادی در ساختن، آزادی در نوشتن

با اینکه اکثر ما تصور می‌کنیم کار با ویرایشگر گوتنبرگ کار سختی است و نگران فعالیت با آن هستیم، تیم توسعه وردپرس معتقد است که گوتنبرگ باعث آزادی عمل شده. اینکه به شما امکان طراحی یک محتوا با تمامی امکانات را می‌دهد یعنی آزادی در عمل و خلق محتوا. فقط کافیست کمی با آن کار کنید، مطمئنا از عملکرد آن شگفت‌زده خواهید شد.

تغییر قالب پیش‌فرض

در انتشار وردپرس 5 با تغییر قالب پیش‌فرض به قالب 2019 یا Twenty Nineteen رو‌به رو می‌شویم. به بیان تیم توسعه وردپرس، این قالب برای ویرایشگر گوتنبرگ سفارشی‌سازی شده و با آن کاملا سازگار است.

طراحی شده متناسب با بلوک‌های ویرایشگر

در بخش سفارشی‌سازی قالب 2019 می‌توانید هر بلوکی را که بطور زنده در سایت مشاهده می‌کنید، ویرایش کنید. یعنی هر آنچه در سایت می‌بینید می‌توان با ویرایشگر گوتنبرگ به راحتی ویرایش کرد.

طرح ساده و در عین حال پر کاربرد

قالب 2019 در عین سادگی دارای فضایی بی‌نظیر و مدرنی است. سرعت آن بسیار بالا و مطلوب است و به راحتی تمامی بخش‌های آن بارگذاری می‌شوند.

طراحی همه جانبه برای هر مدل وبسایتی

قالب 2019 برای تمامی فعالیت‌ها مانند ساخت وبلاگ شخصی، ایجاد یک کسب و کار، ساخت یک وبسایت تصویر و… مناسب است و می‌توانید آن را به دلخواه خود تغییر دهید.

مناسب برای توسعه‌دهندگان

حال وقت آن شده تا ببینیم انتشار وردپرس 5 چه امکاناتی را برای توسعه‌دهندگان به همراه داشته است.

حفاظت

بلوک‌های موجود، کار را برای کاربران و ویرایش آن‌ها راحت می‌سازد در حالیکه ساختار متن به راحتی توسط ویرایشگر کدها مختل نشده و از بین نمی‌رود. این موضوع به توسعه‌دهندگان امکان کنترل خروجی و ساخت نشانه‌گذاری‌ها را می‌دهد.

ساخت و ساز

با انتشار وردپرس 5 امکان استفاده از مجموعه گسترده‌ API‌ها و اجزای مرتبط برای ایجاد بلوک‌ها فراهم شده. استفاده از این اجزا نه تنها سرعت کار توسعه دهندگان را افزایش می‌دهد، بلکه یک رابط کاربری سازگارتر، قابل استفاده و قابل دسترسی را برای همه کاربران فراهم می‌کند.

خلق و ایجاد

به وجود آمدن این بلوک‌ها راهی را برای ایجاد خلاقیت‌ها در نوشتن و ایجاد صفحات باز کرد تا راحت‌تر بتوانیم به نیازهای کاربران خود پاسخ گوییم. در واقع برای هر ویژگی که بخواهیم اضافه کنیم می‌توانیم از بلوک خاص آن کمک بگیریم. اینگونه توسعه‌دهندگان هم دیگر نیازی به استفاده از APIهای پیچیده نخواهند داشت.

حفظ ویرایشگر کلاسیک

آیا همچنان ترجیح می‌دهید که از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید؟ مشکلی نیست! وردپرس از ویرایشگر کلاسیک تا سال 2021 پشتیبانی می‌کند. اما بصورت پیش‌فرض در وردپرس موجود نیست و باید آن را بصورت افزونه دریافت کرده و نصب کنید.
منبع: نوین وردپرس
 
بالا پایین