Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

رابطه ی نا مشروع

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı رابطه ی نا مشروع
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,742
پسندها
14,848
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

رابطه ی نا مشروع

نام: تلخ

پرسش:سلام خسته نباشید
من دختری ۲۳ ساله هستم که به تازگی با پسر موردعلاقم نامزد کرده ام و قصد رفتن به زیارت کربلا رو داریم.اما گویا برای گرفتن پاسپورت هم از من و هم از همسرم اثر انگشت گرفته میشود متاسفانه من درسن ۱۸-۱۹ سالگی به علت رابطه نامشروع ضربه شلاق خورده ام و ازم اثر انگشت گرفته شد.خیلی نگران این موضوع هستم ایا همسرم متوجه این قضیه میشود خیلی بابت گذشته ام پشیمونم خواهش میکنم کمکم کنید راه حلی جلوی پام بزارید خواهش میکنم بگید وقتی اثر انگشت میگیرن میگن جرم ادمو ؟یا برای پاسپورت مینوسین؟توروخدا از نگرانی درم بیارین خیلی پشیمونم کمک کنید.

پاسخ: دوست عزیز برای گرفتن پاسپورت نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیست.علی ایحال مجازات رابطه نامشروع غیر زنا مستند به ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی شلاق تا ۹۹ ضربه است که در این صورت صدور گواهی عدم سوءپیشینه در خصوص رابطه نامشروع به غیر زنا موافق با قوانین موضوعه بوده و از این بایت جای نگرانی نیست. اما موضوع شلاق در ماده ۶۲ مکرّر قانون مجازات اسلامی یعنی محکومیت به ۱۰۰ ضربه شلاق (حد)ناظر به محرومیّت از حقوق اجتماعی در جرائم مشمول حد بوده از شمول جرائم تعزیری (با مجازات شلاق) خارج است لذا در خصوص رابطه نامشروع زنا مستند به بند ۲ از ماده ۶۲ مکرّر ق.م.ا (محکومان به شلاق در جرایم مشمول حد، یک سال پس از اجرای حکم )اقدام به صدور گواهی عدم سوء پیشینه میشود و صدور گواهی عدم سوء پیشینه قبل از انقضای مدّت یاد شده فاقد وجاهت قانونی است.موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)
http://hoghogh2000.blogfa.com/

بالا پایین