Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

تهيه مرغ نمكي

• نویسنده موضوع sting
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı بخش آشپزی و شیرینی پزی
Konu Başlığı تهيه مرغ نمكي
نویسنده موضوع sting
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan sting

sting

معـاون ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
27,708
پسندها
5,661
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

#مرغ_نمکی
من مرغم رو همیشه ازیک شب قبل لای پیاز خلالی و ابلیمو و نمک فلفل ومقداری زرد چوبه و پودر سیر واویشن و فلفل دلمه ای رنده شده نصف لیوانم ابلیمو همه رو مخلوط میکنم و توی شکم مرغو با یک کم از این مواد پر کردم و بقیشو ریختم ته ظرفم و مرغ رو از طرف سینه مرغ روی پیازا میزارم تا موقع پخت .بعد مرغ رو از توی مواد برمیدارم و تمام پیازهای توی شکمشو خالی میکنم و از ته مرغ میزارم تا اب مرغ خوب بریزه چونکه این مدل مرغ نباید اب داشته باشه وگر نه نمکا خیس میشه البته اگرم کمب اب انداخت اشکالی نداره و یک نکته که حتما باید مرغتون پوستاش باشه اگر نه شور میشه بعد که اب اضافی توی شکم مرغتون رو خشک کردید اگر خواستین با چیزایی که اب نمیندازه مثل هویج و سیب زمینی و نخود فرنگی و سبزیهای معطر پر کنین و پاهای مرغتونو ببندین و بالهای مرغم با خلال فیکس کنین چون نباید به دیواره های قابلمه بچسبه بعد برای هر مرغ من یک ونیم بسته نمک تا دو بسته کافیه. من برای اینکه موقعی که میخوام مرغم پخت راحت از قابلمه بر دارم کف قابلنه وزیر هر مرغ یک تکه الومینیوم میندازم و مرغارو میزارم روش بایدتوی قابلمه روحی باشه که قابلمتون خراب نشه درشو دم کن میزاری و روی گاز که گزاشتی باید یک ربع اولو زیرش زیاد باشه بعد از یک ربع زیرشو کم کن و بزار به دل پخته بشه من ساعت 12 گذاشتم ساعت 2 حاضر بود فقط نباید سرقابلمتون بر دارین تا مثل فر نمکا خوب داغ بشه خیلی مرغ لطیفیه و بعدش که توی ظرف گزاشتید میتونید سسی با زعفرون و رب و ابلیمو درست کند وبریزید روش.

بالا پایین