Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

تخریب خودرو

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı تخریب خودرو
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,743
پسندها
14,851
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

تخریب خودرو

نام: مهدی محجوب

پرسش: بنده در حدود ۸ سال می باشد که در یک مجتمع مسکونی ۱۶ واحدی زندگی می کنم و به مدت ۲ سال به عنوان مدیر ساختمان انجام وظیفه نمودم که در این مدت نیز تحولات قابل توجهی در ساختمان اتفاق افتاد در این دوران با توجه به سمت بنده در ساختمان اختلاف نظراتی با بعضی از ساکنین در ساختمان وجود داشته که یکی از این ساکنین که همواره در زمینه های مختلف با بنده اختلاف نظر داشته و بعضا در جلسات با یکدیگر بصورت لفظی مناقشه داشتیم ایشان یکی از کسانی بودند که از حیاط مشاع با توجه به داشتن پارکینگ اختصاصی به عنوان پارکینگ دوم خود استفاده می کردند و بنده نیز همیشه نسبت به این مساله معترض بودم و حتی در یکی از جلسات ساختمان ۳ نفر از ساکنین بنده را تحت فشار قرار دادند وگفتند بروی ماشینهایی که در حیاط پارک می کنند آشغال ریخته می شود و چون شما فقط به این مساله معترض هستید پس حتما کار شما بوده بنده نیز در پاسخ عصبانی شدم و گفتم پس طبق فرضیه شما از این به بعد اگر اسیدی روی ماشینها ی حیاط ریخته شود و یا آتش بگیرند کار بنده بوده؟! من این کار را نکردم ولی اگر پاش بیفتد اینکار را می کنم که البته این صحبت فقط از سر عصبانیت زده شد. اکنون به روی ماشین این آقا خط کشیده شده که البته داخل پارکینگ خودش پارک بوده ولی این آقا با توجه به استنادات فوق بنده را متهم به این کار کرده و ۴ نفر از ۱۶ واحد ساکنین که بعضا هر کدام به نوعی در این ساختمان بی قانونی می کنند ومن همیشه نسبت به آنها معترض بودم براساس بغض و کینه بروی این پروتده نظراتی برعلیه من دادند و حتی ۲ نفر از آنها نیز می گو یند که ماهم شاهد هستیم که شما در یکی از جلسات تهدید کرده بودید البته اتهامات دیگری نیز زده از جمله اینکه من در ساختمان همیشه داد و بیداد می کنم و حتی بچه هم از من می ترسند و غیره حال با توجه به توضیحات فوق اولا آیا با استناد به موارد بالا می تواند اتهام تخریب خورو را اثبات کند؟ و ثانیا با توجه به اینکه ۲ نفر ممکن است شهادت دهند که بنده تهدید کردم آیا من این صحبت را تکذیب کنم یا بگویم که فقط از سر عصبانیت این حرف را زده ام . در ضمن در طی ۲ سال است که در ساختمان به روی ماشین بنده و تعداد دیگری هم خط کشیده شده ولی بنده به دلیل نداشتن ادله محکمه پسند از پیگیری صرف نظر کردم حال از شما تقاضا دارم که بنده را راهنمایی نمایید با تشکر.

پاسخ: دوست عزیز همسایه ی شما ادعایی را مبنی بر تخریب خودروی خود مطرح نموده که باید ادعای خود را از طرق تعیین شده در قانون به وسیله ی ادله ی اثبات دعوی ثابت نماید چنانچه برای قاضی با توجه به ادله، شواهد و قرائن موجود درپرونده اقناع وجدانی بر بیگناهی شما حاصل شود حکم بر برائت صادر خواهد نمود.در این میان شما نیز میتوانید با بیان حقیقت از خود دفاع کنید و دلایل بیگناهی خود را برای دادگاه توضیح دهید نهایتا قاضی با توجه به دلایل شاکی، متهم و کلیه موارد درج شده در پرونده اصدار رای خواهد نمود. موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)
http://hoghogh2000.blogfa.com/

بالا پایین