Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

چرا نمی*توان در ویندوز چندین برنامه را به طور همزمان حذف کرد؟

اطلاعات موضوع

Kategori Adı ترفند سایر ویندوزها
Konu Başlığı چرا نمی*توان در ویندوز چندین برنامه را به طور همزمان حذف کرد؟
نویسنده موضوع DaniyaL
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan DaniyaL

DaniyaL

Wing To Fly
کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
Feb 5, 2014
ارسالی‌ها
1,300
پسندها
1,877
امتیازها
113
محل سکونت
Rasht
دل نوشته
آدمها تو را نمی فهمند فقط ترجمه ات میکنند آن هم به زبان خودشان
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
جنسیت
ماه تولد

اعتبار :

فرض کنید که چندین برنامه نصب شده بر روی سیستم*عامل ویندوز را بخواهید به طور یک*جا حذف کنید، اما ویندوز به شما امکان حذف یک*جای برنامه*ها را نخواهد داد. به چه دلیل این اتفاق می*افتد؟ چه فرایندی در ویندوز، حذف همزمان چندین برنامه را غیرممکن می*کند؟ در ادامه به تشریح علت این امر خواهیم پرداخت.

اگر شما از روند کار ویندوز اینستالر آگاه باشید، می*دانید که این ابزار از پایگاه داده*های موجود برای نصب و نگهداری برنامه*ها بهره می*برد. نیازی به یادآوری نیست که فایل*های .msi، به عنوان پایگاه داده*ها به حساب می*آیند. همواره در طراحی پایگاه داده*ها این سوال وجود دارد که برای شما سرعت اهمیت دارد یا دقت و امنیت؟ مدنظر داشته باشید که اینستالر می*تواند تنظیمات سیستم را تغییر دهد و اعمال اشتباه تنظیمات می*تواند به از کارافتادن یا عدم کارایی کامل سیستم*عامل منجر شود، بنابراین در این زمینه، امنیت بر سرعت ترجیح داده شده است. یکی از دلایلی که نصب*کننده*های .msi سرعت پایینی دارند این است که فایل بازگردانی برای هرفایلی که حذف یا تغییر می*یابد ساخته می*شود. این فایل*های بازگردانی ساخته می*شوند تا در صورتی که در طول فرایند مشکلی پیش آمد (مانند قطعی برق و یا مشکل در سیستم*عامل)، به راحتی فایل*های تغییریافته جایگزین شوند. موتور MSI، فرایند نصب، تغییر و یا حذف را در آن واحد تنها برای یک برنامه مجاز می*شمارد. اگر شما قصد داشته باشید یک فایل .msi را در حالی که فرایند حذف برای فایل دیگری در جریان است اجرا کنید، این عمل غیرممکن است یا اینکه باید تا اتمام فرایند فعلی حذف منتظر بمانید. نصب*کننده*هایی سوای MSI، از آنجایی که از موتور MSI استفاده نمی*کنند، ممکن است از این قانون تبعیت نکنند. برنامه*هایی مانند CCleaner می*توانند به شما این امکان را بدهند تا بدون نیاز به انتظار برای اتمام فرایند حذف، فرایند بعدی را آغاز کنید اما عملیات**های مرتبط با MSI installers ممکن است از فرمان این برنامه نیز پیروی نکنند.


اگر برنامه*ای از سیستم نصب*کننده مستقل خود استفاده کند، هیچ مانعی برای اجرای همزمان وجود نخواهد داشت. نصب کننده ویندوز، تعداد یادشده را برای جلوگیری از مشکل تداخل محدود کرده زیرا این عملیات، تغییرات زیادی بر روی تنظیمات و فایل*ها اعمال می*کند. اکثر نصب*کننده*ها و حذف*کننده*ها به ثبت و ضبط تغییرات اعمال شده بر روی فایل*ها می*پردازند تا در صورت نیاز بتوانند نسخه*های اصلی را بازنشانی کنند. نصب کننده ویندوز با هدف ایجاد سیستمی یکپارچه برای توسعه*دهندگان نرم*افزاری و جلوگیری از مشکلات بعدی به وجود آمده است.
 
بالا پایین