Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ترفند‌های کیبرد

اطلاعات موضوع

Kategori Adı ترفند کیبورد
Konu Başlığı ترفند‌های کیبرد
نویسنده موضوع Amirhoo3in
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan Amirhoo3in

Amirhoo3in

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Dec 27, 2013
ارسالی‌ها
1,083
پسندها
913
امتیازها
113
محل سکونت
ساحل کارون
دل نوشته
زندگی آبراهی است به نام وفا,میریزد توی جویی به نام صفا,میرود به رودی به نام عشق,میریزد به دریایی به نام وداع:(
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

خیلی‌ها به کلیدهای Alt، Ctrl، Shift و... به چشم کلیدهای اضافه‌ای نگاه می‌کنند که گاهی به درد می‌خورد! اگر خوره‌های کامپیوتر را دیده باشید، کمتر دست به ماوس می‌برد و خیلی از عملیاتی که شما با دست بردن به ماوس انجام می‌دهید با کیبرد انجام می‌دهند.و رمز کارشان استفاده مکرر از همین کلیدهای اضافه کیبرد است.
[h=2]Alt:[/h]1- کلید Alt را نگه دارید و روی فایل مورد نظر دو با کلیک (دو بار Enter را فشار بدهید) کنید. با این روش به سرعت صفحه properties باز می‌شود.2- کلید Alt را نگه دارید و در همان حال کلید Tab را فشار بدهید. با این کار صفحه ای باز می شود که فایل‌های درحال اجرا را نشان می‌دهد و شما می توانید بین گزینه های taskbar جا به جا شوید.3- می خواهید منو File, Edit, View و... را باز کنید. اگر دقت کنید زیر حرف اول این کلمات در اکثر برنامه‌ها مانند Internet Explorer و Firefox خط کشیده شده است. با نگه داشت Alt و فشار دادن کلید اول کلمه می توانید به منوها دسترسی داشته باشید. مثلا برای باز کردن منو file همزمان Alt+F را فشار می‌دهید.4- اگر از Internet Explorer استفاده می‌کنید با ترکیب Alt و کلیدهای جهات دار چپ و راست می‌توانید صفحات را Forward یا Back کنید. [h=2]Ctrl+Shift+2 :[/h]تا به حال به رعایت نیم‌فاصله دقت کرده‌اید؟به این مثال توجه کنید:1- ایرانی می تواند.2- ایرانی می‌تواند.در (1) نیم فاصله رعایت نشده و در (2) رعایت شده است. برای نگارش درست لغات فارسی باید نیم‌فاصله رعایت شود. نکات نگارشی نوشتن را رعایت کنید.
[h=2]Ctrl+Shift+1 :[/h]بلدید به این صورت بنویسید:ی‍ ، ‍ا ، ‍‍ع ، ‍‍‍غ ، ‍ح ، ‍خ ‍با فشاردادن کلیدهای بالا هنگام تایپ کردن، اینگونه بنویسید. [h=2]Shift + J :[/h]تـــــــــــــــــــبــــــــــــــــــــیــــــــــــــــــانحتما دیده‌اید بعضی‌ها حروف را هنگام تایپ کردن می‌کشند. حرفی که می خواهید کشیده شود را تایپ کنید سپس تا جایی که می خواهید حرف کشیده شود کلیدهای Shift+j را نگه دارید. [h=2]بوق:[/h]صدای بوق برای فشار دادن کلیدهای Num Lock و Caps Lock و Scroll Lock کمک می کند تا اگر هنگام تایپ کردن اشتباهی این کلیدها را فشار دادید زود متوجه بشوید. در ویندوزهای 98/2000/XP/MEاز منوی Start به Control Panel بروید.بر روی آیکون Accessibility Options کلیک کنید.در پنجره باز شده گزینه Use Toggle Keys را انتخاب کنید.OK کرده و خارج شوید.
در ویندوز ویستااز منوی Start به Control Panel بروید.در سمت چپ Control Panel گزینه Home Control Panel را انتخاب کنید.سپس بر روی گزینه Ease of Access و سپس Ease of Access Center کلیک نمایید.بر روی Make the keyboard easier to use کلیک کنید.گزینه Turn on Toggle Keys را انتخاب کنید. Save را زده و خارج شوید.با استفاده از روش های بالا ، با هر باز زدن کلیدهای Caps Lock ، Num Lock و Scroll Lock صدای بوق از کیس شما خارج میشود.
 
بالا پایین