Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

تجمع بزرگ اسرائیلی ها علیه نتانیاهو (+عکس)

اطلاعات موضوع

Kategori Adı اخبار خارجی
Konu Başlığı تجمع بزرگ اسرائیلی ها علیه نتانیاهو (+عکس)
نویسنده موضوع ♔ŠĦДĦДB♔
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan ♔ŠĦДĦДB♔

♔ŠĦДĦДB♔

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Aug 2, 2013
ارسالی‌ها
5,570
پسندها
1,239
امتیازها
113
تخصص
چت كردن
دل نوشته
زندگي هميشه برخلاف ارزوهايم گذشت.....
بهترین اخلاقم
زودرنج

اعتبار :

رئیس سابق سازمان جاسوسی خارجی اسرائیل (موساد) نیز در این تظاهرات مشارکت داشت. او خطاب به حاضران در این تظاهرات گفت: من از نتانیاهو بیشتر از دشمنان اسرائیل نگرانی دارم.
شمار زیادی از مردم اسرائیل با برگزاری تظاهرات بزرگ علیه سیاست های داخلی و خارجی نتانیاهو اعتراض کردند.

به گزارش عصرایران، بی بی سی نوشت: در این تظاهرات در تل آویو، علیه بینامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دهها هزار نفر مشارکت داشتند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار تغییر جهت گیری های سیاسی و تغییر سران اسرائیل شدند.

پلیس اسرائیل هم اعلام کرد تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات تل آویو بیش از 25 هزار نفر بود.
برگزار کنندگان این تظاهرات هم گفتند که تعداد شرکت کنندگان دو برابر این تعداد بوده است.

مئیر داگان رئیس سابق سازمان جاسوسی خارجی اسرائیل (موساد) نیز در این تظاهرات مشارکت داشت. او خطاب به حاضران در این تظاهرات گفت: من از نتانیاهو بیشتر از دشمنان اسرائیل نگرانی دارم.

درور عامی یکی از برگزار کنندگان این تظاهرات هم گفت: این تظاهرات شهروندان اسرائیلی خواهان تغییر در سیاست های اسرائیل و توافق صلح با فلسطینی هاست.

وی ادامه داد: کابینه فعلی اسرائیل در دو جبهه اقتصادی و سیاسی شکست خورده است. این کابینه نتوانست وضعیت امنیتی را بهبود ببخشد. امیدواریم چپ ها به قدرت برگردند.

این تظاهرات بزرگ توسط سازمان غیردولتی "یک میلیون دست" سازماندهی و برگزار شد. یکی از اهداف این گروه صلح میان اسرائیل و فلسطین و ایجاد دولت مستقل فلسطینی است.

این تظاهرات در حالی برگزار می شود که حدود 2 هفته دیگر در اسرائیل انتخابات پارلمانی برگزار می شود.
پیروز این انتخابات، کابینه آینده را تشکیل می دهد و نخست وزیر آینده اسرائیل خواهد شد.

هم اکنون حزب راستگرای تحت رهبری نتانیاهو رقابت نزدیک و فشرده ای را با احزاب مخالف دارد.

بی بی سی اضافه کرد: تظاهرکنندگان در این مراسم فریاد می‌زدند "بی‌بی‌ به خانه‌ات برگرد."

بی‌بی‌ نامی است که بنیامین نتانیاهو در اسرائیل با آن شناخته می‌شود.

این بزرگترین تظاهرات برگزار شده در کارزار انتخاباتی اخیر در پایتخت اسراییل است که ده‌ها هزار اسرائیلی را در میدان رابین در تل آویو گردآورد تا برای نخست وزیر این کشور پیغام تغییر بفرستند.

17 مارس (۲۶ اسفند) ده روز دیگر انتخابات پارلمانی در اسرائیل برگزار می‌شود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که برخلاف انتخابات سال ۲۰۱۳ میلادی، بنیامین نتانیاهو این بار نامزد پیشتاز نیست.

چهره کلیدی در تجمع مخالفان نتانیاهو، مئیر داگان رئیس پیشین موساد سازمان جاسوسی اسرائیل بود.

داگان در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ ریاست سازمان جاسوسی اسرائیل را به عهده داشته و دوره فعالیتش در این سازمان با نخست وزیری آریل شارون، ایهود اولمرت و بنیامین نتانیاهو همزمان بوده است.

او در سخنرانی‌اش که با تشویق مخالفان نتانیاهو همراه بود گفت که اسرائیل دشمنانی دارد اما من از آنها نمی‌ترسم. چیزی که مرا می‌ترساند کسی است که اکنون رهبری اسرائیل را بر عهده دارد.

بالا پایین