Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

الگوریتم کنترل آسانسور و میکرو کنترلر avr

اطلاعات موضوع

Kategori Adı مجموعه مدیریت پروژه و ساخت
Konu Başlığı الگوریتم کنترل آسانسور و میکرو کنترلر avr
نویسنده موضوع reza.eloglu
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan takpanjereh

reza.eloglu

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jan 10, 2015
ارسالی‌ها
78
پسندها
32
امتیازها
0
محل سکونت
teh
وب سایت
inten.asia
دل نوشته
dunyada ulamnan bashkasi yalan...
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
ماه تولد

اعتبار :در بحث آموزش آسانسور در رابطه باالگوریتم کنترل آسانسور توسط میکروکنترلر AVR خواهیم نوشت:


آسانسور ها همانند برخی از تجهیزات مورد استفاده در جامعه مدرن شهری در ساختمان های بلند مرتبه از بخشهای مختلفی تشکیل شده است. تجهیزاتی با کارکردهای مکانیکی و امکانات مورد استفاده جهت انتقال و استفاده انرژی برق و راه اندازی مجموعه ای تحت عنوان آسانسور از جمله این تجهیزات است در صنایع و علوم نصب آسانسور اما ملزومات دیگری علاوه برنقل انتقال نیروی برق جهت تبدیل دستورات به کدهای مشخص در جهت صدور فرمان حرکت و توقف، حسگرها و.... مورد استفاده قرار می گیرند که طی سالیان ارتقاء یافته با کارایی بهینه در مدار بهره برداری قرار داده شده اند.


این مطلب در مورد یکی از این تجهیزات (میکروکنترلر) به اختصار از نظر خوانندگان محترم می گذرد و به اختصار در کلاس آموزش آسانسور به آن پرداخته می شود.


مقدمه


برنامه کنترل آسانسور در مقابل برنامه های بسیاری از وسایل مورد استفاده افراد جامعه مانند ماشین لباس شویی به مراتب پیچیده تر است.اما از سوی دیگر نسبت به برنامه های تجهیزاتی که محاسبات پیچیده ریاضی دارند و پردازش تصویر انجام می دهند (از جمله : موبایل ، تجهیزات پزشکی MRI که از بدن انسان تصویر می گیرد و ... ) بسیار کم حجم و ساده است. در نگاه نخست تابلوی کنترل آسانسور دارای تعدادی ورودی است که در حلقه ای بی نهایت به طور مرتب چک می شوند و نسبت به تغییرات ایجاد شده در این ورودی ها خروجی ها تغییر داده می شوند. تعدادی از این ورودی ها مثل ورودی های سنسورهای روی کابین خیلی سریع قطع و وصل می شوند. (به این نوع از ورودی ها به وسیله وقفه پاسخ داده میشود) در واقع برنامه کنترل آسانسور چندان هم ساده و کم حجم نبوده و بیش از هزار خط( برنامه ) دارد که باید در آن تمام احتمالات و دستورات به طور دقیق و بدون اشتباه در نظر گرفته شود. این مقاله صرفا نگاهی کلی به چگونگی چک کردن ورودی های تابلو فرمان دارد که در قالب دو بخش تقدیم می شود:  • تابع Main و توابع فرعی
  • وقفه های کنترل
که در مقاله ی بعدی به توضیح کامل این موارد خواهیم پرداخت.
 

takpanjereh

کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Dec 25, 2020
ارسالی‌ها
1
پسندها
0
امتیازها
1
وب سایت
takpanjereh.com

اعتبار :

بالا پایین