Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

راهنمای خرید : گوشی چی بخرم ؟ (بخش اول)

  • نویسنده موضوع Pejman
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı مشاوره خرید گوشی
Konu Başlığı راهنمای خرید : گوشی چی بخرم ؟ (بخش اول)
نویسنده موضوع Pejman
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan Pejman

Pejman

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Oct 16, 2013
ارسالی‌ها
146
پسندها
81
امتیازها
0
محل سکونت
تهـــــــــــــــرآن بزرگـــــــــــــــــــــ...
تخصص
موبایل ، کامپیوتر
دل نوشته
دوستم بدار , شاید که فردایی نباشد
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

با بازار داغی که در تلفن های هوشمند به وجود آمده است انتخاب یک گوشی مناسب بسیار سخت شده است ،گاهی اوقات گوشی تهیه میکنیم که از خرید آن پشیمون میشویم و حسرت را در دل خود باقی میگذاریم.سوالات زیادی برای شما به وجود آمده که پاسخی برای آن ندارید سوالات مانند پردازنده چیست،چه مقدار رم برای من کافیه،چه برندی مناسب و….
در این مقاله ما به تمامی عناصر تاثیر گزار در انتخاب یک گوشی میپردازیم و قدم به قدم به مرحله نهایی میرسیم با گجت نیوز همراه باشید.


اولین نکته مهم که باید در انتخاب گوشی دقت کنید و انتظار خودتان از گوشی میباشید.اگر فقط برای مکالمه میخواهید از گوشی استفاده کنید پس دیگر نیاز نیست که گوشی های رده بالا شرکت ها را خریداری کنید.با یک گوشی ۱۰۰ هزار تومنی ساده میتوانید به نتایج قابل قبولی از گوشی خود برسید.

ولی نه اگر شما به دنبال یک گوشی هوشمند هستید که میخواهید از سیستم عامل های به روز و سخت افزار و دوربین کار آمد استفاده کند باید یک سری فاکتور ها را در نظر خود نگه دارید.
[h=3]جه میزان رم کافی است؟[/h]سوالی آشنا که اکثر اوقات هنگام خرید گوشی از خود میپرسید.پاسخ به این سوال بستگی با نوع گوشی شما دارد،اگر شما از یک گوشی ویندوزفونی استفاده میکنید شما به میزان رم زیادی نیاز ندارید زیرا این سیستم عامل بسیار بهینه است.اما اگر از گوشی های اندرویدی میخواهید استفاده کنید پیشنهاد میکنیم که به رم بالا ۱GB فکر کنید همچنین به رابط کاربری گوشی شما نیز تاثیر بسازیی دارد برای مثال رابط کاربری سامسونگ به نام تاچ ویز که تقریبا سنگین است وبه میزان رم زیادی نیاز دارد.

البته سیستم عامل و رابط کاربری فقط یکی از عوامل برای انتخاب میزان رم است.اگر شما عادت دارین چندین برنامه رو باهم باز نگه دارید و بخواهید به صورت روان بین آنها جابه جا شوید به میزان رم بیشتری نیاز خواهید داشت.
[h=3]صفحه نمایش[/h]یکی از مهم ترین معیار های انتخاب تلفن همراه شما صفحه نمایش آن است اگر استفاده شما شرایطی را ایجاد میکند که به صفحه نمایش بزرگ نیاز داری از فبلت هایاستفاده کنید اگر نیازی به صفحه نمایش بزرگ ندارید و کار شما به یک صفحه نمایش کوچک راه میوفتد پس به سراغ تلفن هایی با صفحه نمایش غول آسا نروید و انتخاب خود را به گوشی های شیک محدود کنید.

کیفیت صفحه نمایش یک گوشی یکی از معیار های بسیار مهم برای شما میباشد . اگر شما در شهری کار میکنید که بیشتر مواقع در زیر افتاب هستید پس از صفحه نمایش با روشنایی بالا استفاده کنید . چنان چه با گوشی خود به تماشای فیلم و وب گردی و اجرای بازی میپردازید برای بهتر کردن هرچی بهتر تجربه کار با گوشی از صفحه نمایش با کیفیت تر با زاویه دید خوب استفاده کنید.
[h=3]سیستم عامل و رابط کاربری[/h]شاید یکی از سوال های بزرگ شما این باشد که چه سیستم عاملی مناسب من است؟پاسخ این سوال به صورت کامل وابسته به طرز استفاده شما از تلفن همراه شماست.اگر شما زیاد به تنوع نرم افزار در تلفن همراه خود اهمیت نمیدهید و فقط به چند پیام رسان ساده نیاز دارید پس بی شک سیستم عامل ویندوز فون انتخابی مناسب است.ویندوز فون با رابط کاربری بسیار ساده دستورات را بدون لگ و روان اجرا میکند.

شاید شما زیاد علاقه به سادگی ندارید و به یک سیستم عامل با تنوع نرم افزاری و امکانات زیاد نیاز داشته باشید.هم من و هم شما میدانیم که آن سیستم عامل اندروید است.به لطف گوگل اندروید یک سیستم عامل با امکانات عالی به شمار می آید ولی یکی از مهم ترین عوامل رابط کاربری مورد استفاده میباشد.انتخاب رابط کاربری خوب به تصمیم شما بستگی دارد،اگر شما یک گوشی از کمپانی LG تهیه کنید یک دید و اگر از Samsung تهیه کنید دید دیگری از اندروید خواهید داشت البته هسته سیستم عامل یکی بود و تفاوت رابط کاربری در امکانات آن میباشد.رباط کاربری نسبتا سنگین Touch Wiz دریای از امکانات در اختیار شما میگذارد که برا کشف بعضی از آنها به چند روزی زمان نیاز خواهید داشت.
[h=3]نتیجه گیری بخش اول
[/h]در این بخش از گوشی چی بخرم فهمیدیم در حقیقت عدد بالا برای رم نباید روی ما تاثیر داشته باشد و ما باید به سیستم عامل و کاربرد خودمان از گوشی دقت کنیم.یاد گرفتیم که باید اندازه صفحه نمایش مورد نظر خود را تعیین کنیم و بعدا گوشی تهیه نکنیم که به اندازه ای بزرگ باشه که تو جیب جا نشه و به اندازه ای کوچک باشه که نتونیم پیام کوتاه بنویسیم.باید به سیستم عامل و رابط کاربری گوشی خود اهمیت دهیم و گوشی تهیه نکنیم که نتونیم با آن کار کنیم.
اگر شما از اسمارت فون استفاده میکنید لطفا نقاط قوت و نقاط ضعف آن را با بقیه به اشتراک بگزارید.
 
بالا پایین