Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ظریف: هدف بازیکنان برکناری کواچ نیست/ بازی های تیم ملی را نمی بینم، اعصابم خرد می شود

اطلاعات موضوع

Kategori Adı اخبار ورزشی
Konu Başlığı ظریف: هدف بازیکنان برکناری کواچ نیست\/ بازی های تیم ملی را نمی بینم، اعصابم خرد می شود
نویسنده موضوع ۪A۫۰۪f۫۰۪s۫۰۪h۫۰۪a۫۰۪n۫۰
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan ۪A۫۰۪f۫۰۪s۫۰۪h۫۰۪a۫۰۪n۫۰

۪A۫۰۪f۫۰۪s۫۰۪h۫۰۪a۫۰۪n۫۰

کـاربــر حـرفــه ای
تاریخ ثبت‌نام
Jul 29, 2015
ارسالی‌ها
722
پسندها
578
امتیازها
93
تخصص
نویسنده
دل نوشته
بدترین کاری که یک نارفیق میتونه باهات انجام بده اینه که : بجای راهنمایی ، چاهنمایی کنه ...
بهترین اخلاقم
صبر و تحمل
سیم کارت
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

ظریف: هدف بازیکنان برکناری کواچ نیست/ بازی های تیم ملی را نمی بینم، اعصابم خرد می شود

ورزش > والیبال - لیبرو سابق تیم ملی والیبال ایران می گوید: کواچ باید جواب بدهد که چرا تیمش نتیجه نمی گیرد.

میثم بهرامی - خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی اصلا عملکرد خوبی نداشته. 3 پیروزی در 9 مسابقه، عملکرد ضعیفی بوده که شاگردان کواچ از خود به جا گذاشته اند. روز دوشنبه هم ایران با نتیجه سه بر صفر به استرالیا باخت که این اصلا نتیجه خوبی نبود. فرهاد ظریف لیبرو سابق ایران که حالا جای خالی اش در ترکیب تیم ملی احساس می شود، این نتایج ضعیف را متوجه کواچ می داند. او می گوید کواچ باید پاسخ بدهد که چطور تیم قدرتمند ایران، به اینجا رسیده که به استرالیا هم با نتیجه سه بر صفر می بازد.
*شما هم مثل ما اعصابتان از باخت تیم ملی خرد شده؟
پیش می آید دیگر. همه ناراحتیم. من هم ناراحتم. مثل همه مردم که از این باخت ناراحت شده اند.
*واقعا ما به جایی رسیده ایم که باید با نتیجه سه بر صفر به استرالیا ببازیم؟
نمی دانم آنجا چه اتفاقی افتاده. فکر می کنم کادر فنی باید جوابگوی این اتفاقات و نتایج ضعیف تیم ملی باشد.
*شما در جایگاه یک کارشناس بگویید که مشکل تیم ملی از کجاست.
من اصلا خودم را در حد یک کارشناس نمی بینم. الان هم شرایط من طوری است که هر حرفی بزنم دو سر سوخت است. بگویم تیم ملی خوب بوده، دروغ گفته ام و بگویم بد بوده، می گویند چون خودش از تیم ملی کنار مانده این حرف را می زند.
*به هر حال باید یک نظری در این مورد داشته باشید. این قدر منفعل که نمی شود.
خب تیم ملی نتیجه خوبی نگرفته. شرایط تیم از نظر روحی و روانی بد است. ما بازی های بعدی را هم ببریم به جایی نمی رسیم. بچه ها باید بیایند ایران و در این مورد صحبت کنند. در راس آن ها هم که کادر فنی و آقای کواچ باید پاسخگوی این نتایج باشند.
*شایعه شده که بازیکنان تیم ملی نمی خواهند کواچ نتیجه بگیرد و عمدا طوری بازی می کنند که ایران ببازد. شما که از بیرون مسابقات را می بینی، چنین چیزی را حس می کنی؟
بازیکنان نمی خواهند تیم نتیجه بگیرد؟ مگر می شود؟ هدف بچه ها اصلا کواچ نیست. بچه های تیم ملی هدفشان خوشحال کردن مردم است. تیم ملی برای مردم است. همیشه هدف من و همه بچه ها این بوده که مردم را خوشحال کنیم. اگر بخواهی کاری کنی که تیم ملی ببازد، 70 - 80 میلیون ایرانی را ناراحت کرده ای. من مطمئنم که چنین چیزی نیست. با قاطعیت آن را تکذیب می کنم. کواچ هم تا المپیک با تیم ملی قرارداد دارد و به کسی اجازه نمی دهد کم کاری کند.
*ولی نوع بازی کردن ایران عجیب است. مگر از لیگ جهانی چند ماه گذشته؟ آن تیم چطور بازی می کرد و حالا این تیم چطوری بازی می کند.
به هر حال برای همه عجیب است. برای من، برای مردم و برای همه. این باید کارشناسی شود. ولی الان وقت کمک به تیم ملی است. در بردها همه تیم ملی را دوست دارند و می گویند ما هم سهمی در پیروزی داریم. ولی در باخت است که شرایط فرق می کند.
*کواچ هم در مصاحبه بعد از بازی با استرالیا به این موضوع اشاره غیر مستقیمی داشته و گفته که دلیل باخت تیمش فنی نبوده است.
کواچ سرمربی تیم است. وقتی به ایتالیا می بازد و می گوید از نتیجه راضی نیستم و نمی دانم چه اتفاقی افتاده که باختیم، خب چه کسی باید بداند چه اتفاقی افتاده؟ سرمربی تیم نداند چرا تیم باخته، من باید بدانم یا مردم؟ حالا دلیلش هر چه بوده، کواچ باید بداند.
*اگر ولاسکو در این مسابقات سرمربی ایران بود، نتایج بهتری می گرفتیم؟
مگر می شود پیش بینی کرد؟
*به هر حال ولاسکو از نظر روانی خیلی خوب کار می کرد و در چنین شرایطی تیم را جمع می کرد. اجازه نمی داد تیم ملی انگیزه اش را از دست بدهد.
کواچ و ولاسکو در هیچ زمینه ای قابل مقایسه نیستند. کواچ در این مدتی که در ایران بوده نشان داده که از هیچ نظری با ولاسکو قابل قیاس نیست.
*کدامشان بهتر هستند؟ کواچ یا ولاسکو؟
وقتی کواچ می گوید نمی دانم چرا تیمم به ایتالیا باخته، مگر می شود بگویم کواچ بهتر است؟ قطعا ولاسکو مربی بهتری است.
*ولی اواخر دوره حضور ولاسکو در ایران، شما با ولاسکو مشکل داشتید.
مشکل؟ من و ولاسکو؟ اصلا مشکل نداشتیم.
*وقتی می خواستید خداحافظی کنید می گفتند به خاطر اختلافاتی است که با ولاسکو دارید.
اتفاقا ولاسکو نمی گذاشت من خداحافظی کنم و می گفت باید بمانی. می گفت من کمک می کنم مشکلات را حل کنی و حتی در مسائل شخصی هم می گفت کمکم می کند. راه حل ارائه می داد. می گفت تو سال ها زحمت کشیده ای، نیاز به استراحت هم داری. برو ولی اگر من یک بازیکن جوان آوردم که جواب نداد، تو باید برگردی و به تیم ملی کمک کنی. سه بار می خواستم خداحافظی کنم اما ولاسکو و سیچلو نگذاشتند. بهترین دوران زندگی ام را با ولاسکو داشتم.
*می گفتند غیر از شما، بقیه بچه های تیم ملی هم با ولاسکو مشکل داشته اند.
امکان ندارد. تا زمانی که ولاسکو در ایران بود، داشتیم نتیجه می گرفتیم. بعدش هم در اوایل دوره حضور کواچ در ایران، همچنان داشتیم نتیجه زحماتی که او کشیده بود را می گرفتیم. اما بعد به این روز افتادیم.
*اگر با همین روند ادامه دهیم، دو سال بعد دوباره آرزوی بردن ژاپن را خواهیم داشت.
به هر حال تیم ملی شرایط خوبی ندارد و باید به فکر چاره ای باشیم.
*شما احساس می کنید که تیم ملی نیاز به تغییر مربی دارد؟
من کاره ای نیستم. نظر من مهم نیست. باید کارشناسان و صاحب نظران در این مورد حرف بزنند.
*الان ترمه (دخترش) خوشحال است که شما بیشتر در خانه می مانی و کنارش هستی؟
من با دوری از تیم ملی کنار آمده ام و الان هم بیشتر وقتم را در تمرین باشگاهم می گذرانم. بعدش هم به زندگی ام می رسم. بعضی وقت ها هم اگر فرصت داشته باشم بازی های تیم ملی والیبال را پیگیری می کنم. ولی این طوری نیست که بنشینم و بازی های تیم ملی را نگاه کنم.
*یعنی بازی ایران مقابل استرالیا را ندیدی؟
نه. تمرین داشتم و فقط توانستم دقایقی از آن را ببینم.
*اگر تمرین نداشتی چطور؟ می نشستی پای تلویزیون و مسابقه را می دیدی؟
نه.اگر تمرین نداشتم هم نمی دیدم. وقتی بازی های تیم ملی را می بینم اذیت می شوم. واقعا سختم است و اعصابم خرد می شود.

بالا پایین