Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

مقام معظم رهبری: مردم را به بردباری و مسئولان را به شکیبایی و حوصله توصیه می کنم

اطلاعات موضوع

Kategori Adı اخبار سیاسی
Konu Başlığı مقام معظم رهبری: مردم را به بردباری و مسئولان را به شکیبایی و حوصله توصیه می کنم
نویسنده موضوع پــــــــــرستو
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan پــــــــــرستو

پــــــــــرستو

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
824
پسندها
1,491
امتیازها
93
تخصص
ضــــد حال زدن , رک گویی
دل نوشته
قلــبها دریچه نفوذند انکــس که صادقانه نفوذ کند پایدارترین مهمان دل استـ
مدل گوشی
سیم کارت

اعتبار :

مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی تاکید کردند: رابطه مردم و مسئولان به رابطه قانونی منحصر نمی شود بلکه علاوه بر آن رابطه ایمانی و اعتقادی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب فرمودند: انتخاب در اختیار مردم است و محور و مدار کارها هم اسلام عزیز است. ملت ما تا قبل از انقلاب اسلامی مزه حاکمیت مردم را نچشیده بود. از اعلام مشروطیت در ایران تا سالی که انقلاب پیروز شد 75 سال طول کشید. از این 75 سال 55 سال دیکتاتوری خاندان پهلوی بود. دیکتاتوری خشن و وابسته به قدرت های جهانی و بدون ملاحظه خواست مردم در این 55 سال زمام امور کشور در دست انسان هایی قرار گرفت که نه به سرنوشت و نه به منافع و نه به عزت و شکوه ملت اعتنایی نداشتند.

ایشان تصریح کردند: از آغاز مشروطیت تا انقلاب مردم به جز یک فرصت حدود 2 ساله در این میان که این هم با توطئه دشمنان بود به استبداد و دیکتاتوری گذشته بود. مزه مردم سالاری را مردم در انقلاب اسلامی چشیدند.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: 11 بار انتخابات ریاست جمهوری، 9 بار انتخابات مجلس شورای اسلامی، چند بار انتخابات مجلس خبرگان و شوراها و تقریبا هر سال یک انتخابات در این 34 سال انجام گرفته است. مردم احساس می کنند بر سرنوشت خود در مدیریت کشور و در برنامه های کلان کشور آنها هستند که تصمیم گیر هستند و نظارت می کنند و عمل می کنند و این مردم سالاری دینی است.

ایشان افزودند: رابطه مردم و مسئولان به رابطه قانونی منحصر نمی شود بلکه علاوه بر آن رابطه ایمانی و اعتقادی است که ناشی از بینش دینی مردم به مبانی و اصول انقلاب است. این چیزی است که در دنیا نظیری برای آن نمیشناسیم.

مقام معظم رهبری تاکید کردند: رئیس جمهور محترمی که امروز رسما به مسئولیت سنگین و افتخارآمیز ریاست جمهوری رسیدند به این نکته توجه کنند که مردم کشور عزیز ایران را کشوری مبتنی بر تعاریف اسلامی می دانند. روز گذشته روز قدس بود و در این هوای گرم و با دهان روزه چه کسی اجبار کرده بود که مردم به خیابان ها بیایند و بر مبنای یک اعتقاد شعار بدهند و ایستادگی را به رخ دنیا بکشانند و موضع خود را نسبت به مسئله فلسطین و رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: انتخابات پرشور ریاست جمهوری امسال را که ملاحظه کردید مردم به وجود می آوردن چون احساس تعهد می کنند و احساس تکلیف می کنند. این راه را امام بزرگوار جلوی پای مردم گذاشت و مردم هم با وفاداری کامل این را را پیموده اند.

ایشان تاکید کردند: وظیفه مسئولان وظیفه سنگینی است و در نظام جمهوری اسلامی پذیرش مسئولیت به معنی قبول زحمات خدمت به مردم است. مسئولان تلاش می کنند، کار می کنند و توان خود را به میدان می آوردن تا بتوانند از مشکلات مردم کم کنند و کشور را به اهداف برسانند و خوشبختانه ظرفیت های کشور فراوان است و از این ظرفیت ها باید استفاده کنند.

رهبر معظم انقلاب فرمورند: البته هم مردم را به بردباری و هم مسئولان را به شکیبایی و حوصله توصیه می کنم. باید از خدای متعال درخواست کرد که به مسئولان توفیق دهد تا کارها را سریع تر پیش ببرند اما طبیعت کارهای کلان در کشور زمان بر است و به مسئولان و رئیس جمهور محترم و هیات دولت آینده توصیه ما این است که کارها را با صبر و بدون شتابزدگی انجام دهند و گام ها را محکم و مطمئن بردارند و در همه زمینه ها ظرفیت کار و اهداف بلند وجود دارد.

ایشان تصریح کردند: رئیس جمهور محترم به تحریم ها و فشارهای وارد شده به کشور اشاره کردند من می خواهم بگویم این فشارها درست است که برای مردم مشکلاتی را به وجود می آورد اما تجربه های با ارزشی را هم در اختیار مردم و مسئولان می گذارد. درس بزرگی که دریافت کردیم این است که هرچه می توانیم به استحکام ساخت داخلی اقتدار ملی بپردازیم و به بیرون دل نبندیم. ما باید به استحکام ساخت درونی اقدار ملی بپردازیم. من تایید می کنم نظری را که رئیس جمهور محترم در زمینه برخورد حکمت آموزی مسائل گوناگون بین المللی و سیاسی مطرح کردند تایید می کنم البته دشمنانی داریم که زبان عقلایی هم خیلی سرشان نمی شود اما آنچه وظیفه داریم با استحکام و با توجه به اهداف والای جمهوری اسلامی بدانیم چه کار می کنیم.

ایشان تاکید کردند: از روز اولی که انقلاب پیروز شد دشمنانی بودند که صریحا دشمنی خود را اعلام کردند و از آن روز تا امروز که 34 سال می گذرد روز به روز علیرغم دشمنان، ملت ایران پیشرفت کرده است. نه تنها نتوانستند نظام اسلامی را متزلزل کنند بلکه حتی نتوانستند جلوی رشد را هم بگیرند. ما امروز در زمینه هایی پیشرفت کردیم که در سال های اول انقلاب تصورش را هم نمی کردیم.

مقام معظم رهبری فرمودند: همه مسئولان محترم را توصیه می کنم که همکاری های خود را برای برطرف کردن مشکلات بیش از پیش کنند و قوا حداکثر همکاری را بکنند. وضع عمومی در دنیای اسلام و منطقه و کل جهان وضع دارای مشکلاتی است و وضع ناآرامی بر همه اطراف عالم در زمینه های اقتصادی، سیاسی و امنیتی حاکم است و در منطقه ما هم که مشکلات را مشاهده می کنید.

ایشان تاکید کردند: 65 سال است که رژیم صهیونیستی مشغول ظلم به مردم و جنایت به صاحبان اصلی فلسطین است. خانه های مردم را ویران می کنند. بچه را در آغوش پدرش می کشند. نوجوان را از خانه خودش بیرون می کشند و به زندان می برند و سال ها افراد را بدون محاکمه در زندان نگه می دارند و روزانه به مردم فشار وارد می کنند. این ها جنایت نیست؟ اینها ظلم نیست؟

بالا پایین