Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

تجاوز به عنف

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı تجاوز به عنف
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,743
پسندها
14,851
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

تجاوز به عنف

نام: حامد

پرسش: باسلام.امیدوارم شما کسی باشید تا به خانواده زخم خورده ماکمک کنید.خواهری۱۴ساله دارم که بایک پسررابطه دوستی راشروع میکند یک روزاین آقا خواهربنده را سوارماشین میکند و درراه مدرسه او را به بیراهه برده وچند پسردیگه هم سوارماشین میشوند درراه صدای موسیقی رازیاد میکنن وسرآبجی بنده را پایین ماشین نگه میدارن وبزوراورا به بیابان میبرن ۶نفربودن که۴نفرآنها تجاوزمیکنن ۲نفرهم شاهد ماجرا بعد ازهمکاری پلیس آگاهی ۵ نفراز آنها دستگیروبه جرم خوداعتراف میکنند اماهنوز حکم آنها صادرنشده وباسند بیرون هستند خوشبختانه آبجی بنده بکارتش سالم هست وپزشک قانونی هم این مساله روتایید کرده آزمایش سوآپ وضرب وشتم تایید شده .حالاچندسوال دارم؟؟

الان۵ماهه ازاین مساله میگذره واحساس میکنم دادگاه داره کم کاری میکنه دراین مرحله باید چه کرد؟۵نفرازمتجاوزین دستگیرو یک نفرفراری هست درصورت دستگیرنشدن دادگاه چه تصمیمی میگیره این یک نفرهم جزء متجاوزین بوده.سوال مهم بعدی معمولا چقدردرروند صادرشدن حکم طول میکشه وچه مجازاتی بهشون داده میشه؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

پاسخ:دوست عزیز مطابق ماده ۲۲۴قانون مجازات اسلامی حد زنای به عنف اعدام است.
این ماده كه دارای چند بند است، می گوید:' حد زنا در موارد زیر قتل است و فرقی بین جوان و غیر جوان و محصن و غیرمحصن نیست ....

بند د - زنای به عنف و اكراه كه موجب قتل زانی اكراه كننده است.'

دادگاه به جرایم افراد دستگیر شده رسیدگی نموده و حکم مقتضی صادر می نماید.
پرونده در خصوص فردی که دستگیر نشده مفتوح خواهد بود. هنگامیکه پرونده معد برای صدور رای باشد قاضی مکلف به صدور رای است. موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)
http://hoghogh2000.blogfa.com/

بالا پایین