Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

وحید امیری:خودم را مقصر نرسیدن به نیمه ‌نهایی می‌دانم/برای مـردم و باتجربه‌های تیم ناراحتم

اطلاعات موضوع

Kategori Adı ورزش‌ های گروهی
Konu Başlığı وحید امیری:خودم را مقصر نرسیدن به نیمه ‌نهایی می‌دانم\/برای مـردم و باتجربه‌های تیم ناراحتم
نویسنده موضوع پــــــــــرستو
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan پــــــــــرستو

پــــــــــرستو

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jun 26, 2013
ارسالی‌ها
824
پسندها
1,491
امتیازها
93
تخصص
ضــــد حال زدن , رک گویی
دل نوشته
قلــبها دریچه نفوذند انکــس که صادقانه نفوذ کند پایدارترین مهمان دل استـ
مدل گوشی
سیم کارت

اعتبار :

[h=1][/h] وحید امیری جوان مؤدب تیم ‌ملی مهمان ما در کافه خبر بود.

ناصر قراگزلو؛بازیکن 26 ساله‌ای که با ارائه بازی‌های خوب در جام ملت‌ها نشان داد کروش بی‌جهت او را به تیم‌ ملی فرانخوانده است، بازیکنی که هنوز نتوانسته از دست دادن پنالتی مقابل عراق را فراموش کند و صدای تیر دروازه هنوز توی گوش اوست ...
واقعاً فكر مي‌كردي در جام ملت‌ها بازي كني؟
بله، با تلاش و زحمتي كه در باشگاه كشيده بودم، با خودم مي‌گفتم حتماً يك فرصت به من داده خواهد شد كه خدا ‌را شكر در بازي با امارات اين فرصت از ابتدا نصيبم شد.
وقتي شب قبل از بازي با امارات فهميدي فيكس هستي، استرس نداشتي؟
نه، اتفاقاً وقتي فهميدم فيكس هستم، سعي كردم تمركزم را براي موفقيت بيشتر كنم.
از بازي خاص و دراماتيك مقابل عراق بگو ...
من روي نيمكت آسوده‌خاطر بودم چون وقتي نگاه مي‌كردم، در تمام نقاط زمين تيم ملی را تيم برتر مي‌ديدم و در فكرم اين بود كه با 2، 3 گل عراق را مي‌بريم اما متأسفانه داور با اشتباهي كه مرتكب شد، تيم ما را 10 نفره كرد. من معتقدم داور متوجه نشد كه پولادي يك اخطار دارد وگرنه كارت زرد دوم را به او نشان نمي‌داد. ويليامز اشتباه بدي كرد و اگر 10 نفره نمي‌شديم، كار عراق تمام بود. همه ديدند تا زماني كه ما 11 نفره بوديم، آنها هيچ كاري نمي‌توانستند انجام دهند.
برخي منتقدان مي‌گويند بايد در جريان بازي يا حتي در وقت‌ اضافه و با ‌وجود 10 نفره شدن، كار عراق را يكسره مي‌كرديم!
به نظرم اين موضوع ريسك بالايي داشت كه ما 10 نفره بخواهيم دائماً حمله كنيم و گل بزنيم.
انتقادات از ايران به اردوي تيم ‌ملي در استراليا مي‌رسيد؟
من كه چيزي از اين انتقادات نشنيدم اما شايد روحيه و فكر سرمربي ما را مشغول مي‌كرد.
بعضي از منتقدان هم اعتقاد داشتند تيم‌ ملي ايران فقط با دفاع و ضد‌حمله به موفقيت رسيده و اين روش را نمي‌پسنديدند!
همه ديدند كه مورينيو در اينتر با اين روش تيمش را قهرمان اروپا كرد. الان اكثر تيم‌هاي ليگ ‌برتري ما همين‌طوري بازي مي‌كنند و اول فكر گل نخوردن و بعد به فكر گل زدن هستند. حالا چطور تيم‌ ملي جور ديگري بازي كند؟
به نظرت براي جام‌ جهاني 2018 اگر كروش ماند، بايد همه تيم ‌ملي را جوان كند؟
من شخصاً اعتقاد دارم در هر تيمي به بازيكن با‌تجربه نياز است. مثلاً خود من در تيم ‌ملي و در جام ملت‌ها خيلي چيز‌ها از آندو، نكونام و سيد‌جلال ياد گرفتم و وجود اين‌ها براي ما غنيمت بود. آندو در جام ملت‌ها عالي بود و خيلي از بازيكنان تيم‌هاي مقابل از بازي مقابل او وحشت داشتند. اين‌ها را گفتم كه بگويم بايد سيد‌جلال، آندو، شجاعي، حاج‌صفي و ... براي جام ملت‌هاي بعدي هم حفظ شوند.
در مورد كروش چه نظري داري؟
قطعاً من هم دوست دارم كروش بماند چون معتقدم مربي‌ای از كروش بهتر را نمي‌توانيم براي تيم ‌ملي بياوريم و از دست دادن كروش براي ما مشكلات زيادي به وجود خواهد آورد. وقتي مربي‌ای مانند كروش داريم كه در فوتبال زبانزد است، چرا ريسك كنيم و او را از دست بدهيم؟
ظاهراً شب قبل از بازي با عراق خبر فوت مادربزرگت را شنيدي ولي به كسي نگفتي.
قرار بود من مقابل عراق بازي كنم و به خاطر شرايط تيم ‌ملي كشورم بهتر بود اين موضوع را مطرح نكنم.
حتي به دوست صميمي‌ات، بيرانوند هم نگفتي؟
چرا! عليرضا فهميد چون شب قبل از بازي با عراق زماني كه به هتل برگشتم و از ايران به من خبر دادند، من در اتاق‌مان گريه كردم و عليرضا هم به من دلداري داد.
فوت مادربزرگت تأثير منفي روي تو نداشت؟
نه، اتفاقاً من در بازي مصمم‌تر بودم تا با عملكرد خوبم در بازي روح آن مرحومه را شاد كنم.
اين جام ملت‌ها هم تمام شد و حسرت قهرماني ما ادامه دارد ...
من خيلي ناراحت شدم، براي مردم كشورم و براي بازيكنان با‌تجربه كه شايد جام ملت‌هاي بعدي قادر به بازي نباشند. از سوي ديگر خودم را هم به نوعي با از دست دادن پنالتي در نرسيدن تيمم به جمع 4 تيم مقصر مي‌دانستم اما با‌ وجود همه تلخي‌ها، تيم‌ ملي ما تحسين همه را برانگيخت. تيمي كه واقعاً همدل بود و روحيه جنگندگي بي‌نظيری داشت، مي‌توانست هر كاري انجام دهد و همه اين اتحاد و همبستگي را در تيمي كه در رده اول رنكينگ آسيا قرار دارد، پسنديدند و متوجه شدند كه با همدلي و روحيه جنگندگي مي‌توان هر كاري را در فوتبال انجام داد. همه ديدند كه فقط يك سوت اشتباه كار را براي تيم رده اول آسيا سخت و دشوار كرد.
در مورد ديدار‌هاي رده‌بندي و فينال جام ملت‌ها چه نظري داري؟
آن قدر از حذف‌مان ناراحت بودم كه نه ديدار رده‌بندي را ديدم و نه فينال را.
بهترين بازيكن ايران در جام ملت‌ها چه كسي بود؟
به نظرم اشكان دژاگه. من خودم جلو بازي مي‌كردم و شخصاً تكنيك، جنگندگي و كار اشكان را خيلي پسنديدم.
پديده تيم ‌ملي از نظر تو چه بازيكني بود؟
مرتضي پور‌علي‌گنجي. هرچند سردار هم عملكرد عالي‌ای داشت اما آزمون لژيونر بود و در اروپا بازي مي‌كرد و همه انتظار درخشش او را داشتند ولي مرتضي پور‌علي‌گنجي در جام ملت‌ها كاري كرد كارستان.
در مورد علي كريمي چه صحبتي داري؟ و اصلاً چرا او از همراهي تيم ‌ملي در جام ملت‌ها سر باز زد؟
واقعاً نمي‌دانم چرا علي‌آقا به جام ملت‌ها نيامد. من واقعاً در دو اردوي پرتغال و آفريقا از ايشان نهايت بهره را بردم. علي‌آقا در دو اردويي كه با ما بود، به من روحيه مي‌داد و مي‌گفت راحت و ريلكس باش. خيلي دوست داشتم علي كريمي در جام ملت‌ها هم همراه ما باشد.
از حس خاص خودت بعد از برگزاري اولين بازي در جام ملت‌ها بگو.
باور كنيد وقتي بازي ايران - بحرين تمام شد، خودمان را در فينال ديدم. ما يك تيم متحد و همدل بوديم، حيف شد ...
استراليا لياقت قهرماني داشت؟
من در ذهنم بازي ايران و استراليا را در فينال تصور مي‌كردم. اينكه حماسه‌اي ديگر خلق مي‌كنيم اما نشد كه با اين تيم رو‌‌در‌رو شويم و نهايتاً استراليا قهرمان شد.
چرا براي ژاپن شانسی قائل نبودي؟
چون ژاپن را تيم يكپارچه و پر‌قدرتي مثل دوره‌هاي قبلش نمي‌ديدم.
پديده جام ملت‌ها؟
امارات.
شنيدي مي‌گويند نبايد پنالتي را به چپ‌پاها داد؟
بله، ولي اصلاً اين حرف‌ را قبول ندارم چون مسي و آرين روبن هم چپ‌پا هستند اما پنالتي‌هاي‌شان را هميشه گل كرده‌اند.
چرا پنالتي اول را به حاج‌صفي دادند؟
احسان حاج‌صفي بازيكن با‌تجربه‌اي است كه يك جام ملت‌ها و يك جام ‌جهاني را تجربه كرده است، از آن گذشته احسان آنقدر خوب و آماده بود كه روز قبل از بازي با عراق تمام پنالتي‌هايش را گل كرده بود.
موقع پنالتي‌ها استرس نداشتي؟
اصلاً استرس نداشتم اما شايد زيادي به توپ چرخش دادم كه باعث شد توپ به تيرك بخورد. من گلر را هم فريب دادم اما از بدشانسي من توپ به تيرك خورد.
بعد از، از دست دادن پنالتی، گريه هم كردي...
بله در رختكن گريه كردم اما آندو و كريم انصاري‌فرد به من دلداري دادند. مثلاً آندو گفت ما هم مثل تو ناراحتيم اما با ناراحتي تو نتيجه برنمي‌گردد. كريم هم به من گفت بازيكنان بزرگتر از تو هم پنالتي خراب كرده‌اند، پس ناراحت نباش.
در بازي‌هاي قبلي‌ات هم پنالتي از دست داده بودي؟
قبلاً خيلي پنالتي نزده‌ بودم اما در نفت تهران و نفت مسجدسليمان ضربات پنالتي‌ای كه زده بودم، تبديل به گل شده بود.
از قضاوت مردم راجع به تيم ‌ملي كشورمان رضايت داري؟
مردم كشورمان در استراليا و ايران بهترين حمايت را از ما داشتند. آنها بهترين قاضي هستند.
جو تيم ‌ملي چطور بود؟
عالي، بزرگتر‌هاي تيم ‌‌ملي جو بسيار خوبي را براي من و بقيه به وجود آورده بودند؛ رفاقتي عالي و كم‌نظير كه به همه ما كمك كرد که تمام توانايي‌هاي‌مان را بروز دهیم.
از تيم ‌ملي جدا شويم و كمي به نفت بپردازيم. چرا در بازي مقابل استقلال خوزستان ملي‌‌پوشان نفت بازي نكردند اما تو بازي كردي؟
تيم ما به درجه‌اي رسيده كه فرقي ندارد كدام بازيكن بازي كند و كدام بازيكن بازي نكند اما از آنجايي كه ايمان مبعلي مصدوم شده بود، سرمربي تيم از من خواست در اردو حضور داشته باشم تا دقايقي بازي كنم.
قبول داري مساوي با استقلال خوزستان براي تيم‌تان گران تمام شد؟
بله، ما نبايد دو امتياز را از دست مي‌داديم.
به قهرماني فكر مي‌كنيد؟
ما 50 روز قهرمان ايران بوديم اما كسي يك لوح تقدير هم به ما نداد! با اين وجود حتماً به قهرماني فكر مي‌كنيم چون وقتي تيمي به اين خوبي داريم، چرا نبايد قهرمان شويم؟ ما 17 بازي است كه نباخته‌ايم و اين يك ركورد خوب براي ماست و مي‌توانيم با ادامه اين روند قهرمان شويم.
در خصوص بازي حساس با سپاهان چه نظري داري؟
شرايط ما خيلي سخت است و اگر به سپاهان ببازيم، اوضاع به هم مي‌ريزد. بازي سختي را پيش‌بيني مي‌كنم. هر دو تيم زخمي هستند و براي برد مي‌آيند تا در كورس قهرماني بمانند.
حرف ناگفته‌اي داري؟
دوست دارم از علي منصوريان، كادر فنی و مجموعه نفت تشكر كنم. همچنين از خانواده‌ام كه خيلي برايم زحمت كشيدند. مي‌خواهم از كارلوس كروش هم تشكر ويژه‌اي كنم كه نشان داده جزو غير‌تمند‌ترين مربيان خارجي‌ای است كه به ايران آمده و بدون اغراق می‌گویم حتي از خيلي از ما‌ها غيرتش بيشتر است! چه بسا كه ديديم در بازي با عراق و ساير بازي‌ها چطور براي فوتبال كشورمان با داوران يا مربيان ساير تيم‌ها به جدال مي‌پرداخت. اين غيرت و تعصب مثال‌زدني، بازيكنان را دوچندان به كار و تلاش بيشتر وادار و ترغيب و تشويق مي‌كرد.

بالا پایین