بیا تو فروم

شما در حال مشاهده انجمن به صورت مهمان هستید که در این حالت دسترسی های لازم برای استفاده کامل را ندارید. با عضویت رایگان شما قادر به مشارکت در بحث ها , دانلود فایل ها , ارسال مطلب و نظرخواهی و ... خواهید شد. مراحل ثبت نام آسان و سریع می باشد!

نخستین هواپیمای خورشیدی، در راه میانمار

آمار موضوع


0

318

0

sting

مــدیـر بـازنشـسـتـه
عضویت
Jun 26, 2013
ارسال ها
27,723
امتیاز واکنش
5,259
محل سکونت
تهـــــــــــران
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
کیسه بوکس
دل نوشته
اگه تو زندگی یکی از سیم های سازت پاره شد... آهنگ زندگیتو رو جوری ادامه بده هیچکس نفهمه به تو چی گذشت ، حتی اونیکه سیم رو پاره کرد!
بهترین اخلاقم
نــــدارم
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

امتیاز:
نخستین هواپیمای خورشیدی ( Si 2) در ادامه سفر خود به دور دنیا، روز پنجشنبه شهر بنارس هند را به مقصد میانمار ترک کرد.


خبرگزاری پی تی ای هند،این هواپیما بنارس را با هدایت برتراند پیکارد به سوی ماندالای میانمار ترک کرد.این هواپیمای خورشیدی (Si2) که عصر روز چهارشنبه در بنارس فرود آمده بود توسط برتراند پیکارد و آندره بورشبرگ سوئیسی ساخته شده است .این هواپیما که از هیچ گونه سوخت فسیلی استفاده نمی کند، در نیمه شب دهم مارس - 19 اسفند - در احمد آباد هند فرود آمد و به مدت شش روز در فرودگاه این شهر بود.سپس با حفظ ارتفاع پنج هزار و 200 متری از سطح زمین به سوی بنارس پرواز کرد. هواپیمای (Si2) با هدف پرواز به دور جهان بدون مصرف یک قطره سوخت طراحی شده است. همچنین این هواپیما برای اثبات کارآمدی فن آوری های پاک و اهمیت توسعه پایدار ساخته شده است. این هواپیما در تاریخ 9 مارس از مسقط پرواز کرد و پس از پرواز بر فراز پاکستان از طریق دریای عربی وارد حریم هوایی هند شد و به سمت ایالت گجرات مسیر خود را تغییر داد. 17 هزار و 248 سلول خورشیدی و چهار باتری لیتانیوم به وزن 633 کیلوگرم، انرژی لازم برای پرواز 24 ساعته این هواپیما را تامین می کنند. موتور های برقی این هواپیما قادر است که این هواپیما را تا ارتفاع هشت هزار و 500 متری بالا ببرد. طولانی ترین مدت پرواز این هواپیما مسیر هشت هزار و 500 متری از چین تا آمریکا خواهد بود که خلبان پنج روز و شب بدون توقف تا رسیدن به هاوایی پرواز خواهد کرد. همچنین شرکت سازنده این هواپیما اعلام کرده است که نسل سوم این هواپیما پهپادی خواهد بود که می تواند به مدت شش ماه بدون توقف پرواز کند .

 

بالا