Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

طلاق و مهریه

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı طلاق و مهریه
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,743
پسندها
14,851
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

طلاق و مهریه

نام: محمد رضا ناصری

پرسش: سلام خسته نباشید.خانواده زنم و همینطور خود زنم می خواهند که از من طلاق بگیرند و من هم به شدت با این قضیه مخالف هستم، آنها ادعا می کنند که باید نصف مهریه را پرداخت کنی و دخترمان را طلاق بدهی، آیا آنها می توانند این چنین ادعایی بکنند؟ (دختر باکره هست)
اگر آنها بخواهند به زور از من طلاق بگیرند می تواننم از آنها در صورت بخشیدن مهریه و بازگرداندن طلاها و اجناسی که برایشان خریده ام، و در صورت پرداخت غرامت مثلا ۲ میلیون پول نقد، اجازه طلاق بدهم؟ آیا خواستن غرامت قانونی هست؟ آیا پدر دختر می توان بدون اجازه من طلاق بگیرد؟ خیلی ممنون می شوم که پاسخ سوالات من را بدهید.با تشکر

پاسخ:دوست عزیز حق طلاق با مرد است .در صورت درخواست زن برای طلاق با توجه به تجویز ماده ی ۱۱۳۰ قانون مدنی باید عسر و حرج زن در محکمه ثابت گردد در غیر اینصورت حکم به طلاق صادر نخواهد شد مگر اینکه طرفین بر جدایی از یکدیگر توافق داشته باشند. معمولا مهریه به عنوان اهرم فشاری برای طلاق استفاده میشود شما میتوانید در ازای بخشش معادل مهریه یا بیشتر از آن یا کمتر از مهر همسر خود را طلاق دهید.در صورت اقدام آنها برای طلاق برای شما احضاریه ای ارسال خواهد شد و شما از این موضوع مطلع خواهید شد دوست گرامی موضوع طلاق شما ارتباطی به پدر همسرتان ندارد. موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)

بالا پایین