Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

تصرف عدوانی

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı تصرف عدوانی
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,743
پسندها
14,851
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

تصرف عدوانی

نام: رضا

پرسش: با سلام و عرض خسته نباشید.برادرم در سال ۸۹ زمینی فاقد سند مالکیت ثبتی در اطراف مشهد را از پدر اینجانب که قبلا توسط وی بین سه فرزندش (خریدار، اینجانب و خواهرم)با وصیت تقسیم نموده بود را به صورت قولنامه دستی و با مبایعه نامه خریداری نمود( با قیمتی کم). من خواهان سهم خودم شدم و اقدام به تصرف قسمتی ازآن( مساحت ۵۲۰ متر مربع) نمودم و سهم خواهر خود را که در حال حاضر خارج از کشور زندگی می کند را نیز جدا نمودم(مساحت ۲۶۰ متر مربع). وی با عنوان تصرف عدوانی از اینجانب شکایت نمود که احتمالا پرونده در دادسرای کیفری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.آیا امکان ابطال سند مذکور و دریافت سهم اینجانب وجود دارد؟ و دادسرای کیفری در چه صورتی سند مذکور را ابطال خواهد نمود؟ آیا نیاز به حضور خواهر اینجانب می باشد؟پدر اینجانب در قید حیات است.

پاسخ: دوست عزیز چنانچه معامله فی ما بین پدر و برادر شما به درستی واقع شده باشد و صحت آن نیز محرز گردد و پدر شما به این مبایعه نیز اقرار داشته باشد با توجه به اینکه رجوع از وصیت صحیح است تصرف شما عدوانی محسوب میشود.بهتر است مدیریت پرونده را به وکیل بسپارید.موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)
http://hoghogh2000.blogfa.com/

بالا پایین