Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

موضوع : ارث

• نویسنده موضوع eLOy
  • تاریخ شروع
  • Tagged users هیچ

اطلاعات موضوع

Kategori Adı پاسخ به سوالات حقوقی
Konu Başlığı موضوع : ارث
نویسنده موضوع eLOy
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan eLOy

eLOy

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Jun 21, 2013
ارسالی‌ها
8,743
پسندها
14,851
امتیازها
113
وب سایت
www.biya2forum.ir
تخصص
نقاشی و خوشنویسی
ماه تولد

اعتبار :

موضوع : ارث

نام: نیلوفر

پرسش:باسلام. در فیسبوک با پسری آشنا شدم که مبتلا به سرطان بود و با درجریان گذاشتن خانواده ام، با این پسر ارتباط تلفنی را شروع کردم و زمانی که او را متقاعد کردم تا به درمان رو بیاورد، یک شب قبل از شروع درمان وصیتنامه ای رسمی تنظیم کرده و مبلغ ۷۳ میلیون تومان برای من به ارث گذاشته که اینکار بدون اطلاع من انجام شده. میخواستم بدانم در صورت فوت ایشان، آیا این ارث در زندگی آینده و برای مثال ازدواج مرا دچار مشکل میکند یا خیر؟ آیا در کل اینکار عواقب منفی دارد یا خیر؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ: دوست عزیز ابتدا از صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کنید و خوش بینانه موضوع را باور نکنید. لازم به ذکر است که هر فردی تنها میتواند تا یک سوم از اموال خود را مورد وصیت قرار دهد و مازاد این میزان نیازمند تنفیذ ورثه است همچنین شخص وصیت کننده میتواند از وصیت خود رجوع کند.از سوی دیگر پس از فوت مورث شما دارای این اختیار هستید که این ارث را قبول یا رد کنید مطابق ماده ۸۲۷ قانون مدنی « تمليك به موجب وصيت محقق نمي شود مگر با قبول موصي له پس از فوت موصي».آثار حقوقی منفی بر این موضوع وجود ندارد.موفق باشید.

فروغ نظربیگی
کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
(مشاور حقوقی شرکت وارداتی تدبیر سم پارسا)
http://hoghogh2000.blogfa.com/

بالا پایین