Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

میشه نظرتون رو در مورد این عکس بگین؟

اطلاعات موضوع

Kategori Adı گپ و گفتمان
Konu Başlığı میشه نظرتون رو در مورد این عکس بگین؟
نویسنده موضوع Mehrdad
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
اولین پسند ارسالی
Son Mesaj Yazan mosTafa

Mehrdad

کـاربـر ویــژه
کـاربــر حـرفــه ای
تاریخ ثبت‌نام
Mar 13, 2014
ارسالی‌ها
721
پسندها
1,208
امتیازها
93
دل نوشته
هرکه اینو خوند خر است :|
مدل گوشی

اعتبار :

فقط میخام بدونم افکار هر شخص چطوریه.

آیا حق با این عکسه؟

Ops

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jan 24, 2014
ارسالی‌ها
10,600
پسندها
3,164
امتیازها
113
تخصص
SheYtOni
دل نوشته
:)
بهترین اخلاقم
MehRabOni
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

are :)

ARTMIS

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jan 6, 2014
ارسالی‌ها
1,186
پسندها
229
امتیازها
63
تخصص
حسابداری و رشته رزمی تکواندو
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
ماه تولد

اعتبار :

اره ب نطر من هر کسی این حق داره که راهشو خودش انتخاب کنه شاید اگه حجاب اختیاری بود این همه مشکلات تو جامعه امون نبود

Special

کـاربـر ویــژه
تاریخ ثبت‌نام
Aug 17, 2013
ارسالی‌ها
143
پسندها
154
امتیازها
0
وب سایت
www.biya2forum.com
تخصص
...
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه
ماه تولد

اعتبار :

نوع پوشش و حجاب آدمی به شخصیت و سلیقه شخص برمیگرده
ولی به نظر من کشور اسلامی هستیم و باید حجاب ما طوری باشه که زننده و بی شخصیتی برای شخص محسوب نشه

ستاره

کـاربـر ویــژه
تاریخ ثبت‌نام
Oct 2, 2013
ارسالی‌ها
540
پسندها
666
امتیازها
0
مدل گوشی
سیم کارت
برند گوشی
نوع آنتی ویروس
ماه تولد

اعتبار :

حجاب تاج بندگي هست...چطور بايد قبول كنيم مملكت اسلامي ما كه قدمت چندين هزار ساله داره حجابو اختياري كنن؟الان ريشه تمام فسادها و اختلافات خانوادگي همين بي حجابي هست...من نميدونم چرا بعضي زنا فك ميكنن اگه مثلا موهاشون يا اندامشون رو ازاد بذارن و بدون حجاب بيان تو جامعه چي دستگيرشون ميشه؟اعتماد به نفسشون ميره بالا؟ميخوان مثلا عرض اندام كنن؟ يا چيز ديگه.وقتي خدا حكم تو قران داده حتي گفته زنها خلخال به پا نبنددن صداشونو نازك نكنن برا نامحرم ديگه چرا بايد هي تو مسئله حجاب دليل و منطقو فلسف بياريم كه ايا حجاب داشته باشيم يا نه... حجاب يه وسيله ارامش و اعتماد به نفس هست برا زن ..حجاب تاج بندگي هست رو سر هر زن.كاش فقط مجال بود تا دليلهاي زيادي رو مياوردم....اصلا همين انقلابي كه مردم به پا كردن تو سال 57 برا خاطر همين بي بند و باريو حجاب بود.... من خودم خيلي خدارو شكر ميكنم تو محيطي زندگي ميكنم كه حداقل بد حجابي يا كلا بگم بي حجابي رو داره تو سطح كشور....شما بريد تو تاريخ بگرديد يه نمونه از بي حجابي زن ايراني رو سراغ داريد يا نه...كتيبه ها و مجسمه هاي هزار سال پيشو ميگم ...تمام اين فسادها و بي حجابي هارو اين رضا خان اورد تو مملكت..حالا من نميدونم چرا نسل حالا اينقد ميخوان بي حجابي باشه .اخه بفهميد ازادي به اين معنا نيست كه سر برهنه يا با لباساي اندام نما يا با صورت ارايش كرده بريد تو خيابونا مانور بديد.دختراي حالا اينقد به سرو وضعشون ميرسن كه اصلا نميشه تشخيص داد اين دختر ازدواج كرده يا نكرده والا من نمونشو تو فاميلمون دارم...اينقد دغدغه تو زندگي هست كه ديگه اصلا خنده داره به مسئله حجاب هي گير بديدم كه ايا ازاد باشه يا نباشه.چي ميگيد حجاب فرمان خداست ايا ميشه از فرمان خدا سر پيچي كرد؟

Ops

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Jan 24, 2014
ارسالی‌ها
10,600
پسندها
3,164
امتیازها
113
تخصص
SheYtOni
دل نوشته
:)
بهترین اخلاقم
MehRabOni
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

age hejab ekhtiyari bod in hame moshkel nadashtim
vaghti az pedar bozorg ya madar ozorgam miporsam ozaye hejab ghabl az enghelab behtar bod ya alan
migan on moghe kheyli behtar bod ba in k hejab ekhtiyari bod ama kasi kari be kare kasi nadasht hala pesaraye ma ba ye saport ya mantoye tang tahrik mishan :)
migan joloye har chizio begiri herse residan behesh chand barabar mishe
on moghe joloye hejabo migereftano mardom vasash haris shodan
hala joloye bi hejabi....
benazare man age inhame sakht giri nemishod behtar bod :)

setare alanam oza kheyli khob nist :))
ma ham nemigim hame bi hejab beshan be zanan biron man khodam chariamo ta akhare omr kanize khanom fateme zahram
ama in raveshiam k jame bezaher eslamimon dast gerefte eshtebahe k rah mioftan to koche khiyabon be mardom gir midan
bezaran har kasi harjori delesh mikhad azad zendegi kone
in haghe har khanome iranie k betone vase lebas ayande ya shoghl ya har chize digeish khodesh tasmim begire bedone negah harzeye digaran

آخرین ویرایش:

DaniyaL

Wing To Fly
کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
Feb 5, 2014
ارسالی‌ها
1,300
پسندها
1,877
امتیازها
113
دل نوشته
آدمها تو را نمی فهمند فقط ترجمه ات میکنند آن هم به زبان خودشان
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه

اعتبار :

خوب من فکر میکنم منظور این عکس حق انسانی هر فرده نه مسئله اجبار.
من اینطوری گرفتم این عکسو.
مثلاً بانوان مجبورند حجاب داشته باشند اینجا و اختیاری نیست ولی ممکنه دوست داشته باشه حجاب نداشته باشه.

BlueBoy

کـاربـر ویــژه
کـاربــر حـرفــه ای
تاریخ ثبت‌نام
Oct 16, 2013
ارسالی‌ها
458
پسندها
1,025
امتیازها
93

اعتبار :

mishe bishtar tozih bedi? :l

Amirhoo3in

مــدیـر بـازنشـسـتـه
تاریخ ثبت‌نام
Dec 27, 2013
ارسالی‌ها
1,083
پسندها
913
امتیازها
113
دل نوشته
زندگی آبراهی است به نام وفا,میریزد توی جویی به نام صفا,میرود به رودی به نام عشق,میریزد به دریایی به نام وداع:(
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
تیم باشگاهی مورد علاقه
تیم ملی مورد علاقه

اعتبار :

خداوند انسان را صاحب قدرت اختیار وانتخاب کرده وبه آن عقل وفهم داده تا بااستفاده از آن بهترین گزینه را اختیار کرده وآن را برگزینه ودر اسلام هیچ جبری نیست(لا اکراه فی دین)وما باید قبل اینکه بخوایم کاری انجام دهیم به عواقب آن بیندیشیم که چه تاثیری بر زندگی دنیوی واخروی ما دارد.چون ممکنه در روز رستاخیز واسه ما دردسر ساز شود.از طرفی عواقب اجتماعی سوئی نیز دارد کیه که دوست داره خواهر ومادر و ناموس خودش تو جامعه حجاب را رعایت نکنه؟طبیعتا کسی دوست نداره.از طرفی در کشوری که ادعا میکنه قوانین آن مبتنی بر قوانین قرآن واسلام وخداوند هست رعایت حجاب بانوان امری واجب هست تا جامعه دچار فساد و گرفتاری در عذاب الهی نشود.بنابراین بهتره که حجاب را بانوان رعایت کنند چون این را من یا شما دستور به آن نکرده.بلکه خداوند این را فرموده.آیا خداوند بدی زندگی انسان را میخواد؟

آخرین ویرایش:

Mehrdad

کـاربـر ویــژه
کـاربــر حـرفــه ای
تاریخ ثبت‌نام
Mar 13, 2014
ارسالی‌ها
721
پسندها
1,208
امتیازها
93
دل نوشته
هرکه اینو خوند خر است :|
مدل گوشی

اعتبار :

اپ مجددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد :smilie (86):

پرنده ی مهاجر

مدیر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
Dec 1, 2015
ارسالی‌ها
353
پسندها
1,016
امتیازها
93
دل نوشته
گاهی ﯾﻪ ﺯﻧﮓ ﺗﻠﻔﻦ ﻭﺍﺳﻪ ﺑﺮﮔﺮﺩﻭﻧﺪﻥِ ﺗﻤﻮﻡِ ﺩﺭﺩﺍ ﺑﺴﻪ...
مدل گوشی
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه
برند گوشی
اعتبار :

۸

فقط میخام بدونم افکار هر شخص چطوریه.

آیا حق با این عکسه؟

اگه اختیاری بود اینقدر ادا و اصول و قر و فر نبود
اما الان دیگه اختیاری بشه کنترل کردنش مشکله چون جنبه اش از بین رفته

سایه های بیداری

کـاربـر انجمــن
تاریخ ثبت‌نام
May 26, 2019
ارسالی‌ها
2,025
پسندها
2,875
امتیازها
3

اعتبار :

قبل از هر سخنی می بایست یاد آوری کنم که
عنوان تاپیک اظهار نظر در مورد اون عکس بود
نه بیان فلسفۀ حجاب یا بی حجابی
ایجاد کنندۀ تاپیک یک عکس ارسال کرده و نظر بینندگان را در مورد اون تصویر پرسیده . همین .
برداشت شخصی من از اون تصویر : همزیستی مسالت آمیز است .
در هر ریخت و قیافه ای که هستند یا هستیم . و یا در هر کجا که هستند و هستیم .
البته اگر تصویر مورد نظر ، فتو شاپ و دستکاری شده نباشد .
و اما
اینقدر طی این سالها در مورد حجاب و بی حجابی داستان سرایی شده
که راستش دیگه آدم رغبت نمیکنه در این مورد حرفی بگوید و بشنود .
ولی یادآوری یکی دو مورد ضروری است .

اول = اینکه چهل سال پیش ، پدران و مادران ما دانسته یا نادانسته ، تصمیمی گرفتند که یا غلط است یا درست ، و هیچ الزامی نیست که امروز من و شما به آن تصمیم پایبند باشیم . همانطور که آنها در سن بیست یا بیست و پنج سالگی ، صلاحیت تصمیم گیری در مورد خودشان را داشتند ، امروز ما نیز در همین سنین ، از همان صلاحیت برخورداریم ( و شاید بیشتر از آنها ) و محق هستیم که برای خودمان تصمیم بگیریم و اگر اکثریت جامعه ، رای و نظرشان بر روال جدیدی از صلاحیت باشد ، می بایست پذیرفت . همانطور که امروز من و شما نمیتوانیم برای نسل چهل سال بعد ، تصمیم بگیریم که چی بپوشند و چی نپوشند .

دوم = پی گیری و الزام یک تصمیم جامع ، برای عموم یک جامعه ، زمانی کاربرد و مشروعیت دارد که آن تصمیم ، به یک ناهنجاری عمومی مبدل نشود و راندمان قابل قبولی داشته باشد . اگر حجاب اجباری ، راندمانی قابل قبول دارد ، پس آمار مختلف دولتی و غیر دولتی را کجای دلمان بگذاریم که : فحشاء در جامعه بیداد میکند و سن زنان خیابانی ، به زیر بیست سال رسیده است . این آمار را که من و شما ارائه نمیکنیم . بلکه تقدیمی همان ارگانهایی هست که چهل سال برای حجاب اجباری از هر کوششی دریغ نکردند . از اجبارهای دولتی گرفته ، تا فتواهای آشکار و نهان اسید پاشی و انواع آزار و اذیت خیابانی و ... و اگر یک تصمیم ، تصمیم درستی محسوب می شود ، چه نیازی به این همه گشت ارشاد و هزینه های کلان در این مورد هست ؟ چهل سال است میلیاردها تومان از پول این مملکت خرج فقط همین یک مورد شده . موردی که نهایتا به یکی از صدها نافرمانی مدنی تبدیل شده و دست دولت و دولتیان را در پوست گردو .

سوم : حکومتی که چهل سال است که فقط پیاده روها را نتوانسته زنانه یا مردانه بکند ، و به غیر از آن ، به هر جا که نگاه کنید ، نمونه ای از تفکیک جنسیت را در آن مشاهده می کنید ، چرا توضیح نمیدهد ، دختر بیست ساله ای که در بطن این تفکیک ها متولد و رشد و نمو کرده و از همان پنج شش ماهگی با صدا و سیمای تفکیکی دست به گریبان بوده و الحمد الله همیشه تریبونها و بلند گوهای اسلامی بالای سرش بوده ، مهد کودک و پیش دبستانی و دبستان و دبیرستانش به شدت کنترل شده و اگر احیانا ، یک رژ لب از کیف دختر دبیرستانی بیرون کشیده شده که مستوجب شدیدترین عقوبتها نیز بوده و شده ، چطور همۀ این تلاشهای تفکیک جنسیتی بی تاثیر از آب در آمده و یهویی چسبیده به شعار بی حجابی ؟ شما که فکر نمیکنید این دخترها ، هر روز صبح از امریکا به ایران سرازیر می شوند و شب هم بر میگردند به همان امریکایشان ؟ نه خیر . اینها دقیقا همان دست پروردۀ چهل سال تفکیک جنسیتی و میلیاردها تومان هزینۀ بر باد رفته هستند . نمونه ای از یک تصمیم غلط چهل سال پیش ، و دهن کجی به همان تصمیم .

چهارم : گویا برخی از آدمها ، هفته ای دو شب ، شام با خدا تناول می فرمایند و صبح هنگام افاضاتی به شریک شام دیشبی خود نسبت میدهند . که به خدا ، خود خدا از آنها بی خبر است . توی همین تاپیک ، حداقل در دو پست ، اشاره به فرمان خداوند شده . و آن : فرمان حجاب از جناب خداست . آقا یا خانم محترم ! فرمان خدا ، یک سند و منبع مورد ذکر ندارد ؟
اگر از قران استناد به فرمان خدا میکنی ، چرا از اشاره به سوره و آیۀ آن پرهیز میکنی ؟ یا چنین آیه ای وجود ندارد و یا اگر وجود دارد ، تو از آن مطلع نیستی . اگر وجود ندارد ، غلط میکنی دروغ خود را به خداوند نسبت میدهی . و اگر وجود دارد و تو خودت حتی یک بار هم آن را نخوانده ای ، باز هم غلط میکنی چیزی را که خودت تفهیم نشدی برای دیگران تفسیر میکنی . گیریم که در مورد حجاب آیه ای نیز در قران هست ، تو نباید بروی و تحقیق بکنی که شأن نزول آن آیه در چه موردی بوده و به چه دلیل آن آیه نازل شده ؟ که تو می نشینی آن را تعمیم میدهی به کل زنان جهان ؟ و اگر اینگونه است ، تکلیف یک میلیارد زن و دختر چینی و ژاپنی چیست که در گناهی به این بزرگی دست و پا میزنند ؟ و البته سه میلیارد زن و دختر سایر ملل . حتما خواهی گفت : آنها مسلمان نیستند و به ما مربوط نیست . اگر لخت و عور گشتن ( به قول شما ) خلاف قانون خداست ، فرقی هم میکند که یارو مسلمان باشد یا نباشد ؟ چرا نمی فهمی که اون دختر چینی هم خلاف فرمان خدا عمل نموده و تو به عنوان یک اسید پاش کار آزموده ، رسالت تخریب صورت آن دختر را هم داری ؟ چون به قول خودت باید فرمان خدا را اجرا کرد . یا نکنه زورت به همین چند ده میلیون زن و دختر ایرانی می رسد که مظلومانه زیر انواع و اقسام مثلا فرمانهای حجاب اسلامی ، شخصیت و غرور و هویت و اصالتش هر روز بیشتر از روز قبل از دست میدهد .

پنجم : اگر از همان روز اول ، به جای این تصمیم غلط ، حکومتیان غافل از هر گونه واقعیتها ، می آمدند در جامعه ، رویۀ صحیحی از ترویج عصمت را ارائه میدادند ، اکنون بعد از چهل سال به این همه ناهنجاری و نافرمانی نمی رسیدیم .
اگر صدا و سیمای شما ( نه ما ) به جای میزگردها و میز مسطیلها و میز مثلثی های بیخودی چهل ساله ، می آورد برای جوانان این کشور برنامه های متنوع هنری و تفریحی و فیلمهای خوب و .... هزاران برنامۀ به درد بخور ( نه کسل کننده و بی سر و ته ) می ساخت و نمایش میداد ، همان دیروز ، فرزند دختر و پسر این سرزمین ، شیفتۀ برنامه های آنچنانی ماهواره ای و اینترتی به قول شما معاند و فاسد نمیشد و امروز صدا و سیما ، سنجد را به جای میوه قالب نمیکرد .

ششم : همانطور که آفت بزرگی در حجاب اجباری هست ، آفت بزرگتری نیز در بی بند و باری هست . ( دقت بفرمائید نگفتم : بی حجابی . عرض کردم بی بند و باری ) برخی نیز به نام مقابله با حجاب اجباری ، دست به نشر بی بند و باری میزنند که این نوع بی حجابی ، حداقل برای خانواده های آبرومند ، جایگاهی ندارد . من هرگز دوست ندارم خواهرم یا همسرم یا دخترم ، نیمه لخت در کوچه و خیابان تردد کند . اما اگر خواست چادر نپوشد ، روسری سرش نکند و یا هر لباسی که خارج از عرف و نگاه یک خانوادۀ آبرومند نباشد ، بپوشد ، از نظر من فقط خواهان حق انسانی خود است نه سرنگونی عفت و آبروی خانواده و جامعه . مگر دختران و زنان پاک دامنی که در همان رژیم قبلی ، با لباسی مناسب و بدون چادر چاقچور ، سر کار می رفتند ، تفریح و پارک می رفتند ، سینما می رفتند ، میهمانی و جشن می رفتند ، همگی زبانم لال فاحشه و روسپی بودند ؟
اگر عده ای اینگونه فکر میکنند ، در آن صورت باید بگویم که ما همگی فرزندان همان دختران و زنان چهل پنجاه سال پیش هستیم و نباید خیلی به رگ و ریشۀ خود افتخار کنیم .

هفتم : اول ببینیم چه کردیم و به کجا رسیدیم در این چهل سال ؟ بعد بیاییم داستان سرایی بکنیم .

همین .
سه شنبه 13 اسفند 98

آخرین ویرایش:

mosTafa

مـدیـر ارشـد انجمـن
تاریخ ثبت‌نام
Sep 15, 2013
ارسالی‌ها
5,132
پسندها
4,080
امتیازها
113
تخصص
انتخاب آدم اشتباهی
دل نوشته
لیاقت ش رو نداشت ...
بهترین اخلاقم
احمق م
سیم کارت
تیم ایرانی مورد علاقه

اعتبار :

من یه ایرانی م؟
تیتر قشنگیه.
حجاب زن هامون در زمان هخامنشیان رو دیدید؟
کم از چادر نداره.
ب چادر و روسری ش کاری ندارم. ولی این روزا انقد مد و بدحجابی و بی بند و باری زیاد شده که ما ازونطرف بام داریم میفتیم.
حجاب ن اجباری ن اختیاری
حجاب تعادلی نداریم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eLOy
بالا پایین