سوالی دارید؟

شما میتوانید سولات خود را در انجمن مربوط ارسال کنید

پاسخ

شما پاسخ های جدید به موضوعات را در اینجا مشاهده کنید

تماس با مدیران

درصورت ارتباط با مدیران میتوانید اقدام نمایید

گزارش نشریۀ علمی Cell در مورد داروی مؤثر در درمان کرونا

سایه های بیداری

کاربر انجمن
عضویت
May 26, 2019
ارسال ها
343
امتیاز واکنش
1,226
امتیاز
93

امتیاز:

خبر خوش از کشف داروی موثر بر درمان کرونا ویروس
تاریخ انتشار خبر : 16 / 01 / 1399

ساعاتی قبل مجله معتبر سل cell اعلام کرد داروی hrsACE نتایج موفقیت آمیزی بر درمان کرونا داشته است.
دانشمندان اعلام کردند نحوه اثر این دارو بدین صورت است که مانع اتصال ویروس به غشای سلول های انسان میشود و به صورت موثر مانع بیماری زایی آن شده و سبب درمان در همان ساعات اولیه میشود. نتیجه این تحقیقات ساعاتی پیش در مجله سل منتشر شده و سبب افزایش امیدها برای کشف درمان بیماری کرونا شده است.
این داروی جدید توسط گروهی از دانشمندان در نقاط مختلف دنیا به سرپرستیدانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا کشف شده است. پزشکان و محققان برجسته ای در کانادا، اسپانیا و همچنین تیم زیست شناسی عفونی سوئد به ریاست دکتر علی میرعظیمی این تحقیقات را به صورت مشترک انجام داده اند.
این داروی جدید کرونا با نام علمی hrsACE2 به زودی توسط شرکت Aperuon Biologics در اروپا مورد آزمایش های بالینی روی بیماران قرار خواهد گرفت.
همچنین این تحقیقات ثابت کرده که ویروس کرونا میتواندعلاوه بر ریه بصورت مستقیم در کلیه و رگ های خونی تکثیر پیدا کند. نتیجه کشت سلولی در آزمایشگاه نشان داده است که داروی جدید میتواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ برابر وضعیت عادی کاهش دهد.
کشف داروی موثر بر درمان کرونا ویروس
کشف داروی موثر بر درمان کرونا ویروس

تحقیقات بر روی این داروی جدید دو هدف در پی دارد: اول بی اثر کردن مکانیسم اتصال ویروس به سلول های بدن و آلوده کردن سلول ها با شناخت نحوه ی تعامل ویروس با غشای سلول های بدن انسان و دوم چگونگی گسترش عفونت در رگ ها و درگیر شدن کلیه با این بیماری.
ژوزف پینینگر، سرپرست تیم تحقیقاتی این دارو در دانشگاه بریتیش کلمبیا اظهار داشته که: <<ما امیدواریم نتایج تحقیقات ما به تولید گسترده داروی جدید برای درمان کرونا ویروس منجر شود>>.
در این تحقیق یک پروتئین کلیدی به نام ACE2 در سطح غشای سلولی کشف شده است که نقش مهمی در مکانیسم اتصال ویروس به سلول های بدن ایفا می کند.
منبع: مجله معتبر Cell
 
بالا